tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zenonim    223

A pszenica ile spadła jeszcze 3lata temu po 1100 zł można było sprzedać a teraz 650zł więc??? jakby każdy tak myślał to by nic nie siał. A co do kosztów uprawy rzepaku ja mam ogólnie 100zł więcej jak w pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3488

A jak rzepak był po 2500 to ilu go miało bo wymarzł ale znam takich co mieli 4 tony to był dla nich najlepszy rok w całym życiu  pszenice też sprzedawałem po 1100 ale czy uważesz to za normalne jak by gyły takie ceny to ludzie za ziemie by dali nawet 20000 a za dzierżawe na rok 4000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

miwigos za ziemię to ludzie już dawno dają 20 000 zł i teraz to już nawet mało za te najgorsze klasy chcą ok 25000zł a jak już ma IV lub III to cena powyżej 30 000 35 000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)

Jaki jest średni koszt odchwaszczania rzepaku na wiosną jeżeli jesienią był tylko zabieg o jednoliściennych , i co proponujecie i w jakiej dawce,Stosuje może ktoś Galera 334 i w jakiej dawce.  z góry dzięki za pomoc 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Gadajcie co chcecie ale rzepak jest bardziej opłacalny niż Pszenica bo żeby plon uzyskać w rzepaku powyżej 4t/ha to nie ma problemu ale już pszenicy 8t/ha to już wyczyn np na moich ziemiach, a w zeszłym roku nie nie prysłem na słodyszka ani razu  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  Nie było jeździłem sprawdzać  plantacje, ale już grczyce musiałem pryskać 3 razy  :o taki nalot był, 

 

A jakie zmianowanie pozostawia to nie trzeba gadać,  :huh:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3488

Chodziło mi 200000,zgubiłem 1 zero, u mnie  70 do 90 tyś.to norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jaki jest średni koszt odchwaszczania rzepaku na wiosną jeżeli jesienią był tylko zabieg o jednoliściennych , i co proponujecie i w jakiej dawce,Stosuje może ktoś Galera 334 i w jakiej dawce.  z góry dzięki za pomoc 

 

Ja już chyba trzeci rok nie stosuję odchwaszczania wiosennego wszystko załatwiam jesienią. Ktoś kiedyśmówił że wiosenny oprysk na chwasty jest swego rodzaju stresem dla rzepaku i przymrozki też robią swoje i roślina nie tak startuje.Ale każdy robi jak uważa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Wiosenny oprysk to duży błąd w rzepaku. Raz że chwasty duze są i dużo składników ciągnął dwa że galera wymaga odpowiednich warunków do oprysku a po oprysku trzeba odczekac pare dni zeby wjeżdżać z innymi opryskami. Trzy działanie galery może być różne mogą już być za duże chwasty albo nie odpowiedać pogoda po oprysku. Ogólnie to nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

galera fajnie działa ale tylko wtedy gdy są wysokie temperatury a o te wiosną bardzo ciężko.. Ja już od kilku lat też stosuje odchwaszczenie jesienne i jestem zadowolony. A po galerze to zawsze problem miałem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Losktos, wiec co byś zaproponował na wiosnę na dwuliścienne i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

niech wypowie się ktoś kto stosuje wiosenne odchwaszczanie, ja miałem do czynienia tylko z galerą


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Ktoś już myśli o wjeździe na pola z Azotem ? :> Ścieg znika z godziny na godzinę w prognozach długoterminowych nie widać zimy a na przyszły tydzień nadają po 10c w dzień i bez przymrozków już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

Ktoś już myśli o wjeździe na pola z Azotem ? :> Ścieg znika z godziny na godzinę w prognozach długoterminowych nie widać zimy a na przyszły tydzień nadają po 10c w dzień i bez przymrozków już...

Za wcześnie jeszcze miesiąc trzeba się wstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja standardowo do końca lutego się wstrzymuje. Zależnie od pogody w pierwszych dniach marca zapewne wyrusze


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Losktos, wiec co byś zaproponował na wiosnę na dwuliścienne i w jakiej dawce?

Do wiosennego odchwaszczania jedynie Galera 0.33, bądz Lontrel 0,3-0,4??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz86    0

Ktoś już myśli o wjeździe na pola z Azotem ? :> Ścieg znika z godziny na godzinę w prognozach długoterminowych nie widać zimy a na przyszły tydzień nadają po 10c w dzień i bez przymrozków już...

Słomek, nie możesz otrzymywać nowych wiadomości PW, taką informację dostałem, pisząc do Ciebie wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Panowie mam pytanie czy można wiosną zwalczyć mak w rzepaku bo jesienne opryski przepuściły mi na jednym polu od miedzy około 0.20 ha wiem że to niedużo na działce 7 hektarowej ale mnie wkurza bo to przy samej drodze asfaltowej .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Ktoś już myśli o wjeździe na pola z Azotem ? :> Ścieg znika z godziny na godzinę w prognozach długoterminowych nie widać zimy a na przyszły tydzień nadają po 10c w dzień i bez przymrozków już...

Mnie tez kusi ale będę sie trzymać planu żeby ruszyć ostatnim tygodniem lutego...

Końcem stycznia wysialem kizeryt i sól...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Jak to jest z tym rozsiewaniem azotu przed 1 marca? Przypuscmy ze rozsieje azot 20 lutego na zamarznieta ziemie a 21 spadnie snieg. Jak agencja bedzia to brala pod uwage??(moze moje pytanie wyda sie niektorym glupie ale mam wielu zyczliwych na wsi i wole sie upewnic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ktoś już myśli o wjeździe na pola z Azotem ? :> Ścieg znika z godziny na godzinę w prognozach długoterminowych nie widać zimy a na przyszły tydzień nadają po 10c w dzień i bez przymrozków już...

 

Zima jeszcze prawdopodobnie wróci, ja bym jeszcze czekał. A jak Ci się mocno śpieszy to 2 lub 3 lata temu Ci którzy wysieli azot przed miesięcznym powrotem zimy wiele nie stracili.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Co proponujecie posiać jarego opłacalnego jako przedplon rzepaku? W planie mam jęczmień jary, ale może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Panowie mam pytanie czy można wiosną zwalczyć mak w rzepaku bo jesienne opryski przepuściły mi na jednym polu od miedzy około 0.20 ha wiem że to niedużo na działce 7 hektarowej ale mnie wkurza bo to przy samej drodze asfaltowej .pozdrawiam

Wiosną maków w rzepaku nie zwalczysz. Szkoda pieniędzy. Są środki, które niby działają na rzepak - średnio-wrażliwe, ale nie działają one na maki. Jedynie kerb zimą jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj