tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czakbar    0

Dostawca spóźnia się z saletrosanem będzie ok połowy marca myślałem teraz dać saletrę na drugą dawkę saletrosan, będzie to dużym błędem, stosował ktoś tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

@ losktos Mam pytanko u mnie w rzepaku sa gulki w korzeniach po zerowaniu robala na jesieni ktorego ciezko bylo zwalczyc pryskalem 3x i byla go masa w moim rzepaku chyba dla tego ze posialem 1 w okolicy , Pytam bo pierwszy raz sie z tym spotkalem wlasnie w tym roku przez brak zapraw wlasnie do rzepaku , rzepak dostal juz N budzi sie , widze ze nie ma robala w korzeniu , moze wrocic gdy zrobi sie cieplo? i jak zainterweniowac zeby go zwalczyc?

Gulki na korzeniu to nic innego jak koła kapuściana, podeślij zdjęcie. Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

gulki na korzeniu to chowacz galasówek u mnie to samo jest w tych gulkach sa białe larwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

ja juz troche siałem saletrę na rzepak i jutro ruszam na reszte pól. nie ma co już czekać...


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

W ubiegłym roku na pierwszą dawkę poszła saletra a saletrosan na drugą (nie udało się go kupic na czas). Efekt 4,1 t z ha, czyli wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

saletrosan, chyba że bardzo słaba plantacja lub późno wjedziesz w pole to wtedy saletra. Zabieg fungicydem gdy rosliny mają 10-15 cm wysokości (zależnie od fungicydu)

 

 

w tym roku rzepaki nie rosły ekstremalnie szybko. W poprzednich sezonach można było zobaczyć róznice. Przy dłuższej jesieni stozek odrazu idzie w góre.

Nie zapominajcie  że skracanie to taki "bonus". Głównym zadaniem jest ochrona fungicydowa a skracanie wynika z właściwości substancji aktywnych np. triazoli.

A po co skracać? Napewno warto. Poza tym pobudza się w ten sposób rozwój pędów bocznych które w duzym stopniu decydują o plonie

 

jaki oprysk na rzepak dac na skrocenie tzn jaki srodek dac najlepiej bo na jesieni byl stosowany caryx tylko troszke chyba przy pozno caryx poszedl ale skrocił to teraz jaki srodek dac najlepiej zeby od grzyba byl dobry i pozniej tylko na opadania platkow by poszedl od grzyba i kiedy pryskac jak teraz by poszedl saletrosan t ojak rzepak bedzie mial 15-20 cm ten oprysk dawac ? rzepak nie jest zbyt tegi rzadki jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

a ja tam się nie śpieszę z azotem, tym bardziej, że za tydzień nadają opady śniegu i -8 w nocy, co roku wysiewam nawozy przed 15 marca to i w tym roku jeszcze zdążę jakby nie było to jeszcze 2 tygodnie ;)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jaki oprysk na rzepak dac na skrocenie tzn jaki srodek dac najlepiej bo na jesieni byl stosowany caryx tylko troszke chyba przy pozno caryx poszedl ale skrocił to teraz jaki srodek dac najlepiej zeby od grzyba byl dobry i pozniej tylko na opadania platkow by poszedl od grzyba i kiedy pryskac jak teraz by poszedl saletrosan t ojak rzepak bedzie mial 15-20 cm ten oprysk dawac ? rzepak nie jest zbyt tegi rzadki jest

 

toprex może być, tylko tak jak rośliny będą miały max 15 cm. Optymalnie 10-15 cm

 

@

losktos Mam pytanko u mnie w rzepaku sa gulki w korzeniach po zerowaniu robala na jesieni ktorego ciezko bylo zwalczyc pryskalem 3x i byla go masa w moim rzepaku chyba dla tego ze posialem 1 w okolicy , Pytam bo pierwszy raz sie z tym spotkalem wlasnie w tym roku przez brak zapraw wlasnie do rzepaku , rzepak dostal juz N budzi sie , widze ze nie ma robala w korzeniu , moze wrocic gdy zrobi sie cieplo? i jak zainterweniowac zeby go zwalczyc?

 

Jeżeli wytruty to wrocić nie powinien ale dobrze obserwuj rosliny bo nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć. Czym zwalczać? Na mysl przychodzi mi Dursban

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

jutro chce rozlać RSM ale dość długo utrzymuje się na rzepaku rosa.

 

jak rozleje RSM na mokre rośliny to nie poszkodzi ( nie spowoduje popażęń ) dla rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dasz rade wjechać z saletrosanem?U mnie marne szanse na glinkach

 

Sławek jutro sprawdzę, ale myślę że bez problemu wjadę - nie mam gliny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Oglądałem dzisiaj rzepak i myślę że w połowie tygodnia spokojnie by dało rade wjechać z nawozem o ile pogoda pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Jak karbendazym się zachwuje? Mocniej skraca czy mocniejsza ochrona grzybowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

KOlego byc moze nie jest to kila a gulki po zerowaniu larwy poprzez nie zwalczenie pchelki , u siebie to mam cholera ale rzepak odrzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

a co będzie lepszym rozwiązaniem caryx 0,5l + karbendazym czy caryx 0,5l + tebu 0,5l

 

 

 

 

lepsze bedzie 1l tebu w najtanszej wersji +1l ccc(antywylegacz w płynie) ma rejestracje i w fazie rzepaku 10-15cm zadziała napewno. to jest dobra opcja jeżeli siało sie kwalifikowanym materiałem siewnym. ja tak w tym roku pojade bo koszty trzeba ciąc niestety. poza tym zauwazyłem że stosowanie caryxu bądz toprexu najlepiej wychodzi na jesieni ładnie wtedy formuje rozete skraca szyjke. Na lepszym kawałku ziemi taki preparat i tak na nic bo rozeta rozrasta sie do rozmiaru kapusty i na wiosne te liscie szlag strzela pozostaje jedynie ładny przekrój rosliny(rozgałezienia) a rozeta i tak sie musi zregenerowac. Wiosną stosowanie preparatów drogich też moim zdaniem ekonomicznie nie uzasadnione przy obecnych cenach rzepaku 1l ccc zadziała tak samo + 1l tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

A co 1500 to zła cena,lepiej caryx + tebu a co było jesienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

nie każdy ma warunki ,zeby trzymac rzepak do wiosny na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

piotrek12413   jeżeli do mnie pijesz to masz racje ale poszedł też caryx i toprex i powiem że rażącej róznicy nie ma takie porównanie zrobiłem bo było kilka beczek do opryskania to sie pobawiłem i przejrzałem na oczy no ale jeszcze poczekam na zbiory więc bez napinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

saletrosan rozsiany w ilości 350kg/ha, jest sucho nawet się koła w traktorze dobrze nie zamazały, rzepak spokojnie można wyrwać w całości z ziemi - jeszcze nie rozpoczął wegetacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj