Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11293 odpowiedzi na ten temat

#5401 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 28 luty 2014 - 21:50

Rzepak i nawożenie [połączone] W rzepaku mam małe doświadczenie póki co głownie opieram się na opiniach forumowiczów ale w tamtm roku niektórzy pierwsze dawki na rzepak siali dopiero w kwietniu mimo to z tego co słyszałem tragedi z plonowaniem nie było w tym roku do konca marca a nawet jak zapowiadacie do połowy marca juz 2 dawki beda wysiane ciekawe jaki to przyniesie rezultat zobaczymy ;)

Edytowany przez knoro93, 28 luty 2014 - 21:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 21:07
  •  

#5402 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 08:54

Rzepak i nawożenie [połączone] No ja też miałem problem z saletrosanem robiłem próbe kręconą i ustawiłem wg tego i za dużo się wysiało...

#5403 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 10:04

Rzepak i nawożenie [połączone] wystarczy że było mokro i ciągnik grzązł i już wysiewa się więcej nawozu.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5404 Share Meer

Meer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie wszystkim .. dosłownie .

Napisany 01 marzec 2014 - 14:37

Rzepak i nawożenie [połączone] za dużo to za dużo nic sie nie stanie

#5405 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 19:35

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja wczoraj i dzisiaj nawiozłem rzepak i pszenice azotem. Na sąsiednich polach spółdzielnia od połowy tygodnia sieje już jęczmień jary...

#5406 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 20:37

W rzepaku mam małe doświadczenie póki co głownie opieram się na opiniach forumowiczów ale w tamtm roku niektórzy pierwsze dawki na rzepak siali dopiero w kwietniu mimo to z tego co słyszałem tragedi z plonowaniem nie było w tym roku do konca marca a nawet jak zapowiadacie do połowy marca juz 2 dawki beda wysiane ciekawe jaki to przyniesie rezultat zobaczymy ;)

ubiegły rok był specyficzny i kto zastosował jak tylko się dało azot na raz lub w odstępie 5 dni to wygrał. rzepak jak nie ma azotu wcześnie po ruszeniu wegetacji wybija w pęd główny redukując plon itd. poczytaj i poobserwuj kolego

ja dzisiaj rozisałem sól potasową, saletrosan poleci w poniedziałek. ogólnie suchawo jest a jak na tę porę aż strach się bać co będzie dalej.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#5407 Share oskars

oskars

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 21:48

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam stosuje ktoś nawożenie dolistne jeśli tak to jakim nawozem ?

#5408 Share Meer

Meer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 08:40

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja stosuje w rzepaku .. napewno siarczan magnezu i do tego odżywka czasem tez mocznik ale to w małych dawkach

#5409 Share Lynio

Lynio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:nowatorskie rozwiązania,rolnictwo,mechanizacja,energia odnawialna

Napisany 02 marzec 2014 - 09:40

Rzepak i nawożenie [połączone] Na ile dawek podzielic wysiew nawozów na rzepak i w jakich mniej więcej terminach?

#5410 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 02 marzec 2014 - 10:41

Rzepak i nawożenie [połączone] kupiłem nawozy pod rzepak mam do rozdysponowania 450kg saletry 34%. Z racji tego że nawrotu zimy nie widać myślę koło wtorku rozrzucić saletrę 250kg/ha tylko pytanie co dalej?? zanim saletra zacznie działać minie tydzień będzie 11.03 a drugą dawkę kiedy, chyba najpóźniej koniec marca/ początek kwietnia wtedy dam 200kg/ha tylko teraz czy to wystarczy już do końca czy na tych dwóch dawkach się obejdzie. Wiadomo, że rzepak to roślina zależna od długości dnia więc wszystko raczej będzie w terminie podobnie jak w zeszłym roku co wszystko było opóźnione. Jak wcześniej pisałem nawozy na podwórku i więcej jak 450 kg nie mogę sobie pozwolić.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5411 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 11:52

Rzepak i nawożenie [połączone] Rzepak potrzebuje najwiecej azotu do fazy kwitnienia.druga dawke daj na poczatku strzelania w pęd i nie patrz w kalendarz tylko na pogode i w jakiej fazie jest rzepak

#5412 Share Meer

Meer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 12:39

Rzepak i nawożenie [połączone] średnio drugą dawke daje sie po 2 , 3 tygodniach po pierwszej tak przynajmniej jest w moich rejonach

#5413 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 12:52

Rzepak i nawożenie [połączone] A na wschodzie cisza na polach wczoraj siałem sól na buraki ale o uprawie można zapomnieć na rzepaku nikt się nie wyrywa chyba że ci co mają setki ha ale czy to coś da nie wiem

#5414 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 14:15

Rzepak i nawożenie [połączone] Wczoraj poszedł saletrosan 250 kg .za tydzień saletra 200 kg.Zaczynają rolnicy rzepaki u mnie posiewać

#5415 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 18:19

Rzepak i nawożenie [połączone] We wtorek wysiałem 500kg/ha Yara Sulfan, problem polega na tym, że nawóz do teraz leży na powierzchni ziemi (zmiękł tylko ). Na deszcz się raczej nie zanosi więc cięzko żeby się rozpuścił... Jak myślicie wysianie teraz 2 dawki w postaci Saletry Amonowej będzie miało sens ? Czy 200kg N/ ha to nie za dużo na " 1 dawkę" ?

#5416 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 19:12

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie za duzo na pierwsza dawke zwlaszcza ze sam piszesz nawóz sie nie rozpuszcza u mnie nikt nie rusza jak ruszy wegetacja to zacznie byc pobierany ja daje siarczan na pierwsza dawke potem Rsm

#5417 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 marzec 2014 - 21:38

Rzepak i nawożenie [połączone] W piątek rzepak zasilony saletrosanem 375kg/ha, wczoraj poszedł lekki deszczyk a dzisiaj po nawozie niema znaku. Wy też macie problemy z rozsianiem saletrosanu?, u mnie w 2 bip pakach było straszni dużo kamieni wielkości pięciozłotówki znalazłem nawet bezpiecznik 20A, ciągle mi zapychało rozsiewacz.

Edytowany przez ovi, 02 marzec 2014 - 21:40.

#5418 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2014 - 21:52

W piątek rzepak zasilony saletrosanem 375kg/ha, wczoraj poszedł lekki deszczyk a dzisiaj po nawozie niema znaku. Wy też macie problemy z rozsianiem saletrosanu?, u mnie w 2 bip pakach było straszni dużo kamieni wielkości pięciozłotówki znalazłem nawet bezpiecznik 20A, ciągle mi zapychało rozsiewacz.

Panowie trzeba walczyć o swoje, w takiej sytuacji robić zdjęcia i mieć kartę przetargową do negocjacji następnej partii nawozu. Przerabiałem temat ze skawaloną solą potasową, ten sposób działa.

#5419 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 09:07

Rzepak i nawożenie [połączone] Rzepak u mnie już ruszył, pytanie jak go teraz zasile saletrosanem to kilku stopniowe przymrozki w nocy nie zaszkodza?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5420 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 12:00

Rzepak i nawożenie [połączone] czy to są te same mikroorganizmy co EMy ? w składzie mają kwas mlekowy ?
Wolę oryginalne Asahi lub Amalgerol przy najmniej jest widoczny efekt.

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)