Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11293 odpowiedzi na ten temat

#5181 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 20 luty 2014 - 20:15

Rzepak i nawożenie [połączone] z mojej broszurki wychodzi, iż rzepak pobiera 70so3 kg/ha co stanowi 28 kg/ha S - faktycznie głupoty wypisują w niej pomylili so3 z S :(
stosując 178kg/ha so3 = 71,2 kg/ha S - więc wszystko gra.
dzięki za zwrócenie uwagi :)

Edytowany przez aro1975, 20 luty 2014 - 20:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 23:41
  •  

#5182 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 20 luty 2014 - 20:49

Rzepak i nawożenie [połączone] Co nie zmienia faktu że przy stosowaniu nawozów azotowych z siarką równoczesne stosowanie kizerytu trochę nie pasuje. Przykład z tym saletrosanem 26N i 13S (32 SO3). 300kg Polifoski6 daje już 21kgS + 300kg saletrosanu 39kgS. To już jest 60kg S. Licząc ok 100kg Kizerytu dajemy kolejne 20kg S (w charakterystyce jest tylko napisane 50%SO3 więc ok 20kgS). A to już jest trochę za dużo.

#5183 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 20 luty 2014 - 20:53

Rzepak i nawożenie [połączone] W polifosce 6 jest 7% siarki ale w formie SO3, co daje 2,8% S

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5184 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 20 luty 2014 - 21:01

Rzepak i nawożenie [połączone] Czyli na dobrą sprawę do tych 300kg saletrosanu i 300kg polifoski, 100kg kizerytu by nie zaszkodziło.

#5185 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 20 luty 2014 - 21:06

Rzepak i nawożenie [połączone] w polifosce 6 siarka jest w formie so3 (7%) = 2,8% S, co u Ciebie stanowi 21 so3 = 8,4kg S

ja bym wyział tak jak zakładasz i się nie przejmował

#5186 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 20 luty 2014 - 21:09

Rzepak i nawożenie [połączone] widzieliscie prognoze dlugoterminowa? za tydzien temp powyzej 10 stopni na dniu i na plus w nocy to wiosna na calego chyba bedzie.... chyba trzeba po niedzieli zaczac sypac ludzie w mojej okolicy nie mysla w pole jechac pogoda nas zaskoczyla jak zima drogowców ;)

#5187 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 luty 2014 - 22:28

Witam mam troche rzadki rzepak i chcialbym cos zrobic zeby rzepak rozrastal sie na boki a nie szedl ostro w gore. Mam taki plan zeby na poczatku marca rozsiac 150 kg saletry i 150 saletrosanu, jak rzepak sie troche zasieleni opryskal bym to mocznikiem siarczanem i do tego litr CCC. Zmiana dawki nawozu nie wchodzi w gre chodzi mi bardziej czy ten oprysk cos da?? Czy pobudzi troche rzepak do tworzenia bocznych rozgalezien??

Aby rzepak wytworzył te rozgałęzienia których zalążki już ma to od początku wegetacji musi mieć azot i siarkę. Czyli na Twoim miejscu jakbym mieszkał gdzieś na zachodzie Polski to pewnie już bym jechać z saletrosanem. Do tego jak tylko warunki pozwolą jedź z regulatorem wzrostu. Ale CCC bym sobie darował. daj toprex lub inny środek oparty na triazolu, zahamuje rozwój pędu głównego, a dodatkowo zabezpieczy przed infekcjami. Tylko pamiętaj ze dając środek oparty na triazolch jest sens stosować tylko w temp powyżej 10 stopni.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5188 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 20 luty 2014 - 22:34

Rzepak i nawożenie [połączone] czy ktos ze swietokrzyskiego juz sypal nawoz po rzepaku?

#5189 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 20 luty 2014 - 22:44

Rzepak i nawożenie [połączone] Dzieki @milanreal1 za konkretna odpowiedz. Z opryskow typu toprex, caryx zrezygnuje poniewaz sa to dosc kosztowne opryski a ja nie uprawiam jeszcze rzepaku az tak intensywnie. Ja jestem z lubelskiego o jakimkolwiek wjezdzie w pole nie ma mowy bo jest jeszcze zdecydowanie za mokro dopiero poczatkiem marca przpuszczam pojdzie saletrosan i saletra. A czy wczesne podanie azotu i magnezu dolistnie cos pomorze czy sobie odpuscic??

#5190 Share Roberto653

Roberto653

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 luty 2014 - 23:21

Rzepak i nawożenie [połączone] Jak się przelicza SO3 na S ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5191 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 luty 2014 - 23:29

Rzepak i nawożenie [połączone] Wszystkie przeliczniki z form tlenkowych na czysty składnik można znaleźć w internecie ;)

Dzieki @milanreal1 za konkretna odpowiedz. Z opryskow typu toprex, caryx zrezygnuje poniewaz sa to dosc kosztowne opryski a ja nie uprawiam jeszcze rzepaku az tak intensywnie. Ja jestem z lubelskiego o jakimkolwiek wjezdzie w pole nie ma mowy bo jest jeszcze zdecydowanie za mokro dopiero poczatkiem marca przpuszczam pojdzie saletrosan i saletra. A czy wczesne podanie azotu i magnezu dolistnie cos pomorze czy sobie odpuscic??

Powiem Ci że rzepak wymaga finezji w uprawie i jest kosztochłonna, nie ma sensu uprawa rzepaku na bardzo niskich nakładach. Jak toprex czy caryx jest dla Ciebie za drogi to daj przynajmniej tebu, on powinien wyjść taniej, a raz fungicyd wiosną powinien pójść. Do tego przynajmniej ze 3 razy opryskaj na robaki. A mocznik i siarczan magnezu dolistnie zawsze warto dać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5192 Share lipton

lipton

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 luty 2014 - 10:56

Rzepak i nawożenie [połączone] Czy jest sens dzielić dawkę saletrosanu 400kg? Tyle mam zamiar siać w pierwszej dawce a potem na drugą saletra 200kg

#5193 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 luty 2014 - 11:18

Rzepak i nawożenie [połączone] wysiej całą zaplanowana dawke saletrosanu

#5194 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 21 luty 2014 - 12:25

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja jestem z dolnośląskiego i szczerze to nie wiem czy siać ten saletrosan czy czekać jeszcze tydzień. Korci mnie żeby jutro wysiać planowaną dawkę 400kg,ale w głowie mieszają ci co posiali 2lata temu wcześnie nawóz, a później wszystko wymarzło i ci się nie spieszą. Więc mam dylemat.

#5195 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 21 luty 2014 - 12:57

Rzepak i nawożenie [połączone] @Milanreal1 dzieki za wskazowki. Wlasnie mam zamiar dac tebu z borem i odzywkami i moze cos na chowacza. Pozniej pewnie bedzie cos na slodyszka. A na opadanie mam zamiar dac yamato z proteusem. W tamtym roku yamato wyszlo korzystnie cenowo i z efektu bylem zadowolony. W jakich fazach powinno sie prawidlowo podac bor. Czy to prawda ze nie mozna mieszac boru z siarczanem??

#5196 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 21 luty 2014 - 13:09

Ja jestem z dolnośląskiego i szczerze to nie wiem czy siać ten saletrosan czy czekać jeszcze tydzień. Korci mnie żeby jutro wysiać planowaną dawkę 400kg,ale w głowie mieszają ci co posiali 2lata temu wcześnie nawóz, a później wszystko wymarzło i ci się nie spieszą. Więc mam dylemat.

u nas generalnie pojedyncze jednostki wystartowały z nawozem, ale generalnie raczej wszyscy się wstrzymują bo wkońcu jeszcze luty, ja również mam zamiar to zrobić po 1 marca na rzepaki (400kg Saletrosanu), a dopiero potem koło 10 polecimy z RSMem na zboża

#5197 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 21 luty 2014 - 13:40

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie co powiecie by zastosować Korn Kali 300 kg ? do tego mam saletrzak 27N 400kg, na jesień przed siewem dawałem NPK 9-15-28 + 6S w dawce 250kg/ha

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

#5198 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 21 luty 2014 - 14:27

Rzepak i nawożenie [połączone] Korn Kali 300kg??!!!!

#5199 Share Lewy410

Lewy410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo muzyka

Napisany 21 luty 2014 - 15:55

Rzepak i nawożenie [połączone] Co lepiej dać na 1 dawkę na rzepak Saletrzak czy Saletrosan

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5200 Share patron26

patron26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 luty 2014 - 16:14

Rzepak i nawożenie [połączone] saletrosan a na druga dawke mozesz dac zamiast saletre zamiast saletrzaku