Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11298 odpowiedzi na ten temat

#5481 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 20:54

Rzepak i nawożenie [połączone] U nas po Białymstokiem padało mniej niż pod Bielskiem. Znajomy mówił że granule na polu leżą jeszcze nierozpuszczone.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 20:19
  •  

#5482 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 21:10

witam :)

w sobotę dałem saletrosan 300 kg na ha. I czy dać w tą sobotę saletrzaku czy nie czy zamiast saletrzaku dać saletre amonową 300 kg na ha ??

poczekaj do wybijania w pęd i daj saletrę

#5483 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 marzec 2014 - 21:37

Rzepak i nawożenie [połączone] nawiązując do poprzednich komentarzy i czytając forum to co poniektórzy juz chcą zamknąć całkowicie nawożenie azotem o tej porze i w takim stadium roślin...

My siejemy, a Bóg daje plony.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5484 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 07 marzec 2014 - 22:24

Rzepak i nawożenie [połączone] zapraszam do galerii to zobaczysz w jakim stadium jest rzepak co u niektórych. Więc nawożenie azotem Zakończe w przyszłym tygodniu.

#5485 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 marzec 2014 - 23:11

Na 1 dawkę rzucić Saletrosan czy saletrę? Jest sucho, Saletrosany siane kilka dni temu leżą nierozpuszczone na polach, mimo niewielkiego deszczyku. Na razie opadów nie zapowiadają, więc może saletra będzie lepsza w tej sytuacji. W końcu jest wysoce higroskopijna.

W takim wypadku raczej saletra będzie lepszym rozwiązaniem, chociaż szkoda że rzepak nie dostanie siarki na start.

witam :)

w sobotę dałem saletrosan 300 kg na ha. I czy dać w tą sobotę saletrzaku czy nie czy zamiast saletrzaku dać saletre amonową 300 kg na ha ??

Wyluzuj z tą 2 dawką, do kwitnienia jeszcze dobre 6 tyg, na co ten pospiech?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5486 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 23:36

Rzepak i nawożenie [połączone] Druga dawka poszła :) Rzepak nawieziony...

#5487 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 07:49

Rzepak i nawożenie [połączone] ja nie chce dawać drugiej dawki tylko mało dałem 1 i chciałbym coś jeszcze dodać aby za mało nie było

#5488 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 09:24

W takim wypadku raczej saletra będzie lepszym rozwiązaniem, chociaż szkoda że rzepak nie dostanie siarki na start.

Z siarką to 1 problem, 2 to taki że jak zima wróci a rzepak potraktuje saletrą to może mieć mniejsze szanse niż po użyciu saletrosanu.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#5489 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 10:50

Rzepak i nawożenie [połączone] witam posiałem w tym roku pierwszy raz rzepak na 4 klasie . nawożenie jesienią 300 kg polifoski 6 . i mam problem z wybraniem azotu saletrosan ?saletre ? salmag ? może coś jeszcze i ile na pierwszą dawke u nas dopiero od tygodnia wjezdzają deszczu jeszcze nie będzie dale przymrozków już nie ma . tak więc jaką dawke na pierwszy ogień 200 kg ?

#5490 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 12:04

Rzepak i nawożenie [połączone] Najlepiej będzie saletrosan. Musisz dostarczyc rzepakowi nawozu w pierwszej dawce 80-100 kg azotu oraz 40 kg siarki jeśli przewidujesz plonowanie na poziomie 40 dt /ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5491 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 14:50

Rzepak i nawożenie [połączone] a 2 dawka na początku kwietnia ? i 200 kg azotu starczy ? nawet z 3 ton bym był zadowolony musze zastosować oprysk herbicydowy na chwasty bo troche zostało jeszcze jest taki po ruszeniu wegetacji.

#5492 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 15:37

Rzepak i nawożenie [połączone] Saletrosam to obecnie zły pomysł, jak opadów ani widu ani słychu (najlepszy RSM, ew. saletra puławska). Mój rzepak odrzucił już większość starych liści i buduje nową rozetę, nawieziony 27.02 85kg N w RSMie. Za 10-14 druga dawka, ew. jak nie będzie opadów to będę czekać (byle nie do maja...) i wyleje przed spodziewanym deszczem.

#5493 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 17:30

Rzepak i nawożenie [połączone] Poszła dziś 1 dawka azotu - 80N w saletrosanie, 28N w saletrze puławskiej. Oby zima nie wróciła.

sprzedam

#5494 Share rolnikbizonz056

rolnikbizonz056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 17:56

Rzepak i nawożenie [połączone] No ja też wysiałem dzisiaj 1 dawke saletry amonowej kędzierzyńskiej a wysiałem tak około 100 kg na ha wiem że mało ale jeszcze pójdzie druga dawka taka sama bo tak mam ustawionego leja i nie będę go przestawiał a druga sprawa to pieniądze ale mniejsza z tym ważne że jest coś posiane i rzepak może ruszyć .

#5495 Share luki17

luki17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 18:01

Rzepak i nawożenie [połączone] druga dawka wylana 200l rsm rzepak wypuscił pare młodych listków nieczekałem, puźniej może być sucho.

#5496 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 08 marzec 2014 - 20:38

Rzepak i nawożenie [połączone] W zachodniej Polsce jest sucho,nawet bardzo such,i zimno dzisiaj rano było -3 Dolnyśląsk, rośliny mimo sporych dawek N stoją w miejscy,podawanie następnej dawki gdy ta dobrze się nie wchłonęła jest tylko wywalaniem kasy. Obawiam się że jak pogoda się nie poprawi to na jednej dawce zakończę.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#5497 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 08 marzec 2014 - 21:17

No ja też wysiałem dzisiaj 1 dawke saletry amonowej kędzierzyńskiej a wysiałem tak około 100 kg na ha wiem że mało ale jeszcze pójdzie druga dawka taka sama bo tak mam ustawionego leja i nie będę go przestawiał a druga sprawa to pieniądze ale mniejsza z tym ważne że jest coś posiane i rzepak może ruszyć .

100 kg saletry piszesz poważnie czy sobie ja,a robisz

Thug

#5498 Share rolnikbizonz056

rolnikbizonz056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 22:03

100 kg saletry piszesz poważnie czy sobie ja,a robisz

Nie no żartuje tak naprawde to wysiałem 170 kg . Coś myślał że poważnie .

#5499 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 marzec 2014 - 22:05

W zachodniej Polsce jest sucho,nawet bardzo such,i zimno dzisiaj rano było -3 Dolnyśląsk, rośliny mimo sporych dawek N stoją w miejscy,podawanie następnej dawki gdy ta dobrze się nie wchłonęła jest tylko wywalaniem kasy. Obawiam się że jak pogoda się nie poprawi to na jednej dawce zakończę.

śląsk to samo sucho i jeszcze raz sucho w zalezności od parceli, rzepak ruszył dawno ale intensywnie nie przyrasta bo tak jak piszesz przymrozki, dziś tak samo poniżej zera ile to nie wiem ale -2 st napewno... chociaż lekki deszczyk by pomógł nawozom i roślinom również...

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5500 Share AgroTuning

AgroTuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 11:29

Rzepak i nawożenie [połączone] Polifoska 21 jest bardzo dobra wiosną, zobaczcie jaki ma skład i jakie formy azotu. Do tego proponuję potas. Każdy kto powtarza jakieś zasłyszane dawki saletry niech poszuka nawet w internecie ile kilogramów poszczegółnych składników pokarmowych potrzebuje rzepak. Formy tych składników są też ważne! Termin - koniec lutego, maksymalnie połowa marca. Rzepak ma mieć już na starcie minimum 100 kg N w czystym składniku. Jeśli nawóz poleży w śniegu to nic. Niewielkie straty azotu odrobisz w plonie siejąc wcześniej :)