Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#5741 Share infinityPG

infinityPG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 27 marzec 2014 - 21:31

Rzepak i nawożenie [połączone] Ile wykonujecie zabiegów na choroby grzybowe?Zaopatruje sie w środki u pani której firma prowadzi kilka dużych gospodarstw i by się mogło wydawac że jej wiedza jest naprawdę duża...Ona twierdzi żeby teraz nie wykonywac żadnego zabiegu na grzyba tylko dopiero na płatka,jesienią wykonałem zabieg Eminentem Star 312SE z jej polecenia co wy o tym myślicie praktykuje ktoś coś takiego ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 23:59
  •  

#5742 Share kazik8888

kazik8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 21:39

Teraz proteus?? nie szkoda ci kasy

a czy sam dursban 0.6l byłby ok?

#5743 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 21:43

Rzepak i nawożenie [połączone] Tak wystarczy sam dursban 0.6l/ha. A jak kupiłeś proteusa to daj go na płatka.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5744 Share kazik8888

kazik8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 21:48

Tak wystarczy sam dursban 0.6l/ha. A jak kupiłeś proteusa to daj go na płatka.

proteus zostal mi z zeszlego roku ale i dursbanu mi troche zostalo a reszte jutro dokupie. dzieki za rade:)

#5745 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 01:30

Rzepak i nawożenie [połączone] Co sądzicie o saletrosanie na drugą dawkę(ostatnią) i jaki jest jej optymalny termin ?Na pierwszą poszła saletra amonowa.

#5746 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 07:37

Rzepak i nawożenie [połączone] Czy do caryx i tebu można na robaka dodać i odżywki ?

Mam też jedne pole gdzie rzepak nie jest tak dobrze rozkrzewiony jak na innych i może tu zamiast caryx zastosować coś innego np. topsin lub może coś innego polecacie.

#5747 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 08:34

Ile wykonujecie zabiegów na choroby grzybowe?Zaopatruje sie w środki u pani której firma prowadzi kilka dużych gospodarstw i by się mogło wydawac że jej wiedza jest naprawdę duża...Ona twierdzi żeby teraz nie wykonywac żadnego zabiegu na grzyba tylko dopiero na płatka,jesienią wykonałem zabieg Eminentem Star 312SE z jej polecenia co wy o tym myślicie praktykuje ktoś coś takiego ?

Jeśli był wykonywany zabieg jesienny to można sobie wiosenny darować, u mnie też sa takie praktyki w dużych gospodarstwach. Właściwie jedyne co według mnie przemawia za stosowaniem grzybówek wiosną to regulacja wzrostu. Ja robię to tak, że jeśli jest możliwość zrobienia wszystkiego czyli chowacz i fungicyd w jednym zabiegu w dogodnym terminie czyli wybijanie w pęd to wtedy tak robię, ale jeśli już to najtańszym sposobem czyli tebukonazol. Jeśli na chowacza trzeba jechać wcześniej to zabieg fungicydowy robię dopiero na płatek. Taki też sposób ochrony jest zalecany w poradnikach w rzepakach prowadzonych mniej intensywnie lub gdzie jest spodziewany mniejszy plon. Jeśli spodziewasz się plonu powyżej 4t to jednak warto przeznaczyć te 60 zł choćby na tebukonazol.

#5748 Share infinityPG

infinityPG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 13:39

Rzepak i nawożenie [połączone] grego dzieki za odpowiedź ta pani jeszcze twierdzi że jeśli skracamy rzepak jesienią nie ma potrzeby skracac wiosną bo szyjka korzeniowa już została skrócona i teraz szkoda tylko pieniędzy... więc bedę obserwował rzepak i jeśli nic się nie będzie działo na grzyba wjadę dopiero na płatka .Niestety plonu powyżej 4t się nie spodziewam gdyż jesienią popełniłem błąd rzepak miał za mało azotu nie wykształcił odpowiednio dużej rozety i teraz jak tak obserwuje inne rzepaki mój jest słabszy :wacko: chociaż dostał na wiosnę wszystkiego ile ustawa przewiduje :)

#5749 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 14:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Tu akurat bym sie z nią do końca nie zgodził jesienne skracanie raczej nie ma wpływu na wysokość w żniwa, pozatym wiosenne "skracanie" nie tylko skraca ale też wymusza nieco rozrost pędów bocznych. Ja na części pól też mam taki problem jak ty, a mianowicie już jesienią rozeta byłą bardzo mała mimo, że sporo azotu dałem jesienią i na części pól rozeta była i jest bardzo ładna. Także to nie koniecznie wina azotu choć tez tak może być, ale tak jak w moim przypadku może do być niedobór fosforu (bo liście były małe i miejscami fioletowe) lub niedobór boru takie moje przypuszczenia bo azotu było na pewno dość.

#5750 Share infinityPG

infinityPG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 17:07

Rzepak i nawożenie [połączone] Poleciła mi agroelafy(które mają pomóc żeby poszedł wiecej w pędy boczne) do dokarmiania dolistnego do tego oczywiście mocznik bor i zobaczymy co z tego bedzie...też mam takie wrażenie że z tym skracaniem wiosennym chyba nie ma racji...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5751 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 18:43

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie i Panie mogę wymieszac caryx 0.5l + Sparty 0.5 l + bor + cos na robaka( nie wiem jeszcze co)+ nawóz dolistny i ewentualnie antywylegacz?

#5752 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 19:45

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie co może byc mojemu rzepakowi po tym zimnie raz był przymrozek w nocy dostał jakis przebarwien fioletowych na bocznych pąkach kwiatowych,może to byc po zastosowaniu herbicydu Agil na samosiewy?
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#5753 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 28 marzec 2014 - 19:47

Co sądzicie o saletrosanie na drugą dawkę(ostatnią) i jaki jest jej optymalny termin ?Na pierwszą poszła saletra amonowa.

lepiej było zrobić odwrotnie, jak jeszcze będzie wilgotno to saletrosan się sprawdzi ale jak pociągnie susza to może być problem

grego dzieki za odpowiedź ta pani jeszcze twierdzi że jeśli skracamy rzepak jesienią nie ma potrzeby skracac wiosną bo szyjka korzeniowa już została skrócona i teraz szkoda tylko pieniędzy... więc bedę obserwował rzepak i jeśli nic się nie będzie działo na grzyba wjadę dopiero na płatka .Niestety plonu powyżej 4t się nie spodziewam gdyż jesienią popełniłem błąd rzepak miał za mało azotu nie wykształcił odpowiednio dużej rozety i teraz jak tak obserwuje inne rzepaki mój jest słabszy :wacko: chociaż dostał na wiosnę wszystkiego ile ustawa przewiduje :)

ta pani chyba zapomniała że pryskając po ruszeniu wegetacji fungicydem głównie zwalczamy choroby grzybowe a skracanie to inna sprawa przy okazji tego zabiegu załatwiana
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5754 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 20:49

Rzepak i nawożenie [połączone] Też nie zgadzam się z tezą tej pani, bo nie raz skracałem tylko w jesieni,a na wiosnę odpuszczałem, ale w tamtym roku ideał trafiłem w jesieni, a na wiosnę może i za wcześnie Caryxem pojechałem i to był szczał w dziesiątkę, rzepak był w idealnym pokroju, nie leżał i sypał jak opętany.

#5755 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 marzec 2014 - 22:20

Panowie co może byc mojemu rzepakowi po tym zimnie raz był przymrozek w nocy dostał jakis przebarwien fioletowych na bocznych pąkach kwiatowych,może to byc po zastosowaniu herbicydu Agil na samosiewy?

a w jakiej fazie jest rzepak że jeszcze graminicydem leciałeś? Przebarwienia fioletowe bardziej przyporządkował bym pod ujemny skutek działania przymrozka, swoją drogą aż mnie ciarki przechodzą na myśl o przymrozkach czy nawet mrozach prognozowanych na przyszły tydzień a o takowych słyszałem, może być nie ciekawie. Oby się to nie sprawdziło w przeciwnym razie rzepak mocno ucierpi w zalezności od fazy rozwojowej.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#5756 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 22:23

Rzepak i nawożenie [połączone] Swego czasu gdzieś tu czytałem że fioletowe liśćie to brak siarki

:) :)

#5757 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 23:10

Rzepak i nawożenie [połączone] dziś poszedł toprex + aminokwasy na rzepak :)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#5758 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 18:05

Rzepak i nawożenie [połączone] dzsiaj poszedl mocznik , bor, brasifun, proteus . u mnie slodyszka bardzo duzo dzisiaj w naczynie wlecialo mi 90 sztuk

#5759 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 29 marzec 2014 - 18:17

Rzepak i nawożenie [połączone] czy to prawda ze na opolszczyznie rzepak juz zakwita miejscami ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5760 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 18:22

Rzepak i nawożenie [połączone] W galerii roślin oleistych masz zdjęcie z okolic Legnicy gdzie rzepak zaczyna kwitnąć. I to nie pojedyncze zjawisko bo tam juz na nie jednym kawałku rzepak jest w takim stanie.