Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11303 odpowiedzi na ten temat

#5121 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 18 luty 2014 - 19:05

Rzepak i nawożenie [połączone] właśnie ja też myślę nad rozsianiem saletrosanu na pszenice i rzepak a z resztą poczekam bo łąka na polu jest i chce żeby trochę się zredukowały słabe pędy... A mam pytanie do tych co mocznik stosują na 2 dawkę w rzepaku po ilu dniach po pierwszej rozsiewacie wspomniany mocznik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 19:35
  •  

#5122 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 18 luty 2014 - 19:23

Rzepak i nawożenie [połączone] 2 tygodnie, max 3. Ja w tym roku przechodze w drugiej dawce na saletre ale zawsze dawałem mocznik
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5123 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:28

Rzepak i nawożenie [połączone] nie za wcześnie na azot?To połowa lutego.Zawsze we wsi siałem na rzepak pierwszy ale teraz trochę lat przybyło i doświadczenia.Teraz to duże ryzyko-gra nie warta świeczki.?Przyjdzie mróz to pierwszy ten rzepak podkarmiony padnie.Nie wiem jak jest z prawem-ale ja nie mogę nic w polu siać przed 1 marca( program rolnośrodowiskowy).Przez 3 tyg nie ruszam się z podwórka choćby bociany przyleciały ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5124 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:39

Rzepak i nawożenie [połączone] Odwołałem zimę więc nie ma się czego bać :)
Tak prawdę powiedziawszy na Dolnym Śląsku nie było zimy. Był ten krótki okres czasu gdy nocami było około -20 i 2cm śniegu. Nawet nie miało się co topić :)

#5125 Share marcin9084

marcin9084

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:42

Rzepak i nawożenie [połączone] KRET dzisiaj zapowiadał pogodę i powiedział że zima nie wróci nawet na początku marca zapowiadał też opady deszczu na czwartek i piątek więc jutro trzeba będzie jechać z Polifoską 21 bo u mnie sucho na polu więc dobrze by było rozsiać przed deszczami :)

#5126 Share infinityPG

infinityPG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 18 luty 2014 - 21:01

Rzepak i nawożenie [połączone] Juto na suchsze działki tez zaczynam siac polifoske21 :) Marcin9084 ile będziesz dawał Polifoski na pierwszą dawkę? Ja planuje dac 250/ha...

#5127 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 18 luty 2014 - 21:05

Rzepak i nawożenie [połączone] chyba naprawdę nie ma sensu głodzić rzepaku do połowy marca skoro zapowiadają że zima się nie pojawi. Zresztą wskazuje na to cyrkulacja zachodnia i duża aktywność atlantyku. Chyba w weekend czas na saletrosan i sól potasową

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#5128 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 18 luty 2014 - 21:06

Rzepak i nawożenie [połączone] kret to se moze powiedziec ze zima wroci czy nie niech lepiej pilnuje tej od wiadomosci :) ;)
na powaznie to to nie wiadomo do konca moze wroci moze nie ale ktos dobrze napisal ze jak przyjdzie zima to te podkarmione rosliny ktore wystartowaly zalatwi ja raz tak mialem jak sialem nawoz rzepak wygladal bardzo ladnie pozniej byl mroz i bylo tylko gorzej wiec nie mam zamiaru sie spieszyc nawoz nie tani a jes wczesnie dzien krotki ziemia zimna nie wiele ten rzepak bedzie korzystał a jak bedzie wiosna na poczatku marca to najwyzej rsm rozleje i tez urosnie :)

#5129 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3205 postów

Napisany 18 luty 2014 - 21:11

Rzepak i nawożenie [połączone] 2 lata temu saletra 34N po całości upraw rzucona przed ruszeniem wegetacji. Wegetacja ruszyła, potem śnieg i mrozy do -12 w dzień i jedynie muszelka ruda, ale odbiła bez problemu.

#5130 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 18 luty 2014 - 21:12

Rzepak i nawożenie [połączone] a moje zdanie jest w tej sprawie takie , że azot z nawozów w tych temp , które teraz mamy nie będzie aż tak bardzo wyparowywał tym bardziej , że szybko się rozpuści.
Po drugie nie zostanie wymyty ponieważ ziemia jest jeszcze trochę zamarznięta. Także ja bym się tu stratami nie przejmował. W tamtym roku zastosowałem azot przed wystawa w kielcach i u nas na lubelszczyźnie zima wróciła... ale nie żałuję. Lepiej to wyszło niż zastosowany po roztopach.
Ale prawda jest taka , że na tak wczesne stosowanie lepsze są nawozy typu saletrosan czy polifoska 21, ponieważ azot NH4+ jest trudniej wymywany z gleby niż NO3- lecz NH4+ będzie działał wolniej. Dlatego moje zdanie takie , że kto może (biorę pod uwagę tylko swój region i warunki tu panujące) nawozy, które wymieniłem siac może. pozdrawiam

Edytowany przez kpiotr, 18 luty 2014 - 21:12.

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5131 Share marcin9084

marcin9084

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 luty 2014 - 21:18

Rzepak i nawożenie [połączone] infinityPG ja planuje dać 200kg/ha Polifoskiej a jak się już będzie robić naprawdę ciepło to dam 150l RSM i na drugą dawkę 250 l RSM

#5132 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 18 luty 2014 - 21:21

Rzepak i nawożenie [połączone] Ale że co rozrzucić już Saletrosan w takiej dawce jak przewidziana 400kg i sól 100kg?

#5133 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3205 postów

Napisany 18 luty 2014 - 21:26

Rzepak i nawożenie [połączone] Sól potasowa już dawno powinna być rzucona na zmarzlaka.

#5134 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 18 luty 2014 - 21:33

Rzepak i nawożenie [połączone] prawda jest taka , że rzepak jak będzie chciał ruszyć wegetację to ruszy czy z azotem czy bez. A ja wolę , żeby nawóz czekał na rzepak niż odwrotnie. Jeśli na 1 dawkę dajesz 400 saletrosanu i warunki są sprzyjające tzn brak śniegu, przymrozki rano umożliwiające bezproblemowe przejazdy to ja bym ruszał w tym tygodniu. Ale oczywiście mówię to na podstawie warunków u mnie. U mnie mają być opady deszczu w najbliższym czasie więc... nawóz bardzo szybko się rozpuści...lecz może uniemożliwić to przejazd po polu.
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

#5135 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 18 luty 2014 - 23:10

Rzepak i nawożenie [połączone] Dokładnie jak kolega wyżej pisze. Jeżeli będą wysokie temp przez pare dni tak jak było ostatnio to rzepak i zboża rusza czy ten nawóz będzie rzucony czy nie.

#5136 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 19 luty 2014 - 08:07

Rzepak i nawożenie [połączone] Tylko w tym sęk że jest wilgotno w polu a przymrozków nie ma zbyt dużych bo temperatura oscyluje w granicach -1

#5137 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 19 luty 2014 - 09:29

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam mam troche rzadki rzepak i chcialbym cos zrobic zeby rzepak rozrastal sie na boki a nie szedl ostro w gore. Mam taki plan zeby na poczatku marca rozsiac 150 kg saletry i 150 saletrosanu, jak rzepak sie troche zasieleni opryskal bym to mocznikiem siarczanem i do tego litr CCC. Zmiana dawki nawozu nie wchodzi w gre chodzi mi bardziej czy ten oprysk cos da?? Czy pobudzi troche rzepak do tworzenia bocznych rozgalezien??

#5138 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 19 luty 2014 - 09:54

Rzepak i nawożenie [połączone] to lepiej daj jakiś tebukonazol (orius) albo coś bardziej specjalistycznego...

#5139 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 19 luty 2014 - 10:27

Rzepak i nawożenie [połączone] tebukonazol ma zamiar dac za jakis tydzien po tym zabiegu razem z borem i odzywkami fosforowo- potasowymi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5140 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 19 luty 2014 - 14:59

Rzepak i nawożenie [połączone] Czy posianie początkiem marca siarczanu magnezu granulowanego na rzepak dostarczy mu siarki? Jesienią dałem siarczan magnezu tylko dolistnie.
Zetor Team