Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11309 odpowiedzi na ten temat

#5421 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 03 marzec 2014 - 12:40

Rzepak i nawożenie [połączone] Deszcz potrzebny i to koniecznie, 22.02 rozsiana sól i do dziś leży na rzepaku, jak dalej będzie tak sucho to aż nie chcę myśleć :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 07:05
  •  

#5422 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 12:47

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie w sobotę rano dość intensywnie popadało, czekam na przymrozek by wjechać z nawozem, bo straszne błoto.

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

#5423 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 13:48

Rzepak i nawożenie [połączone] Każdy stosuje produkty jakie chcę nie twierdzę, że akurat Twój ProBioEM jest zły, tylko często obiecują firmy rolnikom, że można się cudów spodziewać po zastosowaniu tych preparatów oczywiście z zachowaniem odpowiednich warunków pogodowych i dawek,
woda święcona też jest dobra i działa na pszenicę, ale tu zależy wszystko od podejścia czy uwierzy w te cuda, czy potraktuje rożnego rodzaju bakterie jako dodatek, jeśli ktoś nie nawozi pól obornikiem, gnojowicą to myślę, że warto zaaplikować bakterie tylko czy ta inwestycja się opłaca to już zależy od każdego rolnika.

Ciekawe, które te EMy są oryginalne kiedyś stosowałem Greenland technologia EM 40 litrów na ha i efekty przez mierne po mimo 3 lat stosowania, gleba zwięzła 2 klasa i ciągnik 120 KM orze pługiem na 3 skiby
od roku stosuje biogen rewital plus mocznik na resztki pożniwne póki co testuje kwestia myślę 3 lat i można się wypowiedzieć,
bakterii glebowych można również dostarczyć glebie stosując produkty firmy FCA prosan,calkorium, miroksol itp..

Asahi i Amalgerol wiem, że to są inne produkty o innym mechanizmie działania niż Emy, ale jestem do tych produktów przekonany i będę je stosował, tu nasuwa mi się stosowanie prp niektórzy chwalą widzą efekt a drudzy nie kupią produktu, którego nie znają składu za 2 tyś zł , kwestia ceny produktu jeśli cena jest do przyjęcia to można stosować, możliwości jest wiele ale trzeba patrzyć na słabą cenę pszenicy i rzepaku.

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5424 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 15:17

Rzepak i nawożenie [połączone] Wynocha z tego forum z tą handlową propagandą!

Jaki sens ma lanie tych bakterii, jeżeli w 1 kg gleby w dobrej kulturze jest więcej bakterii niż w 1l preparatu? A ile jest ton ziemi na hektarze?

#5425 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 marzec 2014 - 15:47

Rzepak i nawożenie [połączone] Już nie odpowie, a przynajmniej z tego konta :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5426 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 15:56

Rzepak i nawożenie [połączone] W zeszłym tygodniu rzepak dostał 400kg saletrosanu, dzis skończyłem żyto hybrydowe, jęczmień i pszenicę. Na zboża po 250kg saletrosanu.

#5427 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 18:19

Rzepak i nawożenie [połączone] A ja dzisiaj zasilałem rzepak. 303 kg/ha saletrosanu na jednym polu, a na drugim 185kg/ha saletrosanu i 125kg/ha saletrzaku z borem. wilgoci sporo więc do jutra się rozpuści.

#5428 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 18:42

Rzepak i nawożenie [połączone] stosuje ktoś z Was siarczan amonu 200kg na ha ? nie wiem czy dać sam prosan 250-300kg, prosan nie zakwasza gleby i tu jest jego przewaga i szybko się rozpuszcza i można sypać w mokre rośliny, zastanawiam się nad siarczanem i do tego NPK dorzucić co Wy na to ?

#5429 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 18:57

Rzepak i nawożenie [połączone] Jakim cudem prosan nie zakwasza?? Jedyne co wiem to że producent taka bajkę pisze.

#5430 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 03 marzec 2014 - 19:24

We wtorek wysiałem 500kg/ha Yara Sulfan, problem polega na tym, że nawóz do teraz leży na powierzchni ziemi (zmiękł tylko ). Na deszcz się raczej nie zanosi więc cięzko żeby się rozpuścił... Jak myślicie wysianie teraz 2 dawki w postaci Saletry Amonowej będzie miało sens ? Czy 200kg N/ ha to nie za dużo na " 1 dawkę" ?

ja bym poczekał jeszcze z tą saletrą. Fakt dużo formy amonowej z nawozu który rozsiałeś już uciekło, ale forma saletrzana czeka. Chyba że widać wyraźne niedobory azotu, że rzepak głoduje to wtedy podsyp troszke saletrą ale nie pełną drugą dawke.

Ja dzisiaj rozsiałem na część rzepaku pierwszą dawkę
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5431 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 19:32

Rzepak i nawożenie [połączone] Dzis poszlo pol pierwszej dawki . Wysiane 200 kg\ha Saletrosanu, siadalem 3 razy ale z gory przeszedl ładnie, mokro tylko na glinie i tam gdzie rzepak jest rzadki. Koncem tygodnia mam plan wysiac reszte 1 dawki w postaci 200kg Saletry.

#5432 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 marzec 2014 - 20:07

stosuje ktoś z Was siarczan amonu 200kg na ha ? nie wiem czy dać sam prosan 250-300kg, prosan nie zakwasza gleby i tu jest jego przewaga i szybko się rozpuszcza i można sypać w mokre rośliny, zastanawiam się nad siarczanem i do tego NPK dorzucić co Wy na to ?

Ja planuję jutro dać 150kg/ha siarczanu amonu (bo saletrosanu w okolicy nie sprzedają) + 200kg saletry 34% i zastanawiam się czy można te nawozy ze sobą zmieszać i rozsiać za jednym przejazdem czy siać każdy z osobna ?

A może teraz dać tylko saletrę a za jakiś czas siarczan ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#5433 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 03 marzec 2014 - 20:12

Rzepak i nawożenie [połączone] siarczan powinieneś dać parę dni wczesniej a teraz saletre. Nie zmieszasz tych nawozów - mają całkiem inną granulacje i wysieją się nierównomiernie
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5434 Share Daros

Daros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 20:29

Rzepak i nawożenie [połączone] Dziś poszła pierwsza dawka na rzepak 104kg N/ha i 52 S/ha w postaci saletrosanu pierwszy raz go stosuje grube granule lecą jak szalone dobrze że jest wilgoć powinien się szybko rozpuścić .Pozdrowienia z Lubelszczyzny

#5435 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 20:58

Rzepak i nawożenie [połączone] ja mieszalem ze dwa lata temu siarczan amonu z saletra nawet sie to nie tak zle rozsiewa ale na max 15 m najlepiej na 12m to jeszcze jakos idzie kolega dobrze napisal ze ciezko bedzie rowno rozsiac bo saletra poleci troche dalej niz siarczan

#5436 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 09:30

Rzepak i nawożenie [połączone] siarczan jak coś to solo, sypałem kiedyś bogballe na 18 m i nie dorzucał, a teraz ZA-M na 15m spokojnie pójdzie, prosan ponoć nie zakwasza bo jest nawozem organicznym,
nie wiem co sypnąć mam CAN 27 z 400 kg do tego myślałem o siarczanie amonu 200kg i do tego NPK 9-15-28+6S 300kg

oczywiście wysiew każdego nawozu solo

#5437 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 10:33

Rzepak i nawożenie [połączone] NPK zostaw na jesień. Siarczan już powinieneś rozsiać do tego dorzuć 250kg/ha CAN27 a w drugiej dawce daj resztę CAN27 + saletrę w zależności jaka ziemia i jaki plon bierzesz pod uwagę.

#5438 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 14:33

Rzepak i nawożenie [połączone] Dziś poszła pierwsza dawka nawozu czyli sól, z saletrą na razie wstrzymuję się. Wydaję mi się że jest sucho jak na tą porę roku i straszny zimny wiatr.
Rzepak wygląda dobrze.

#5439 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 04 marzec 2014 - 19:40

Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj wysiane 280kg/ha saletry 34% wegetacja ruszyła widać gołym okiem moim zdaniem nie ma na co czekać...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5440 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 04 marzec 2014 - 21:09

Rzepak i nawożenie [połączone] Mieliście rację siarczan "lejkiem" poleciał może na 7 metrów a saletra na 12 metrów , zjeździłem pole ale za to dokładniej wysiane :)

A teraz zaczyna kropić więc myślę ,że będzie ok :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .