Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#4961 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 07 luty 2014 - 21:50

Rzepak i nawożenie [połączone] Zrób doświadczenie i daj 100kg soli na jesień i na wiosne. Moze nie bedzie wielkich różnic ale zauważysz że dawka wiosenna lepiej wpływa na rośliny szczególnie jak jest sucha wiosna.
Dziwne ze "małorolni" krytykują tych co osiągają lepsze wyniki ekonomiczne bo ktoś zasiał wcześniej nawóz niż on.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 15:29
  •  

#4962 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 07 luty 2014 - 23:22

Forma amidowa jest najłatwiej wymywalna formą azotu, Mocznik zdecydowanie odpada, jak ma wypłukać jakiś azot to forma amidowa zawsze najbardziej...
Teraz jeżeli ktoś może wjechać w pole, ma tys ha i rozsiewa C-360 z rozsiewaczem kos :D to może siać teraz sól potasową, w innych wypadkach nie rozumiem na co już rozsiewają nawozy.

uuuu jak na moderatora to pisać takie nieprawdziwe rzeczy to aż strach
zapytj czym właśnie ten tydzień jechali w top farmsie kietrzu i kilku innych wielkich przedsiębiorstwach i czemu akurat był to mocznik w dawce przybliżonej ok 150 kg ha

Thug

#4963 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 07 luty 2014 - 23:49

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie wiem o co wam wszystkich chodzi Panowie. Każdy traktuje się za najmądrzejszego i potrafi aby wytykać innym błędy a swoją ideologię traktować nadrzędnie. Każdy ma swoje zdanie i sprawdzone teorie które dla innego mogą być totalną porażką w danych czynnikach.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4964 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 08 luty 2014 - 08:25

Rzepak i nawożenie [połączone] Konoro co do zeszłego roku i siewów nawozów w marcu to w przypadku wielkopolski ci co wyjechali na początku marca to wygrali i jest to nie tylko moje zdanie ale i ludzi którzy zajmują się nawożeniem całe życie.

#4965 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 08 luty 2014 - 08:41

Zadam wam pytanie, które może dla co niektórych wyda się śmieszne. Dlaczego stosujecie sól potasową pogłównie i to dopiero na wiosnę? Na jesieni nie macie już czasu czy funduszy? Dzielicie dawkę na połowę? Czy jest sens dzielenia dawki, gdzie wymywanie potasu na dobrych glebach jest niewielkie.

W ostatnim, top agrar jest opisane dlaczego.

#4966 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 08 luty 2014 - 08:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Narazie zapowiadają do końca lutego wiosnę w moim rejonie .. Po niedzieli trzeba badzie zahaczyć rozsiewacz i będziemy próbować jak to by szło , w planach mam sol 60 na rzepak po 150 kg .. Przed plonem była pszenica sloma została na polu wie. Powinno wystarczyć a na drugim polu słomę zebraliśmy .. Ciekawe czy będzie różnica
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4967 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 08 luty 2014 - 10:48

Konoro co do zeszłego roku i siewów nawozów w marcu to w przypadku wielkopolski ci co wyjechali na początku marca to wygrali i jest to nie tylko moje zdanie ale i ludzi którzy zajmują się nawożeniem całe życie.

Masz racje zgadzam sie z Tobą ale wygrali dlatego bo potem nie dało sie wjechać w pole co nie zmienia dla mnie faktu ze wjazd z nawozami na poczatku marca a szczególnie jeszcze jak zapowiadaja powrót zimy to durnota i tego sie bd trzymał.
Tyle z mojej strony na ten temat.

Edytowany przez knoro93, 08 luty 2014 - 10:50.

#4968 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 08 luty 2014 - 11:07

Zadam wam pytanie, które może dla co niektórych wyda się śmieszne. Dlaczego stosujecie sól potasową pogłównie i to dopiero na wiosnę? Na jesieni nie macie już czasu czy funduszy? Dzielicie dawkę na połowę? Czy jest sens dzielenia dawki, gdzie wymywanie potasu na dobrych glebach jest niewielkie.

niektórzy wysiewają sól pogłównie na lzejszych glebach gdzie jest ryzyko wymycia przez zime większej ilości składnika, w innym wypadku nie widze sensu

Zrób doświadczenie i daj 100kg soli na jesień i na wiosne. Moze nie bedzie wielkich różnic ale zauważysz że dawka wiosenna lepiej wpływa na rośliny szczególnie jak jest sucha wiosna.
Dziwne ze "małorolni" krytykują tych co osiągają lepsze wyniki ekonomiczne bo ktoś zasiał wcześniej nawóz niż on.

chyba kolega @sławek2209 dawał kiedyś przykład że stosował sól jednego roku pogłównie i mówił że nie widać było różnic w plonie
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4969 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 08 luty 2014 - 11:44

Rzepak i nawożenie [połączone] Umnie juz prawie wszyscy posiali na zboża też

Edytowany przez Michalmeer, 08 luty 2014 - 11:45.

#4970 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 luty 2014 - 12:10

uuuu jak na moderatora to pisać takie nieprawdziwe rzeczy to aż strach
zapytj czym właśnie ten tydzień jechali w top farmsie kietrzu i kilku innych wielkich przedsiębiorstwach i czemu akurat był to mocznik w dawce przybliżonej ok 150 kg ha

Bo te gospodarstwa coraz bardziej przypominają PGR, niestety. Za jakiś czas stwierdza pewnie że po co kilka razy jechać, dać 500kg N przedsiewnie i wystarczy na cały sezon... Top farms w listopadzie lał RSM, i ciekawe po co...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4971 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 08 luty 2014 - 13:32

Zrób doświadczenie i daj 100kg soli na jesień i na wiosne. Moze nie bedzie wielkich różnic ale zauważysz że dawka wiosenna lepiej wpływa na rośliny szczególnie jak jest sucha wiosna.

Nonsens. Sól podana na jesieni da lepszy efekt niż wysiana na wiosnę. Też dzieliłem, nie było efektów, teraz całość poszła przed siewem, 280kg/ha.

#4972 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 08 luty 2014 - 15:40

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie są lekkie ziemie i dawka idzie i na jesień i wiosne efekty dobre .. jz robie tak kilka lat i nie ma problemu

#4973 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 08 luty 2014 - 16:48

Rzepak i nawożenie [połączone] może w tym listopadzie dawali żeby uniknąć głodu rzepaku ale czy RSM to najlepsza forma to nie wiem...

#4974 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 08 luty 2014 - 17:27

Bo te gospodarstwa coraz bardziej przypominają PGR, niestety. Za jakiś czas stwierdza pewnie że po co kilka razy jechać, dać 500kg N przedsiewnie i wystarczy na cały sezon... Top farms w listopadzie lał RSM, i ciekawe po co...

wiem że wiedze masz bo czytam twoje posty ale tutaj sie mylisz, napiszę Ci tak jestem rolnikiem ale pracuje też w jednej z najwiekszych firm obsługujcych rolnictwo w Polsce i powiem Ci tak byłem kilka razy w top farmsie nie jest to pgr a plony jakie maja to kolego można tylko pomarzyć.A czemu lali RSM bo mieliśly długą i ciepłą jesień rzepak był bardzo głodny azotu i trafili w dziesiątkę bo ich rzepaki są w idelanym stanie

Thug

#4975 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2014 - 17:59

Rzepak i nawożenie [połączone] .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:23.

#4976 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 08 luty 2014 - 18:49

Rzepak i nawożenie [połączone] @e1leex tu Cię poprę bo ja właśnie przeholowałem leciutko z saletrzakiem w pszenicy ozimej. Później się przestraszyłem że może być nie wesoło Lecz po wstępnych oględzinach nie jest źle. Pszenica jest ciemno zielona ładnie rozkrzewiona itp.. no fakt że tam troszkę listki ma przepalone ale to norma. Tak się zastanawiam co tu dać po głowie.

Panowie wracając do tematu to mam takie pytanko : "Czy opłaca się siać rzepak jary"? Na jesień za sucho było i wyszło jak wyszło. Duża różnica wychodzi w porównaniu do ozimego?

#4977 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:14

Rzepak i nawożenie [połączone] krótko i na temat nie siej jarego nie opłaca sie

Thug

#4978 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:35

Rzepak i nawożenie [połączone] thug, możesz rozwinąć motyw mocznika?

#4979 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:16

wiem że wiedze masz bo czytam twoje posty ale tutaj sie mylisz, napiszę Ci tak jestem rolnikiem ale pracuje też w jednej z najwiekszych firm obsługujcych rolnictwo w Polsce i powiem Ci tak byłem kilka razy w top farmsie nie jest to pgr a plony jakie maja to kolego można tylko pomarzyć.A czemu lali RSM bo mieliśly długą i ciepłą jesień rzepak był bardzo głodny azotu i trafili w dziesiątkę bo ich rzepaki są w idelanym stanie

TopFarms to nie jest czasami ta sama firma co zamiast zboża zbiera podkowy na polu i wyznacza nagrodę w wysokości 20tyś w wiadomościach w TVP.
Ja jestem tego samego zdanie co poosa21 i jak ktoś ma ładny rzepak jesienią to nie znaczy że mu nie wymarznie albo sarny go nie zjedzą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4980 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 08 luty 2014 - 21:34

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja też jesienią lałem RSM pod rzepak w ilości 80 litrów, z powodu że miałem słaby rzepak, bardzo nie równo wschodził, i powiem że to była bardzo dobra decyzja. Sąsiad nic nie dawał i różnica bardzo duża, mój dużo ładniejszy.Sąsiad potem jeździł pryskał ale było za późno. Pierwszy raz tak dałem, a zawsze byłem przeciwnikiem dokarmiania azotem w jesieni.