Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11307 odpowiedzi na ten temat

#5441 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:19

Rzepak i nawożenie [połączone] panowie czy siarczan amonu krystaliczny z Tarnowa tez mieliscie w tym roku z bardzo duzą ilością drobnych kryształkow, czy tylko ja trafiłem na taką partie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 17:09
  •  

#5442 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:34

Rzepak i nawożenie [połączone] zamówiłem siarczan amonu a mam gdzieś, że zakwasza ale za to tańszy od prosanu a nie wiadomo po ile rzepak będzie w żniwa

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

#5443 Share typoli

typoli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 15:40

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam kolegów, czy ktoś z was rozsiewał lejkiem z brzegu saletrosan, jeżeli tak proszę o podanie ustawienia, ciężko jest tak wycyrklować

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5444 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 marzec 2014 - 20:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam, rzepak dzisiaj w końcu zasilony dawką startową saletrzaku, sucho w polu na piaszczystych glebach, powoli potrzebny jest deszcz a tu tylko straszy...

My siejemy, a Bóg daje plony.

#5445 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:43

Rzepak i nawożenie [połączone] Czemu saletrzak? Przecież czysty składnik wychodzi drożej niż saletra a i teraz będzie leżeć dłużej jak wilgoci mało. Podlaskie dzisiaj śnieg sypną troche to i saletrosan się rozpuścił odrazu.

#5446 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 21:22

Rzepak i nawożenie [połączone] Wlazłeś u siebie już? Na zboże siełeś?

#5447 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 22:10

Rzepak i nawożenie [połączone] Widziałem wczoraj że pod Bielskiem latali z rozsiewaczami ale skromnie, bez popłochu.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#5448 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 22:15

Rzepak i nawożenie [połączone] Już w tamtym tygodniu latali, ale co dziwne Ci od 200ha w góre jeszcze nie wjeżdzają przynajmniej z tego co Ja widzę :huh:

#5449 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 22:27

Czemu saletrzak? Przecież czysty składnik wychodzi drożej niż saletra a i teraz będzie leżeć dłużej jak wilgoci mało. Podlaskie dzisiaj śnieg sypną troche to i saletrosan się rozpuścił odrazu.

wiem że KG azotu z saletry jest tańszy od KG azotu z saletrzaku ale wszystko ma swoje powody, głównie ze względu na dodatkowe składniki jakimi są Magnez i Wapń. Aktualnie (prawdopodobnie) deszczyk lekki pada więc nie powinno być z rozpuszczeniem granul problemu.

Edytowany przez proxy8441, 06 marzec 2014 - 10:42.

#5450 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 22:53

Rzepak i nawożenie [połączone] Druga dawka na rzepak ? Pierwsza w postaci Yara Sulfan (N i S) leży na polu 8 dni- silne rosy ani deszczyk jej nie rozpuściły... Co robić? Czekać? Czy sypać Saletrę żeby nie głodował ? 100kg saletry coś poratuje czy od razu pełną drugą dawkę walnąć i wtedy już komplet 200N/ha ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5451 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 05 marzec 2014 - 23:04

Rzepak i nawożenie [połączone] ja tez mam taki dylemat ale dopiro 4 dni mam rozsiane yara can 200 kg i na chłodno myslac druga dawka powinna być do 2 tyg ale czy w tym układzie pogodowym [sucho i zimno ] poczekać z druga dawka dluzej ? bo raczej nie gloduje a i tez zbyt dużo nie pobiera

#5452 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 marzec 2014 - 23:13

Druga dawka na rzepak ? Pierwsza w postaci Yara Sulfan (N i S) leży na polu 8 dni- silne rosy ani deszczyk jej nie rozpuściły... Co robić? Czekać? Czy sypać Saletrę żeby nie głodował ? 100kg saletry coś poratuje czy od razu pełną drugą dawkę walnąć i wtedy już komplet 200N/ha ?

Hmm aż tak sucho ze wcale się nie rozpuścił? Może w takim razie trochę się spóźniłeś z 1 dawką, albo ten nawóz nie nadaje się w tych warunkach. Nie dawaj 2 pełnej dawki, dopiero początek marca a już byś chciał całe nawożenie N zrobić? Za wcześnie zdecydowanie. Jak chcesz to daj te 100 kg saletry, tylko czy jak jest tak sucho to czy ta saletra się w miarę szybko rozpuści.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5453 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 05 marzec 2014 - 23:59

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie sól leży na polu od 22.02 i ani myśli się rozpuścić, a po saletrosanie nie ma za bardzo śladu. Nie było śniegu stąd gleba jest bardzo sucha. Rzepak nie rośnie jakoś mocno bo jest też zimno. Wedle tych 14dni po pierwszej dawce też myślę ze drugą zastosuje ok 13marca w ilości 300kg saletry.

#5454 Share infinityPG

infinityPG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 06 marzec 2014 - 08:15

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie ten sam problem planowałem teraz siac saletre na rzepak jako uzupełnienie do polifoski21 która poszła na pierwszy rzut ale na polu jest bardzo sucho i jak do tej pory chłodno...Więc nie wiem czy jest sens wysiewac jeśli zapowiadają ładne pogody ... Czekac za deszczem?Saletra powinna się rozpuscic lecz do korzeni i tak bez deszczu nie trafi co o tym myślicie? :unsure:

#5455 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 09:07

Rzepak i nawożenie [połączone] ??? rzepak zakwitnie końcem kwietnia początkiem maja więc czemu tak szybko planujecie pełne dawki???

#5456 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 09:29

Rzepak i nawożenie [połączone] jeśli nawóz się nie rozpuszcza na wierzchu to nic temu nie pomoże tylko upragniony deszczyk, jedyne co można zrobić to podratowac go dolistnie. W uprawach nie ma konkretnych terminów nawożenia są tylko przypuszczalne i prognozowane wszystko opiera się o fazy rozwojowe I dawka przed lub początek wegetacji II dawka wybijanie w pęd III dawka jeśli ktoś stosuje to np faza zielonego pąka lub żółtego zwartego pąka. Tego się nie przeskoczy a aplikowanie teraz pełnej dawki jest nieuzasadnione i niepotrzebne jest poprostu błędem.

#5457 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 06 marzec 2014 - 16:25

Druga dawka na rzepak ? Pierwsza w postaci Yara Sulfan (N i S) leży na polu 8 dni- silne rosy ani deszczyk jej nie rozpuściły... Co robić? Czekać? Czy sypać Saletrę żeby nie głodował ? 100kg saletry coś poratuje czy od razu pełną drugą dawkę walnąć i wtedy już komplet 200N/ha ?

Najlepszy byłby oprysk dolistny ale temperatury troche za niskie.. Widać niedobory wyraźnie, głoduje rzepak? Jeżeli tak to daj te 100 kg saletry, z pełną 2 dawką sie wstrzymaj. Jezeli nie widać wyraźnych niedoborów to jeszcze poczekaj, a na następny sezon wybierz inny nawóz na pierwszą dawke ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5458 Share rolnikbizonz056

rolnikbizonz056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 17:18

Rzepak i nawożenie [połączone] Mam pytanie bo będę rozsiewał saletre na rzepak jutro 1 dawka i czy to nie jest już za pózno bo chyba jest no ale tak mi to wyszło jakość ale chyba nie jest aż tak strasznie pózno .

#5459 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 06 marzec 2014 - 17:41

Rzepak i nawożenie [połączone] z jakiego rejonu Polski jesteś?
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5460 Share rolnikbizonz056

rolnikbizonz056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 17:49

Rzepak i nawożenie [połączone] Z górnego śląska .