Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11296 odpowiedzi na ten temat

#5341 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 luty 2014 - 17:23

Rzepak i nawożenie [połączone] Też planuje w poniedziałek rozsiac saletrosan.Początkowo miało to być w sobote ale przy miedzy jeszcze śniegu troche zalega.Na wtorek zapowiadaja deszcz więc saletrosan ładnie sie rozpusci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 01:50
  •  

#5342 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 26 luty 2014 - 17:53

Rzepak i nawożenie [połączone] Ci co teraz siejecie pierwszą dawkę azotu to kiedy będziecie siać drugą? Jeszcze w marcu? A co w kwietniu będzie? Rozkład jest równomierny?

Edytowany przez javorskyp, 26 luty 2014 - 17:58.

#5343 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 26 luty 2014 - 18:07

Rzepak i nawożenie [połączone] ja krańce wschodnie powiatu tomaszów lub., dzisiaj obszedłem rzepaczki, na górach na największych pochyłościach jeszcze trochę śniegu a co za tym idzie w tych miejscach nie ma opcji o sianiu póki się nie stopi i nie podeschnie. Jutro na równych kawałkach daje saletrosan, góry zostaną na koniec przyszłego tygodnia pewnie. Przynajmniej będę miał porównanie :)
A co tej dawki w kwietniu, to kolego chyba nie ma jakiejś zasady, że trzeba dać i w kwietniu? Mamy wcześniejszą wiosnę prawdopodobnie, więc wszystko będzie wysiane wcześniej.. Mi druga dawka wyjdzie pewnie za 2 max 3tygodnie, a może jeszcze na 3cią rzucę po ok 100kg saletry

Edytowany przez skywalker89, 26 luty 2014 - 18:09.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5344 Share dfk110

dfk110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:14

Rzepak i nawożenie [połączone] okolice Hrubieszowa, Lubelskie dzis wysiałem 500 kg Polifoski 21 na ha. Spokojnie bez przymrozku mozna jechać, rzepak już ruszył

#5345 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:35

Rzepak i nawożenie [połączone] wow, kolego, przecież Wy tam macie dobre ziemie, spora ta dawka tej 21...

Edytowany przez skywalker89, 26 luty 2014 - 19:35.

#5346 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:45

Rzepak i nawożenie [połączone] rzepak ruszyl ja wysialem prawie tydzien temu pierwsza dawke saletrosan dzis widzialem i rzepak zdecydowanie ruszyl pole z dnia na dzien robi sie coraz zieleńsze fakt ze na jesieni bylo dane prawie 40 N i to tez pewnie ma wplyw na wyglad rzepaku... zastanawiam sie nad rsm ale nie jest opryskany od chwastu jesienia nie byl a teraz jest za wczesnie na galere fakt ze chwasty sa male....

#5347 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja tak jak "stare wygi" na AF wstrzymuje się z siewem nawozów w lutym.Po pierwszym marca sól a później azotowe.
Wczoraj byłem pobrać próbki gleby z pola to rzepak wygląda bardzo dobrze. Moim zdaniem na 100% nie ruszył ani hybryda (Rohan) ani populacyjny (Californium).

p.s nie pamiętam tak dobrej pogody w lutym

#5348 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:55

Rzepak i nawożenie [połączone] A ja mam pytanie do wszystkich tych co sieją kizeryt chodzi mi dokładnie o to co on zawiera? on zawiera potas czy bardziej wapno??

:) :)

#5349 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 26 luty 2014 - 20:07

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja tez jestem z powiatu tomaszowskiego ale jeszcze sie wstrzymuje. Pod miedzami jeszcze lezy snieg nie ma mowy zeby bez przymrozku wjechac. Na pierwszy rzut dam 150 saletry i 150 saletrosanu takze zanim saletrosan sie rozpusci saletra bedzie juz dzialac. Jezeli w pogodzie nic sie nie zmieni i nie beda juz nadawac duzych mrozow to pewnie kolo 10 zacznie sie akcja.

#5350 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 26 luty 2014 - 20:11

A ja mam pytanie do wszystkich tych co sieją kizeryt chodzi mi dokładnie o to co on zawiera? on zawiera potas czy bardziej wapno??

kizeryt zawiera siarkę i magnez to jest taki doglebowy siarczan magnezu

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5351 Share krycha_agronom

krycha_agronom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 luty 2014 - 20:12

Rzepak i nawożenie [połączone] jaj juz po sianiu
rzepak 160kg/ha mocznik i na to 250kg/ha saletrosan
pszenica 120 kg/ha wczesniej siana i 150kg pozniej siana - saletra amonowa 34N

#5352 Share jaroslaw123

jaroslaw123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:09

Rzepak i nawożenie [połączone] Myślę że lepiej najpierw dać Saletrosan a następnie Mocznik

#5353 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 26 luty 2014 - 21:25

jaj juz po sianiu
rzepak 160kg/ha mocznik i na to 250kg/ha saletrosan
pszenica 120 kg/ha wczesniej siana i 150kg pozniej siana - saletra amonowa 34N

po co ten mocznik w pierwszej dawce?
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5354 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:40

Ja tez jestem z powiatu tomaszowskiego ale jeszcze sie wstrzymuje. Pod miedzami jeszcze lezy snieg nie ma mowy zeby bez przymrozku wjechac. Na pierwszy rzut dam 150 saletry i 150 saletrosanu takze zanim saletrosan sie rozpusci saletra bedzie juz dzialac. Jezeli w pogodzie nic sie nie zmieni i nie beda juz nadawac duzych mrozow to pewnie kolo 10 zacznie sie akcja.

oj kolego do 10.03 to ma być średnio do 10'C, a nawet powyżej, i niby trochę deszczu wg niektórych prognoz. Jak teraz posieję, to akurat ten saletrosan się rozpusci, a azot zacznie działać pewnie za ok tydzień jak będzie wszystko ok z pogodą. A saletrę jak posiejesz to mimo wszystko 'chwila' musi minąć, zanim to zacznie być pobierane.. Najszybciej to chyba RSM, dlatego to (na próbę w tym roku) idzie u mnie po saletrosanie.
Ma być niby -2 w nocy, a liczę że rano ziemie dobrze ściśnie to może udałoby się objechać te góry ;)
Kto nie ryzykuje to nie wygrywa, u mnie 'patrząc przez okno' to nikt z rozsiewaczem nie jeździł, więc będę pierwszy.. :P mam zasadę, że należy robić to co się uważa za słuszne a nie patrzeć na to co myślą ludzie..

#5355 Share MAZAK1PP

MAZAK1PP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 luty 2014 - 22:22

Rzepak i nawożenie [połączone] Hej! Wiem że wielu się narażę, ale ja nie mogę zapomnieć jak w ubiegłym roku zima powróciła koło 10 marca,pamiętam śnieg kilka lat temu w maju przez 4 dni. Myśle że wczesny start z azotem przyśpieszy wegetację rzepaku a potem może być różnie.

#5356 Share dfk110

dfk110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 luty 2014 - 05:51

Rzepak i nawożenie [połączone] zgadza się 2 i 3 klasa ale to nowe pole troche było zaniedbane i jesienią nie przewidziałem tak długiej wegetacji i dałem za mało azotu pod siew a później bałem sie dosypać żeby zima nie przyszła i nie wymroziło mi rzepaku.

#5357 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 27 luty 2014 - 07:46

Hej! Wiem że wielu się narażę, ale ja nie mogę zapomnieć jak w ubiegłym roku zima powróciła koło 10 marca,pamiętam śnieg kilka lat temu w maju przez 4 dni. Myśle że wczesny start z azotem przyśpieszy wegetację rzepaku a potem może być różnie.

pogody nigdy nie można przewidzieć dokładnie miesiąc do przodu...
Skoro masz takie spostrzeżenia to czekaj z pierwszą dawką do maja...
potem już śniegu być nie powinno..

#5358 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 27 luty 2014 - 08:05

Hej! Wiem że wielu się narażę, ale ja nie mogę zapomnieć jak w ubiegłym roku zima powróciła koło 10 marca,pamiętam śnieg kilka lat temu w maju przez 4 dni. Myśle że wczesny start z azotem przyśpieszy wegetację rzepaku a potem może być różnie.

Tyle że wegetacja rzepaku już i tak ruszyła więc jak ktoś idzie na co najmniej zadowalający plon to pierwsza dawke ma za sobą bądź lada dzień wysieje ....

#5359 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 27 luty 2014 - 08:18

w mojej okolicy w ubiegłym roku posieli nawozy przed tym powrotem zimy (z tym ze nie saletre) i nic rzepakom nie było a nawet pomogło. Plony na wysokim poziomie
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5360 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 27 luty 2014 - 09:36

Rzepak i nawożenie [połączone] Tu macie link w którym znajdziecie informacje o stosowaniu azotu mineralnego. http://www.wodr.pozn...rzepisów-o-azoc