Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#4921 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 04 luty 2014 - 23:27

Rzepak i nawożenie [połączone] Żartujesz chyba? U nas wcześniej jak 2 połowa marca to się nigdy nie wjeżdża

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 05:27
  •  

#4922 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 05 luty 2014 - 07:29

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie (wlkp) azotowe standardowo pierwsze dni marca...
zobaczymy co na to pogoda...
może rozsiewali sól lub kizeryt.. sam tak chcę zrobić za niedługo...

#4923 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 05 luty 2014 - 10:44

witam mam pytanko czy ktos moze mi powiedziec dlaczego moj rzepak bardzo zmienil kolor na fioletowy po inne lata tez miewal takie objawy ale nie az tak bardzo czy czegos mu brakuje jakiegos nawozu czy moze ziemia jest nie odpowiednia czy moze to przez ta zroznicowana pogode?????

to nie wina fosforu tylko wyczerpał się azot w glebie, wegetacja przecież trwała w najlepsze w styczniu, więc rośliny go pobierały i wyczerpały zapas <_< , u mnie do prawie połowy grudnia ładnie zielony, pożniej zrobił się fioletowy, ale tam gdzie albo był zastosowany obornik lub po jeczmieniu hybrydowym zimowym przy nawozeniu N160-170 kg nadal zielony

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4924 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 05 luty 2014 - 17:50

U mnie wczoraj i dzisiaj rozsiewali sól potasową na rzepak .. podobno wtedy ziemia nie zamarza tak drastycznie i to chroni małe korzonki

Ogólnie zdziwiony jestem że tak wcześnie wszyscy ruszają z tą solą. Moim zdaniem zima się jeszcze nie skończyła i na pewno wróci. Ja dopiero ruszę początek marca z tą solą.
Mój rzepak wygląda od dziwo bardzo dobrze. Zboża taż wyglądają dobrze.

#4925 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:03

Rzepak i nawożenie [połączone] Dziś okoliczni bambrowie coś siali po rzepaku

#4926 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 05 luty 2014 - 18:04

Rzepak i nawożenie [połączone] Sam sie dziwie ale juz powiewają .. Ja jeszcze czekam u mnie zboża widać zevtroche listki gorne zostały i zrobiły się suche . Pole wygląda no tak trochę jak suche ale chyba nie powinno być źle
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4927 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:29

Rzepak i nawożenie [połączone] jeszcze nie wiadomo co bedzie, trzeba poczekac do marca.

#4928 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 05 luty 2014 - 18:46

Rzepak i nawożenie [połączone] Z całym szacunkiem ale bez przesady żeby już lecieć z tym nawozem, spora część spłynie bo jeszcze roztopy i śniegi będą pewnienie raz. Takie zabiegi to w ostatnie przymrozki raczej. Chyba że większość z was ma za dużo pieniędzy na nawozy, ale też chce zaszkodzić dla rzepaku bo można go pobudzić do rozwoju.

#4929 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:50

Rzepak i nawożenie [połączone] sieją sól potasową na rzepak chyba 60 .. sniego nie ma u mnie w okolicy nic .. jeśli bedą ujemnie temp w nocy to rzepak sie nie pobudzi

teoretycznie nie jest to zabieg ktory zaszkodzi a jedynie może pomuc .. pogoda takie juz figle płata ze nawet w wkietniu moze być snieg

#4930 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:07

Rzepak i nawożenie [połączone] dopiero jest luty.Przesada z tym sianiem nawozów o tej porze.Jesli rzepak wymarżnie to po co tyle potasu pod rośline jara.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4931 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:08

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie wiem co to za technika ich sprawa wiedza co robię ;)

Edytowany przez Michalmeer, 05 luty 2014 - 20:09.

#4932 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:04

Rzepak i nawożenie [połączone] Myślę, ze od nadmiaru potasu dla jarych nie zaszkodzi :) Na północy lubelskiego rzepaki jak i zborza na razie mają się w dobrej kondycji. Powiedzcie, czy na zachodzie, bądź na południu da się fizycznie w polu pracować? Codziennie w pogodzie mówią, że u Was ciepło itp, u nas co rano normalna zima, czyli -15 .

#4933 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:08

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie tak się was zapytam. Otóż jaki koszt się wiąże z uprawą rzepaku. Chodzi mi o łączny koszt nasienie, nawozy ŚOR. Ile to wychodzi na zł/ha? Uśredniony wynik.

#4934 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Plus minus 3500 zł/ ha u jednego będzie 3000, a u drugiego 4000. Na zachodzie jest za dnia ok 8stopni i w polu mokro. Saletrosan i sól przygotowane na początek marca.

#4935 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 05 luty 2014 - 21:40

Myślę, ze od nadmiaru potasu dla jarych nie zaszkodzi :) Na północy lubelskiego rzepaki jak i zborza na razie mają się w dobrej kondycji. Powiedzcie, czy na zachodzie, bądź na południu da się fizycznie w polu pracować? Codziennie w pogodzie mówią, że u Was ciepło itp, u nas co rano normalna zima, czyli -15 .

Północna wlkp w dzień ok 6st w nocy mały przymrozek ok -2

#4936 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:48

A Ty chcesz żebym sobie przypomniał że mam też funkcje moderatora? :D
Jeszcze raz przeczytaj mój poprzedni post bo nic nie zrozumiałeś. Nigdzie nie napisałem że dokarmianie dolistne nie przynosi pozytywnych efektów, dodatkowo powinieneś wiedzieć że wielkopolska, kujawy, mazowsze ma najniższe opady w Polsce, szczególnie wiosną, a mi bliżej do mazowsza niż kujaw, co zresztą widać po słabych glebach.

szczerz to mi wisi jaka ty funkcje pelnisz moze starszyc tak mlodszego brata.
niech kazdy robi jak uwaza ja za twoje nie zyje ani ty za moje

mm

w kazdej firmie ktora sprzedaje i doradza sa profesjonalisci i sa agronomie ale tacy na papierku nie wiem z ktorymi miales kontakt ale chyba z tymi drugimi

#4937 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 05 luty 2014 - 22:14

Rzepak i nawożenie [połączone] Z całym szacunkiem ale bez przesady żeby już lecieć z tym nawozem, spora część spłynie bo jeszcze roztopy i śniegi będą pewnienie raz. Takie zabiegi to w ostatnie przymrozki raczej. Chyba że większość z was ma za dużo pieniędzy na nawozy, ale też chce zaszkodzić dla rzepaku bo można go pobudzić do rozwoju.

#4938 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 05 luty 2014 - 22:38

Myślę, ze od nadmiaru potasu dla jarych nie zaszkodzi :) Na północy lubelskiego rzepaki jak i zborza na razie mają się w dobrej kondycji. Powiedzcie, czy na zachodzie, bądź na południu da się fizycznie w polu pracować? Codziennie w pogodzie mówią, że u Was ciepło itp, u nas co rano normalna zima, czyli -15 .

Cieplo jest z 8 stopni aż miło, tak z 4-5 dni takiej pogody jeszcze to w pole można wjechać, już skiba bieleje, nie wiem jak w spodzie czy nie trzyma jeszcze ale z ciepłem to prawda. Ja gdybym w tv nie zobaczył że na wschodzie taki śnieg to bym nie uwierzył u nas normalne przedwiośnie.

Edytowany przez magnum123, 05 luty 2014 - 22:39.

#4939 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 luty 2014 - 00:47

Panowie tak się was zapytam. Otóż jaki koszt się wiąże z uprawą rzepaku. Chodzi mi o łączny koszt nasienie, nawozy ŚOR. Ile to wychodzi na zł/ha? Uśredniony wynik.

Zalezy na jaki plon chcesz liczyć. Poniżej 3tys to na słaby rzepak. Na dobry rzepak powyżej 4tys nawet, choć jeżeli uprawisz na większym areale to koszt uprawy w przeliczeniu na 1ha może znacznie spaść ;)

w kazdej firmie ktora sprzedaje i doradza sa profesjonalisci i sa agronomie ale tacy na papierku nie wiem z ktorymi miales kontakt ale chyba z tymi drugimi

Napisz maila do Prof. Krzysztofa Jankowskiego z UWM Olsztyn z zapytaniem o nawożenie dolistne a powie Ci to samo co napisałem :)
Jest specjalistą od uprawy rzepaku, w doświadczeniach osiąga plonu rzepaku ponad 8t.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4940 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 luty 2014 - 09:29

Rzepak i nawożenie [połączone] Dziś największy b.... z mojej wsi ruszył z nawozem. Dla ciekawości sprawdziłem w moim kaeciku kiedy siałem sól w zeszłym roku.
Sól potasowa 7 marzec. 2013
saletra amonowa 8 kwietnia 2013
saletra amonowa 19 kwietnia 2013
woj.kuj-pom