tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

patfilmax    7

Witam! czy ktoś zabiera się już za lanie RSM na rzepak. U mnie (południe Opolszczyzny) w nocy temperatura na plusie a w dzień ponad 10, a na pogodzie pokazują że największy przymrozek to -3 i to dopiero około 5 marca. Będę lał RSM pierwszy raz i nie wiem czy już czy jeszcze czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Na www.meteo.pl podają na minusie w czwartek rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy czy do pisma odnośnie szkód dzikiej zwierzyny do koła łowieckiego dołączał ktoś zdjęcia?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Wszystko powinno być dokładnie opisane w sprawozdaniu z szacowania szkody więc dołączanie zdjęcia jest zbędne. Tak dla siebie możesz zachować na później gdyby jednak jakieś wątpliwości czy niejasności wychodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

I co, siał ktoś azot w Wielkopolsce lub w Kujawsko-Pomorskim? Pogoda taka, że aż mnie korci aby już wysiać pierwszą dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja wczoraj 330 saletrosanu dałem, nawet jednej koleiny nie zrobiłem... W nocy akurat trochę pokropiło i całkiem ładnie nawóz znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

w prognozie nadają po 6 marca -5, chciałem w tym tygodniu saletre siać ale ale sam juz nie wiem, nie mówie żeby do 6 czekać ale jak dam teraz to pewno mocno podgoni rzepak, a wtedy różnie może być... dzisiaj pojeździłem po okolicy ale nikt jeszcze u nas nie rusza z nawożeniem, a bez wiekszego problemu można by wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

U mnie saletrosan po dzisiejszych nocnych opadach prawie w całości rozpuszczony...w sobotę zaczynam zboża...
Niektorzy się boją ale prawda jest taka że nawet w kwietniu temp może spaść w nocy do -5 i spaść śnieg... A chyba nie o to chodzi żeby czekać do bardziej pewnego pod względem pogody maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Myślę podzielić tą pierwszą dawkę i jutro posiać po250 kg saletrosanu a jak już wyklaruje się wiosna to dorzucę 200kg saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

U mnie saletrosan po dzisiejszych nocnych opadach prawie w całości rozpuszczony...w sobotę zaczynam zboża...

Niektorzy się boją ale prawda jest taka że nawet w kwietniu temp może spaść w nocy do -5 i spaść śnieg... A chyba nie o to chodzi żeby czekać do bardziej pewnego pod względem pogody maja...

 

ale niby co takiego się stanie jak chwilowo spadnie temp poniżej zera gorzej jakby to było na okres 3-4 tygodniowy ale i tak nie będzie wielkich strat nie ma się czego bać


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

thug ma racje, teraz trzeba tylko patrzec żeby kolein nie narobic. Nas od tego myslenia jechac czy jeszcze poczekac to tylko glowa boli, masz wątpiwosci poczekaj-  nie masz jedź! 

Na moje to Ci którzy juz posieli zrobili dobrze, tak samo jak Ci którzy jeszcze sie wstrzymali :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13
wyrebski1 ty sie pytasz czy w wielkopolsce sieja , u nas na podkarpaciu nawet sieja i to saletry co niektorzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Wczoraj był fajny przymrozek jeszcze i by się fajnie wjechało a dziś już na plusie i kicha przymrozków nie zapowiadają na razie . A chciałbym już rozsiać saletrosan na niego już pora . Rzepaki zielenieją już chociaż w okolicy jest sporo słabo wyglądających plantacji dość przemarznięte niby -8 było ale wiatr zrobił swoje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

a ja na rzepak wczoraj troszke saletry rzuciłem po 150 kg jak pogoda się utrzyma do przyszłego tygodnia to jeszcze raz to samo rzucę niby wygląda że już ruszył u nas totalna susza nawet śladu ciągnik nie zostawia a w miejscach gdzie jest cały rok mokro na ogół to tylko odciśnięty bieżnik warmia okolice braniewa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A moją wioche wrzucili na OSN i czekam do piątku do jakiejś 15stej i sieje saletrosan. O tej porze i w sobotę to w Agencji już nikogo nie będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas nikt jeszce nie siał  ale sucho ak niewiem  bola to bieleją w oczach znów zapowiada sie  tragicznie suchy rok:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzer13    0

W zeszłym tygodniu posiane 250kh/ha saletry na rzepak, a w tym 100-150kg/ha saletry na żyto i jęczmień. Dawka taka na zboża bo bardzo dobrze pokrzewione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

I co, siał ktoś azot w Wielkopolsce lub w Kujawsko-Pomorskim? Pogoda taka, że aż mnie korci aby już wysiać pierwszą dawkę.

Ja jestem z wlkp ja skończyłem dziś, kumple tez posiali, najwyższy czas siać pierwsze dawki, wegetacja u nas ruszyła 

wczoraj popadało i już się saletrosan rozpuścił, piwinno być zezwolenie siania od 15 lutego, nie wiem w sumie czy jest zakaz czy nie wiem że organiczne od 1 marca ale czy mineralne  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie brakuje tych co czekaja z wysiewem pierwszej dawki, u mnie juz sladu po nawozie na polu nie ma. Oby cos popadało tak jak zapowiadaja w prognozie bo jest sucho (powiat puławski). U nas na składach nawozy szybują w góre, zwłaszcza saletra i mocznik skoczył (50zeta) w góre. Ktoś tu pisał że obawia sie -6 bo nadają w długoterminowej i dobrze niech czeka dalej:) Dodam, ze jak sie popatrzy na fotki w galerii to w ubiegłym roku nocą u niejednego po -8 było w kwietniu a nawet w maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245

I co z tego? Kwiecień czy maj to nie luty chlopie. -6 ba nawet 2 cyfry ponizej zera są realne. Jest ryzyko, jest zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Słuchajcie jest pogoda korci sypać N. tylko w tej chwili przymrozków nie ma. A co do opini że N musi być wysiane przed ruszeniem wegetacji nie wiem czy się sprawdza. przykład z tamtego roku N wysiane w ostatnie dni lutego średni plon rzepaku 4,5t/ha. N wysiane przed 10marca 4,7-5t/ha. więc nie wiem jak do tego podchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj