Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#5661 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 19:27

Rzepak i nawożenie [połączone] specjalista od zielska nie jestem ale chyba to chaber wrzuce pozniej zdjecie to sami ocenicie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 07:53
  •  

#5662 Share kondek

kondek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 19:34

Rzepak i nawożenie [połączone] na jesieni pryskałem navigatorem ale odbiła lipczyca. CO można teraz na poprawke?

#5663 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 19:35

niech slawek2209 nie bedzie taki madry bo nie wie gdzie ja mieszkam i co robie, wiec nie wiesz czy sie da, w mojej okolicy nikt nie pryskal.
po drugie ja pytalem czy mozna mieszac galere z opryskiem na jednoliscienne, wiec jezeli ktos wie cos na ten temat to prosze o odpowiedz, a nie gadac ze w jesieni sie pryska o czym kazdy wie, pozdrawiam

nawigatorem z metazachlorem mozna bylo pryskac do pazdziernika.galera miała rejestracje kiedys z perenalem.obecnie nikt nie zaleca gramicydu z galera.patrząc na swój rzepak ktory wybija w ped na galere i gramicyd jest juz za pozno

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5664 Share piotr63a

piotr63a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 19:51

Rzepak i nawożenie [połączone] galera pryska sie do fazy zielonego pąka, a u mnie jeszcze w pąk nie idzie, moj region to tzw suwalszczyzna południa. Ty pewnie juz cos siejesz a u mnie snieg lezy. dlatego nie wypowiadaj sie bo nie znasz sytuacji gleby klimatu itp

#5665 Share Grzela

Grzela

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 20:04

Rzepak i nawożenie [połączone] Grzela trafiłeś w świetna pogodę na RSM ale troszkę mało jego wylałeś , ile rzepak dostał w sumie N

Na I dawkę poszło 300 kg/h Saletrosanu i tak sobie myślę, że jeszcze za ok 2 tyg na III dawkę dać 120l/h RSM - będzie dobrze???

#5666 Share kako9561

kako9561

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, elektroniką i fotografią

Napisany 23 marzec 2014 - 21:47

Rzepak i nawożenie [połączone] N powinno wystarczyć tylko po co dzielić aż na tyle dawek a po drugie tą ostatnią dawką możesz troszkę po palić rzepak bo będzie już na pewno duży chyba że masz węże

#5667 Share Depex

Depex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 23:15

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja pryskam co wiosne rzepak galera plus targa badz labrador i wszystko jest ok. Do tego dochodzi dursban plus decis. Choc w tym roku na chowacza za wczesnie wiec dursban jeszcze nie poszedl. Smialo mozna galere mieszac ze srodkiem na jednoliscienne. Mozna na jesieni pryskac, ale to zalezy od pola i chwastow tam wystepujacych. U mnie niezbedna by byla poprawka wiosenna, a to juz zbyt drogie jest i nie zawsze jesienia sa warunki do oprysku. Choc w tym roku to trzeba sie spieszyc, bo rzepak rosnie jak szalony.

Edytowany przez Depex, 23 marzec 2014 - 23:29.

#5668 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 06:19

Rzepak i nawożenie [połączone] juz nie jeden znawca twierdził ze galera działa hamujaco na rozwój rzepak.Zabieg powinno wykonac sie mozliwie wczesnie

#5669 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 07:55

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja bede pryskal jak sie tylko pogoda zemrobi co proponujecie coś silnego to sie tak wie po polu chyba przytulia

#5670 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 08:36

czas na pryskanie w ubieglym sezonie miales od sierpnia do pazdziernika.Wiec sie da

Uwierz ze się nie dało. W magazynie dalej leży mwtazanex+navigator na 20ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5671 Share buczek

buczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 marzec 2014 - 11:43

Rzepak i nawożenie [połączone] panowie połączenie Carmaby 0,6 l/ha i Tebu 0,6 l/ha t dobre rozwiązanie w celu zwalczenia chorób i skróceniu rzepaku?? czy dorzucić jeszcze 0,6 antywylegacza ??

#5672 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 24 marzec 2014 - 15:55

Rzepak i nawożenie [połączone] antywylegaczem można jechac w rzepaku ???? pierwsze słysze ale moge czegoś nie wiem , człowiek cełe zycie sie uczy

lepiej zrobisz jeśli dasz caryxa, ja mam tak pół litra tarczy łan plus pól litra caryxa
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#5673 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 marzec 2014 - 16:18

panowie połączenie Carmaby 0,6 l/ha i Tebu 0,6 l/ha t dobre rozwiązanie w celu zwalczenia chorób i skróceniu rzepaku?? czy dorzucić jeszcze 0,6 antywylegacza ??

A po co takie mixy? I po co ten antywylegacz. Cena wyjdzie pewnie podobna do 0,5l toprexu i nie będziesz musiał się bawić z mieszaniem a efekt będzie dobry.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5674 Share kierownik1922

kierownik1922

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:35

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam.
W sobotę wieczór wykonałem zabieg na chowacza, poszło 0,5 l hunteru i 60 ml Super Cyper i i do tego trzy odżywki, skończyłem oprysk o 19 a o 20 przeszedł przelotny deszcz spadło 2 mm w ciągu trzech godzin...
Jak myślicie czy muszę ten zabieg poprawiać?
Pozdrawiam!

#5675 Share piotr63a

piotr63a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:43

Rzepak i nawożenie [połączone] dzieki kolego Depex takiej wlasnie porady potrzebowalem

#5676 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 19:07

Rzepak i nawożenie [połączone] antywylegaczem można jechac w rzepaku ???? pierwsze słysze ale moge czegoś nie wiem , człowiek cełe zycie sie uczy

Tak antywylegaczem możesz pryskać rzepak na ziemiach lżejszych do 0.7l/ha a na cieżkich do 1l/ha. Ja dam caryx 0.5+ sparty 0.5 a dodatkowo skróce litrem antywylegacza.

#5677 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 19:46

Rzepak i nawożenie [połączone] Jeszcze moddusa dorzuć. Człowieku sam triazol i caryx dobrze skróci. Ty masz to wypraktykowane??

#5678 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 20:16

antywylegaczem można jechac w rzepaku ???? pierwsze słysze ale moge czegoś nie wiem , człowiek cełe zycie sie uczy

Tak antywylegaczem możesz pryskać rzepak na ziemiach lżejszych do 0.7l/ha a na cieżkich do 1l/ha. Ja dam caryx 0.5+ sparty 0.5 a dodatkowo skróce litrem antywylegacza.

Możesz tylko nie wie po co jeszcze antywlegacz,masz za dużo kasy Sam Caryx z tebu ładnie załatwi sprawę.
A szczrze to stosowałem parę razy antywylegacz nie widziałem różnicy, lepszy jest tebukonazol, na pewno droższy, ale działa.
Raz stosowałem Modusa, szkoda zachodu.

#5679 Share mtz55

mtz55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 20:18

Rzepak i nawożenie [połączone] Wiatm. Jeśli pod rzepak było dane 400kg saletrosanu, czy jest sens dokarmiać jeszcze dolistnie siarka np siarczanem magnezu. Planuje dać jeszcze tylko osd mikro rzepak w tym tygodniu i na tym zakończyć dokarmianie siarką.
Rzepak obecnie ma 18-23cm

Edytowany przez mtz55, 24 marzec 2014 - 20:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5680 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 21:36

Rzepak i nawożenie [połączone] Jaki środek najlepszy i najtańszy na chowacza zastosować ?