Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11303 odpowiedzi na ten temat

#4981 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 08 luty 2014 - 21:36

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja dałem tylko mocznik dolistnie przy skracaniu i to niestety było za mało... Wszystko się okaże w kwietniu po zimie, kto miał szczęście co do tego wyboru.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 21:36
  •  

#4982 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 luty 2014 - 12:57

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam

Czy ktoś z dolnośląskiego planuje w najbliższym czasie wysiew azotu na rzepak ? Pogoda jaka u nas jest każdy widzi, co będzie ...? Pronozy w większości źródeł nie zapowiadają powrotu zimy. Zastanawiam sie czy w połowie tygodnia nie ruszyć z saletrosanem, później znikam na prawie dwa tygodnie więc kolejny termin to "dopiero" przy tej aurze koniec lutego.

W galeri widziałem rzepak już zasilony ( z wyglądu nawozu chyba saletra 34%) przez jednego z forumowiczów. Pewnie osób które już wjechały lub mocno się zastanaiają jest więcej i forum jak w ubiegłym roku podzieli się na tych co są za i przeciw. Prawdopodobnie rozpocznie się dyskusja że za wcześnie, dopiero luty ale rzepak nie patrzy w kalendarz tylko rusza jak temperatura jest odpowiednia średnio 2-3 stopnie, u nas od tygodnia noc na plusie , dzień do 10 st, kolejne tygodnie tak samo.

Ostatnie pytanie saletrosan będę siał po raz pierwszy Amazone model zaf 603 lub 604 nie wiem. Rozsiewacz bardzo popularny więc może ktoś napisze jaką skalę ustawia na wysiew 350 kg/ha i przy jakiej prędkości, zawsze jakis punkt odniesienia. Mile widziane również tabele, informacje odnośnie ustawień saletry 32%.

Dzięki za wszelkie info.

Edytowany przez 16HDR008, 09 luty 2014 - 13:04.

#4983 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 09 luty 2014 - 16:21

Rzepak i nawożenie [połączone] Różnica jest w taka, że rok temu byli zwolennicy wcześniejszego wysiewu i późniejszego, ale przypomnam że był to marzec, a teraz jest początek lutego. Masz za dużo pieniędzy, nie szkoda ci narobić kolein, albo więcej szkód niż pożytku bo zima może jeszcze wrócić, a to nie jest termin żeby nie móc usiedzieć na d*pie. Ja w pole czy to z solą czy saletrosanem nie wybieram się szybciej jak 1 marca.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4984 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 09 luty 2014 - 16:55

Rzepak i nawożenie [połączone] Dokładnie ja też ani myślę wyjeżdżać szybciej jak 1 marca ewentualnie koniec lutego jak będzie pewność, że zima nie wróci i nie będzie kolein robić, . Nie ma co się spieszyć szczególnie jak rzepak nie głodował przed zimą przetestowane w zeszłym roku.

#4985 Share michalhr

michalhr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 luty 2014 - 22:05

Ja wczoraj właśnie zasiliłem rzepak Polifoską 21 w ilości ok.50 kg/ha N. Kolein nie narobiłem rzepaku też nie mam "na głodzie". Czy zrobiłem dobrze będę wiedział w żniwa.

#4986 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 09 luty 2014 - 23:05

Rzepak i nawożenie [połączone] Polifoska 21 w dawce 50kg/ha? zastanwiam się czemu miało to służyć. Nie wiem czemu ludzie w tak gorącej wodzie są kompani. Jeszcze śmiało miesiąc zimy!!! Zapodać teraz nawóz azotowy to dość nieroztropna decyzja. Pierwsze to straty związane z wymyciem, drugie to pobudzenie roslin do wzrostu i ich rozchartowanie przed niewiadomym jutrem. Może i się myle, (nie znam warunków metorologicznych w całej polsce), jednak ja czekam spokojnie do początku marca i co by nie było wcześniej w pole nie wchodzę!

#4987 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 09 luty 2014 - 23:56

Rzepak i nawożenie [połączone] tymi 50 kg to nwm co chcesz uzyskać... według mnie to aby marnowanie ropy i czasu.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#4988 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3209 postów

Napisany 10 luty 2014 - 00:07

Rzepak i nawożenie [połączone] Potas głównie sól czy kornkali się rzuca parę tygodni przed azotem na zmarznietą glebę także śmiało czekajcie do marca :) chyba że stosujecie formę siarczanowa potasu to możecie czekać, czy się mylę?

#4989 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 10 luty 2014 - 00:13

Rzepak i nawożenie [połączone] 50kg azotu napisał że wniósł z polifoski. Powiem że nie będzie trzeba czekać aż do żniw, zobaczysz wcześniej bankowo. Jeśli nie będzie mrozów a rośliny ruszą okej, ale jeśli dałeś azot i może być później nawrót zimy i nie będzie śniegu to dużo większe prawdopodobieństwo że przegrałeś. Ja jestem tego zdania że nadgorliwy 2razy traci i czekam do marca z azotem.

#4990 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 10 luty 2014 - 15:37

Rzepak i nawożenie [połączone] nie gadajcie wszyscy, że czakacie do marca, bo będą np pod koniec lutego zapowiadać, że zima już nie wróci to zaraz wyjedziecie na pole. Po prostu trzeba oglądać pogodę i jeszcze trochę poczekać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4991 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 10 luty 2014 - 15:42

Rzepak i nawożenie [połączone] nie wierze zapowiedziom ze zima nie wróci. Miało być 30 stopni mrozu a jest +10 więc o czym mowa.

#4992 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 10 luty 2014 - 16:05

Ja jutro 100 kg corn cali a za tydzień jadę z azotem
Zachodniopomorskie- zima nie wróci

#4993 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 10 luty 2014 - 16:52

Rzepak i nawożenie [połączone] zawsze oglądam pogodę na 2 tyg w tvn w niedzielę o 19.35, a tu wczoraj nie podawali-chyba pierwszy raz! Nie wiem, może boją się coś mówić, aby źle nie powiedzieć!

#4994 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:38

Rzepak i nawożenie [połączone] Ludzie w środku zimy chcecie już zasilać rzepak. Przecież wegetacja nie ruszyła ani nie zapowiada sie by ruszyła w ciągu tego tygodnia. Nawóz pójdzie w "rów" a kasa do banku i nic to nie da lub bradzo mało da. Planuje na początku marca wyjechać z nawozami. Teraz go pobudzicie przyjdzie mróz i możecie rozglądać sie za nasionami rzepaku jarego :)

#4995 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:20

Rzepak i nawożenie [połączone] Co sądzicie o tym http://sprawdzpogode.pl/ poniżej wykresu kliknijcie Przejdż do pogody na 32 dni

Edytowany przez magnum123, 10 luty 2014 - 18:21.

#4996 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:48

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja pogode sprawdzam na Twojapogoda.pl tam masz na 16 dni można powiedzieć ze sie sprawdza.

#4997 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:59

Rzepak i nawożenie [połączone] Każdy portal pogodowy na 16 dni pokazuje ciepło, ten na kolejne 16 dni też zimy nie wskazuje choć różnie być może. To tyle bo zaraz moderatorzy mi napiszą że to nie forum o pogodzie

Edytowany przez magnum123, 10 luty 2014 - 19:00.

#4998 Share michalhr

michalhr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:10

Rzepak i nawożenie [połączone] Kolego magnum dzięki za link z pogodą. Jeśli taka będzie to chyba źle nie zrobiłem;-)

#4999 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:17

Rzepak i nawożenie [połączone] Nawet jak coś nie nadają dalszego ochłodzenia, aby wegetacja w pełni ruszyła całodobowo musi być tmp powyżej 5 stopni. Narazie jak widać tak nie będzie bo w nocy jest 0 albo nawet poniżej. Wysiewając teraz azot poprostu marnujecie pieniądze gdyż roslina nie przyswoi go w pełni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5000 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:44

Rzepak i nawożenie [połączone] no ale nie koniecznie mówimy wszyscy o azocie, aby nie pobudzać roślin można zastosować np kizeryt, korn-kali, sól potsową.