Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11300 odpowiedzi na ten temat

#5821 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 20:20

Rzepak i nawożenie [połączone] Może w połowie lipca raczej nie wcześniej, u mnie te słabsze rzepaki, co nawozy poskąpili, już zaczynają kwitnąć, a w tych dobrych to samosiewy z paru lat zaczynają kwitnąć, ale tak jak mój to dopiero w pęd zaczyna iść, i szybko nie zakwitnie,
Ja liczę na połowę lipca, nie będzie szybciej, akurat jak z wczasów wrócę, więc szybciej nie będą żniwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 21:42
  •  

#5822 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 20:37

Rzepak i nawożenie [połączone] zalezy tez od odmiany. nie ktore odmiany maja azot idt ale jak jest na nich pora to beda kwitly

#5823 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 21:27

Podejrzewam rzepaki zaczną młócić na początku lipca, a może w niektórych regionach w ostatnich dniach czerwca.

Ty chyba nie wiesz o czym mówisz rzepaki będą kwitnąć końcem kwietnia jak co roku a niwa w połowie lipca (ci co poskąpili nawozu i innych składników pokarmowych) a ci co dali prawdę do końcem lipca

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5824 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 23:35

Rzepak i nawożenie [połączone] zapraszam wszystkich co twierdza że rzepak z głodu kwitnie na mój rzepak odmiany carlo pole jest zółte. Zapraszam na weryfikacje poglądów

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#5825 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 05 kwiecień 2014 - 14:11

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie jedna odmiana ma około 20 cm wysokości od ziemi .. wiec jeszcze troche mu zajmie zanim zakwitnie ;p wszystko żależy od odmiany , od nawozów też ale w mniejszym stopniu
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#5826 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 06 kwiecień 2014 - 09:57

Rzepak i nawożenie [połączone] W moim rejonie rzepaki już kwitną i te dobrze odżywione , przyczyna wczesnego kwitnięcia leży w genetyce rośliny,gdy miała sucho to w obawie o nasiona pomięła wzrost i przeszła do kwitnienia i wydania nasion. W 2013 moje rzepaki zakwitły 7 maja i kwitł 2 tygodnie. teraz jeszcze się trzymają w pąku a odmiana Rohan F1 ma dopiero 20-25 cm gdy populacyjne już do łydki sięgają.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#5827 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 17:29

Ty chyba nie wiesz o czym mówisz rzepaki będą kwitnąć końcem kwietnia jak co roku a niwa w połowie lipca (ci co poskąpili nawozu i innych składników pokarmowych) a ci co dali prawdę do końcem lipca

Może u ciebie są normalne rzepaki w tym roku, ale w niektórych rejonach rzepak jest naprawdę duży i już zaczyna kwitnąć, tak więc chyba ty też powinieneś zastanowić się co piszesz bo u ciebie może żniwa zaczną się pod koniec lipca, ale w niektórych rejonach na pewno zaczną na początku lipca. Ja napisałem od kiedy przypuszczam że zaczną się żniwa i nie napisałem, że tak będzie u wszystkich.

#5828 Share jaro330

jaro330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 06 kwiecień 2014 - 18:31

Rzepak i nawożenie [połączone] panowie mam problem z rzepakiem otóz dałem 400 kg saletry na hektar a mino to rzepak dalej jest jasnozielony i niektóre liscie sa zżółkniete i powiedzcie co by mu jeszcze dac ;p

#5829 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 19:33

Rzepak i nawożenie [połączone] mysle ze siarczan + odrzywki bo w tej fazie to raczej nie normalne

#5830 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 19:57

Rzepak i nawożenie [połączone] Żółte przebarwienia są objawem niedoboru siarki. Zobacz w necie jak wyglądają takie niedobory i porównaj ze swoim. Możesz zobaczyć np tutaj http://www.kali-gmbh...eed_rape-s.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5831 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 22:28

Rzepak i nawożenie [połączone] u nas okolice nysy to rzepaki w większości zaczynają kwitnąć i nie jest to sprawa ograniczonego nawożenia, po prostu w tym roku jest wszystko wcześniej. Samo to że np u mnie pierwsza dawka nawozu szła 17.02, a to i tak nie było najwcześniej bo jak ja sypałem nawóz to już wielu miało posypane. Od kilku dni już nawet sieją kukurydze, ale dla mnie to już jest gra w ruletkę:) planuje około 20.04

#5832 Share maciek56

maciek56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 08:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Czy pozna opryskac rzepak w fazie pakowanie (tzn. rzepak ma jakies 40 cm) moczniekiem i siarczanem magnezu w stezeniach po 5% ??

#5833 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 18:34

Rzepak i nawożenie [połączone] z tego co czytałem ostatnio w gazecie zalecają w fazie zielonego pąka dawkę n w oprysku 10-20kg, więc stężenie 5% nie powinno zaszkodzić..

#5834 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 21:08

Rzepak i nawożenie [połączone] co polecicie tera na rzepak Carambe czy Toprex???

#5835 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 21:52

Rzepak i nawożenie [połączone] Można falconem pryskac na Płatek czy nie?

#5836 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 22:09

Rzepak i nawożenie [połączone] teraz toprex? jeśli to właśnie środek o właściwościach regulatora z fungicydem to w tej fazie rzepaku już nie wiele on zdziała. Teraz wszyscy czekają na oprysk na płatka

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#5837 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 18:23

Rzepak i nawożenie [połączone] Czy pęknięcia łodyg rzepaku ma jakies odbicie w plonie? bo nocnych przymrozkach w hybrydzie która zbliża się do kwitnienia pojawiły się podłużne szparki. Ochrona od grzyba toprexem była robiona a szkodników brak.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#5838 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 19:25

Rzepak i nawożenie [połączone] Jak myślicie od czego występuje takie coś. http://www.agrofoto....6619-sherpa-f1/

#5839 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 08 kwiecień 2014 - 20:53

Czy pęknięcia łodyg rzepaku ma jakies odbicie w plonie? bo nocnych przymrozkach w hybrydzie która zbliża się do kwitnienia pojawiły się podłużne szparki. Ochrona od grzyba toprexem była robiona a szkodników brak.

pęknięcia łodyg są znakiem żerowania chowacza brukwiaczka
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5840 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:35

Rzepak i nawożenie [połączone] Pęknięcia mogą być spowodowane również przymrozkami.

co polecicie tera na rzepak Carambe czy Toprex???

Ile rzepak ma cm wzrostu? Bo w wielu regionach rzepak już wyraźnie poszedł w pęd a czasami nawet kwitnie.
Co do toprexu i caramby. Toprex ma lepsze działanie skracające i sądzę że też lepszą ochronę, caramba to metkonazol a toprex to 2 triazole. Optymalny termin na zastosowanie toprexu to 10-15cm pędu no do 20cm jeszcze efekt będzie ok.
Jeżeli za późno dasz regulator to podziała dobrze jako fungicyd, bo działanie regulującego wzrost już nie będzie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)