tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

losktos    356

Mam visbiego ,zadko powschodził

przedsiewnie 400kg npk 0-10-30 i 120 saletry

27 luty 270 kg saletry

ile i kiedy dac jeszcze N czy może byc to znowu saleta czy lepiej cos z siaka typu saletrosan?

 

radziłbym dać znowu saletre i zrobić 2-3 dolistne zabiegi siarczanem magnezu. Jest sucho (bynajmniej u mnie) i może być problem z rozpuszczeniem saletrosanu

 

a czy w 2 dawce dać lepiej saletre czy salmag z borem ?

 

saletra

 

dzisiaj upływają 2 tygodnie od 1 dawki saletrosanu i zastanawiam sie powoli na podaniem 2 dawki w postaci mocznika. co myślicie?

 

jak mocznik to już można sypać


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenhur    3

ja dziśiaj dałem 300 kg saletry plus 200kg saletrzaku + 150 kg siarczanu magnezu jedna a konkretna dawka plus jak ruszy dobrze wegetacja ze dwa opryski dolistnie


a jeszcze moje pytanie dlaczego stosujecie mocznik do nawożenia pogłównego jest to błąd w sztuce zbyt długo ciągnie rośline są bardziej wybujałe wiem z wlasnego doświadczena ponadto mocznik opużnia dojżewanie rzepaku bo jest za długo dośtępny dla rośliny Rzepak najwięcej potrzebuje azotu do momentu zakwitnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A błędem w sztuce nie jest podawanie azotu gdy rzepak już ruszył i całości w 1 dawce? i jaki sens stosowania łącznie saletry i saletrzaku? W zeszłym roku stosowałem 200 mocznika jak strzelał w pęd i nie wystąpiły symptomy opisywane przez ciebie rzepak ładnie sam doszedł bez desykacji zbiór wykonywałem w normalnym terminie. I rzepak w zasadzie w momencie gdy kwitnie nie pobiera azotu z gleby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

dzisiaj upływają 2 tygodnie od 1 dawki saletrosanu i zastanawiam sie powoli na podaniem 2 dawki w postaci mocznika. co myślicie?

Jak masz czas to jedź rozsiac ten nawóz...

Jest sucho!!!

Dzisiaj sialem owies to kurzylo się jak w żniwa....

Ja już nawozenie azotowe zakonczylem na ten sezon i patrząc na dalsze prognozy pogody coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że dobrze zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

ja dziśiaj dałem 300 kg saletry plus 200kg saletrzaku + 150 kg siarczanu magnezu jedna a konkretna dawka plus jak ruszy dobrze wegetacja ze dwa opryski dolistnie

a jeszcze moje pytanie dlaczego stosujecie mocznik do nawożenia pogłównego jest to błąd w sztuce zbyt długo ciągnie rośline są bardziej wybujałe wiem z wlasnego doświadczena ponadto mocznik opużnia dojżewanie rzepaku bo jest za długo dośtępny dla rośliny Rzepak najwięcej potrzebuje azotu do momentu zakwitnięcia

Czy ty jesz raz dziennie, pewnie nie, to i rzepak jak dasz cały nawóz to nie starczy my do końca. po prostu masz za dużo pieniędzy i marnujesz je.

Zrozumiał bym jak byś zamiast saletrzaku podał mocnik, to jeszcze jest dość racjonalne podejście.

 

Kto ci głupot nagadał z mocznikiem, stosowałem go na drugą dawkę przez 10 lat i byłem bardzo zadowolony, teraz stosuję RSM

To nie jest prawda że opóźnia dojrzewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes9    0

Siema. Kazdy powinien nawozic uprawy według własnych przekonan ozywiscie dobrze zeby były one racjonalne. Poza tym nasz zawód polega juz wiecej na liczeniu wydatków aby firmy handlujace nie skonsumowały naszych zysków. Przypominam  ze nawozenie azotowe powinno wynosic max 170kg/ha taka dygresja hehehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

i znowu gdzies dzwoni tylko nie wiadomo w ktorym kościele, tak samo jak ze do 1 marca nie mozna wysiewac azotu...

TAK,  nie mozna 170kg N przekroczyc na OSN, integrowanej produkcji i  chyba jeszcze w programach rolnosrodowiskowych. Reszta kieruje sie zasobem portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Panowie jak dziś dałem na rzepak rsm to kiedy będę mógł pryskać asahi? A czy można ten oprysk mieszać z borem i siarczanem magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Hej! Jaki jest optymalny stosunek dawki siarki w rzepaku. gdzies czytałem że około 1/3 dawki azotu???

 

I w jakiej formie i kiedy go najlepiej podać jeśli dałem 250 kg saletry  niecały tydzien temu??  Mam przygotowany saletrosan 300kg/ha ale widzę że wiekszośc go odradza na drugą dawkę... dlaczego??

 

Jeśli podam go w miarę szybko czyli gdzieś w tym tygodniu to bedzie dobrze?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

dlatego że się długo rozpuszcza i posiada mniej formy azotanowej...

stosowany jest w pierwszej dawce ponieważ działa wolniej, łagodniej pobudza rośliny po zimie.

Ty zrobiłeś kompletnie na odwrót - dałeś kopa saletrą i teraz chcesz dać saletrosan. oczywiście że nic się nie stanie złego ale sam rozumiesz że kolejność nie ta.

co do siarki to u siebie staram się stosować ok 50-60kgS/ha.... Daję tylko wiosną.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie jak dziś dałem na rzepak rsm to kiedy będę mógł pryskać asahi? A czy można ten oprysk mieszać z borem i siarczanem magnezu?

 

Kiedyś stosowałem asahi i mieszałem z borem, mocznikiem, siarczanem, tebu i mikro. Nie zauważyłem niekorzystnego wpływu. Nic się też nie wytrącało.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

dlatego że się długo rozpuszcza i posiada mniej formy azotanowej...

stosowany jest w pierwszej dawce ponieważ działa wolniej, łagodniej pobudza rośliny po zimie.

Ty zrobiłeś kompletnie na odwrót - dałeś kopa saletrą i teraz chcesz dać saletrosan. oczywiście że nic się nie stanie złego ale sam rozumiesz że kolejność nie ta.

co do siarki to u siebie staram się stosować ok 50-60kgS/ha.... Daję tylko na wiosne

 

 

ok dzieki bardzo  :)

 

 

czyli kiedy najlepiej podać ten saletrosan ?? czy lepiej bedzie w jakiejś innej formie podana siarka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Wtedy kiedy bedzie przepadywać deszcz było by najlepiej,choć też nie ma co z tym za długo czekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

jak tydz temu dałeś saletrę to poczekaj jeszcze kilka dni, sprawdz prognozy i przed deszczem rzuć ten saletrosan..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

tomek  na  drugą  dawkę używasz  węży  rozlewowych czy  jedziesz zwykłymi  końcówkami  do RSM sam  też  się zastanawiam  czy  na  drugą dawkę  nie  dać  właśnie  tego  nawozu - zawsze  trochę  zł zostanie  do  hektara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jak dziś dałem na rzepak rsm to kiedy będę mógł pryskać asahi? A czy można ten oprysk mieszać z borem i siarczanem magnezu?

 

Szkoda kasy na Asahi czemu chcesz go stosować?Dwa razy dawałem i nie byłem zadowolony z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak teraz w piatek jak dfalismy saletrosan po 350 kg ha na rzepak mieszancowy i dzis bylem jakos tak slabo wyglada rzadki jest to znaczy u sasiadow rzepak wyglada ladniej tylko ze oni sieja swoim rzepakiem i gesto tj 5-6 kg na ha a u nas sialismy 2,1 kg ha wiec to tak musi byc ze on slabiej wyglada a poozniej lepiej plonuje jako mieszaniec ? i drugie pytanie jak ten saletrosan poszedl to za ile  czasu saletre ?bo dzis patrzylismy to saletrosanu na rzepaku nie widac to sie rozpuscil juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie patrz jak rzepak teraz wygląda, bo zazwyczaja ten gorszy, rzadki dużo lepiej plonuje. A co do drugiej dawki to najlepiej jak rzepak strzela w pęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

tomek  na  drugą  dawkę używasz  węży  rozlewowych czy  jedziesz zwykłymi  końcówkami  do RSM sam  też  się zastanawiam  czy  na  drugą dawkę  nie  dać  właśnie  tego  nawozu - zawsze  trochę  zł zostanie  do  hektara...

Nie używam węży do niczego już. Drugi raz na rzepak RSM daję jak ma  z 20 cm i koniec. Na pszenicę  podobnie, najlepiej przed deszczem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Szkoda kasy na Asahi czemu chcesz go stosować?Dwa razy dawałem i nie byłem zadowolony z niego

 

Nigdy nie stosowałem tego oprysku, więc chciałem spróbować. Jak wiadomo najlepiej zapamiętuję się swoje błędy :D Sprawdziłem opinie o tym oprysku to większość piszę że roślina lepiej startuje (budzi się do życia) po nim. Mam tez zamiar dać go na pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Nie używam węży do niczego już. Drugi raz na rzepak RSM daję jak ma  z 20 cm i koniec. Na pszenicę  podobnie, najlepiej przed deszczem.

 

Na kłos jak? Bo bez węży sie nie nie obejdzie, tak samo w qq pogłównie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a jak teraz w piatek jak dfalismy saletrosan po 350 kg ha na rzepak mieszancowy i dzis bylem jakos tak slabo wyglada rzadki jest to znaczy u sasiadow rzepak wyglada ladniej tylko ze oni sieja swoim rzepakiem i gesto tj 5-6 kg na ha a u nas sialismy 2,1 kg ha wiec to tak musi byc ze on slabiej wyglada a poozniej lepiej plonuje jako mieszaniec ? i drugie pytanie jak ten saletrosan poszedl to za ile  czasu saletre ?bo dzis patrzylismy to saletrosanu na rzepaku nie widac to sie rozpuscil juz

za 2 tygodnie druga dawka


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wcale nie daję na kłos. Jak już pszenice to pryskam roztworem mocznika lub multi N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja dziśiaj dałem 300 kg saletry plus 200kg saletrzaku + 150 kg siarczanu magnezu jedna a konkretna dawka plus jak ruszy dobrze wegetacja ze dwa opryski dolistnie

a jeszcze moje pytanie dlaczego stosujecie mocznik do nawożenia pogłównego jest to błąd w sztuce zbyt długo ciągnie rośline są bardziej wybujałe wiem z wlasnego doświadczena ponadto mocznik opużnia dojżewanie rzepaku bo jest za długo dośtępny dla rośliny Rzepak najwięcej potrzebuje azotu do momentu zakwitnięcia

 

co Ty za bzdury kolego wypisujesz

 Panowie  podpisał ktoś już kontrakt na rzepak jak tak  jakie ceny


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj