Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11297 odpowiedzi na ten temat

#5361 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 27 luty 2014 - 18:05

Rzepak i nawożenie [połączone] podlaskie ktoś już wkroczył na pola z azotem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 17:45
  •  

#5362 Share rexreed

rexreed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 luty 2014 - 18:36

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam Mam pytanie czy pojedyncze krople RSM 32 na lisciach rzepaku spowoduja oparzenia ?

#5363 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 27 luty 2014 - 18:55

Rzepak i nawożenie [połączone] Trochę, ale nie masz czym się martwić.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5364 Share telega-pawel

telega-pawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:02

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam panowie czy to nie za wczesnie siać wiewm ze pogoda dopisuje ale to luty ja zawsze końcem marcem siałem choc w naszych terenach w tamtym roku w kwietniu był snieg co dajecie na rzepak bo ja 250 saletry na pierwszy raz i na drugi 200 kg mocznika

#5365 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:14

Rzepak i nawożenie [połączone] W podjeciu o siewie nawozów w obecnej chwili powinny nam pomóc dwie rzeczy mianowicie prognozy pogody długoterminowe o raz aura panująca za oknem. Prognozy długoterminowe są jakie sa nie zawsze sie sprawdzaja ale w tamtym roku zapowiadali nawrót zimy i ten nawrót przyszedł w tym roku nie zapowiadają narazie nawrotu zimy wrecz przeciwnue . Druga rzecz to pogoda jest ciepło a po roślinach widać że ruszaja juz nie mówie tu o rzepaku ale i po zbożach widać że ruszyły bynajmniej u mnie w podlaskim. Patrząc na kalendarz jest jeszcze wczesnie nawet bardzo ale co z tego ? Wszystko ruszyło taką mamy w tym roku wiosne w tamtym roku siałem nawozy 15 kwietnia jak nie później a w tym 26 lutego tak bywa dlatego według mnie nie ma co sie wstrzymywac z siewem nawozów takie jest moje zdanie aczkolwiek nie krytykuje tych którzy jeszcze nie sieją ;)

#5366 Share adi-180

adi-180

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:50

Rzepak i nawożenie [połączone] witam ja dałem polifoske 21 250 kg na ha

#5367 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 27 luty 2014 - 21:04

Rzepak i nawożenie [połączone] wiosna zapowiada się długa więc może zamiast saletry lepiej będzie zastosować saletrzak?

#5368 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 27 luty 2014 - 21:08

Rzepak i nawożenie [połączone] Z tych co siali lub sieją na dniach.. dawał ktoś saletrę???

#5369 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 27 luty 2014 - 21:23

Ci co teraz siejecie pierwszą dawkę azotu to kiedy będziecie siać drugą? Jeszcze w marcu? A co w kwietniu będzie? Rozkład jest równomierny?

W kwietniu będzie trzecia dawka i kwitnienie do czerwca!.

#5370 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 27 luty 2014 - 21:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja jutro rano startuje na rzepak i zboża... Oczywiście saletra... Rzepaki już ruszyły... Zaczynają robic się ładnie zielone...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5371 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 27 luty 2014 - 21:37

Rzepak i nawożenie [połączone] Wydaje mi się że teraz zarówno na zboża jak i rzepak póki wegetacja obecna nie przypomina jeszcze tej marcowej dobrze by było zastosować jakiś azot z większym udziałem formy amonowej niż azotanowej np saletrosan.

#5372 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 luty 2014 - 22:11

Z tych co siali lub sieją na dniach.. dawał ktoś saletrę???

noo ja 22 lutego siałem saletre puławską 200 kg/ha drugi rok praktykuję tak wczesne sianie nawozów, w zeszłym roku wysialiśmy salertre anwilu około 1-2 marca i przyszła zima, myślałem że wszystki azot w pi*du poszedł :lol: ale nie jeden przejazd pszenżyta dostał pierwszą dawkę około 15 kwietnia bo zabrakło nawozu i nie zdążyliśmywysiać bo przyszedł śnieg, różnica około 1-1,5 t gorszy plon (te same ilości azotu następna 2 dawka była jednocześnie równo) także śmiem twierdzić PIERWSZA DAWKA AZOTU DECYDUJE O PLONIE B) niema co zwlekać jak wegetacja ruszy azot już musi być na polu żeby rośliny się krzewiły Super agronomem nie jestem ale trzeba podpatrywać co robią inni rolnicy wyjeżdżając w lutym z rozsiewaczem :rolleyes:

#5373 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 27 luty 2014 - 22:41

Rzepak i nawożenie [połączone] Jeśli jutro sypnę 400kg Saletrosanu ile dać na drugą dawkę CANu Yary?

Jeszcze pytanie techniczne. Przeglądam tabele wysiewu i mam rozgraniczone nawożenie normalne i pogłowne. Teoretycznie wiosenne sypanie możnaby nazwać pogłownym ale jesli rzepaki czy zboża są w takiej fazie jakiej są to chyba większego znaczenia nie ma i mogę korzystać z ustawień dla obu nawożeń. Dobrze myślę?

#5374 Share jarekzss1988

jarekzss1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 luty 2014 - 23:54

Rzepak i nawożenie [połączone] moje nawożenie na rzepak wygladało tak 170kg/ha polifoski 21, 100kg/ha kizerytu, 205kg/ha saletry, pszenica 250kg saletry, pszenżyto 220kg/ha

#5375 Share maciek56

maciek56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 luty 2014 - 08:37

Rzepak i nawożenie [połączone] Wyjechal ktos z azotem w lubelskim?? Ja asekuracyjnie mam zamiar w nastepnym tygodniu przed deszczami dac 150 kg saletrosanu a za jakis tydzien 150 saletry.

#5376 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 28 luty 2014 - 08:45

Rzepak i nawożenie [połączone] W poniedziałek pojdzie saletrosan.Mam nadzieje że deszcz przyjdzie i ładnie sie rozpuści

#5377 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 28 luty 2014 - 09:36

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja też w poniedziałem lub jutro jak się wyrobie, tylko mam dylemat bo mam zamiar posiać coś koło 250 saletrosan i 100 saletry, czy może lepiej zrobić tak jak maciek 56 pisze żeby dać teraz saletrosan, a za jakiś tydzień może dłużej saletre. Podobnie myśle po zbożach dać tylko troche szkoda czasu i pieniędzy na 2 krotne nawożenie pierwszej dawki :wacko:
Dodam że na jesień nie dawałem po zbożach żadnych nawozów mineralnych, tylko po rzepaku 500 kg lubofosu.

A tak poza tym skoro po azocie ma wymarznąć to co powiedzą rolnicy gospodarujący na glebach bogatych w azot lub po przedplonach motylkowych, strączkowych, to w tej sytuacji mieli by gołe pole po większym mrozie?

#5378 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 28 luty 2014 - 09:48

Rzepak i nawożenie [połączone] masz rację kolego, mam koło domu pszenicę po fasoli, to każdego dnia patrząc przez okno wydaje się coraz zieleńsza.. :)
Z tą dawką to (i ja tak robię) daj najpierw tego saletrosanu, a później więcej saletry 200-300kg. Może i szkoda czasu i paliwa żeby dzielić dawki na nie wiadomo ile, ale myślę, że jeśli nie ma się kilkuset ha, to można się w to bawić na tych kilkudziesięciu hektarowych grajdołkach :)
Jeżeli masz dobre zawartości potasu i fosforu to ok, ale jeśli jest inaczej to później nie dziw się, że mimo takiej i takiej dawki azotu plon nie jest zadawalający..

Ja wczoraj zaaplikowałem na równych kawałkach saletrosan 250-300kg, żadnego błota czy kolein - no może jedynie tam gdzie troszkę śnieg jeszcze zalega, ale z przymrozkiem byłoby super... Teraz właśnie muszę czekać albo na przymrozek żeby posiać na górach (jeszcze sporo śniegu tam zalega;/) albo jak już wszystko podeschnie, jeżeli ta druga opcja to zamiast saletrosanu na te góry na pierwszy rzut pewnie pójdzie rsm..

Edytowany przez skywalker89, 28 luty 2014 - 09:51.

#5379 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 28 luty 2014 - 10:13

Rzepak i nawożenie [połączone] saletrosan nie potrzebuje deszczu aby sie rozpuścic. nie martwcie sie na zapas.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5380 Share maciek56

maciek56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 luty 2014 - 11:26

Rzepak i nawożenie [połączone] Kolego Skywalker z jakiej czesci powiatu tomaszowskie jestes ja jestem z gminy Krynice??