Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#4821 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:08

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie rozumiem po co wymyślać, zastosuj proste rozwiązania,które mogą być najlepsze, niż wyszukan, a drogie i mało skuteczne. Daj saletrosan i saletrę bądź siarczan amonu i saletrę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 23:17
  •  

#4822 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:19

Rzepak i nawożenie [połączone] Powiem Ci po co wymyślać. Kto stoi ten się cofa. Żeby ludzie tak myśleli dalej koniem ziemie by przewracali.

a co powiecie na temat nawozu PROSAN z procamu? Rzeczywiście taki dobry i wart on tej ceny? (ok 1600zł/t) Stosował ktoś??

Nawóz nie głupi bo zawarte makro jak najbardziej na wiosne, tylko że w tej zawartośći poszczególnych raczej cena przy duża. Dla pewności trzeba policzyć poprostu.

#4823 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:35

Rzepak i nawożenie [połączone] niby jak dostałem ofertę, to było tam porównanie do saletrosanu, to 'niby' drożej nie wychodzi bo wprowadza się dodatkowo trochę potasu, i niby nie zakwasza gleby i koszt wapnowania po saletrosanie też jest uwzględniony.. Jak chcesz mogę Ci na e-mail podrzucić to porównanie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4824 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:40

Rzepak i nawożenie [połączone] Może zle mysle, ale dla mnie te różne kombinowane super hiper nawozy z TIMAC-a to sciema za duża kase. Wszystkie ich produkty zawsze sa najlepsze, maja jakies tam smiesznie nazwane formuły itd. Plon odrazu 20% do góry . JA w to nie wierze i tyle :)

#4825 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 13:09

niby jak dostałem ofertę, to było tam porównanie do saletrosanu, to 'niby' drożej nie wychodzi bo wprowadza się dodatkowo trochę potasu, i niby nie zakwasza gleby i koszt wapnowania po saletrosanie też jest uwzględniony.. Jak chcesz mogę Ci na e-mail podrzucić to porównanie

Zakwasza w jakimś stopniu napewno jak każdy nawóz N czy S. Potas jest ale chyba 5% :mellow:. Wiadomo każdy swoje chwali, a co do saletrosanu to ma sporo więcej azotu i chyba czystej siarki też więcej bo SO3 ma ponad 30%.
btw. wysłałem maila na pw.

#4826 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 13:14

Nawet jeśli, to gdzie widzisz plus dla saletrzaku??

Czytaj ze zrozumieniem gdzie napisałem ze lepszy? Chodzi fakt rozpuszczania saletra vs saletrzak.

a co powiecie na temat nawozu PROSAN z procamu? Rzeczywiście taki dobry i wart on tej ceny? (ok 1600zł/t) Stosował ktoś??

Skład ma fajny tylko troche malo potasu mogłby miec jeszcze magnez i zawiera najlepsza forme azotu na pierwszą dawke amonowa. Cen raczej troche za wysoka ale to trzeba poloczyc. Cena brutto 1600?

Tomek 90 Prosan chyba ma 40SO3

Edytowany przez patrykDF, 29 styczeń 2014 - 13:21.

#4827 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 29 styczeń 2014 - 14:38

Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj słuchałem prognoz i w pierwszej czesci było ze rzepak gdzie nie było sniegu mógł odczuć ten mróz i zapowiada sie spadki plonu .. 3 min później inny ekonomista wypowiadał sie o rekordowych plonach w polsce i na świecie ;D bez obrazy dla ekonomi i giełdy ale to jest pojeb....
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4828 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 15:10

Rzepak i nawożenie [połączone] Już robią spekulacje i myślą jak tu ogolić rolnika w żniwa....

#4829 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 19:10

Rzepak i nawożenie [połączone] W moim regionie dolnośląskim śniegu nie ma nawet cm a mrozy były jak wszędzie ponad -12 i na niektórych polach widać już przypaloną pszenicę, nie wiem jak rzepaki. Więc takie durne gadanie w tej tv.

#4830 Share s17

s17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:03

Rzepak i nawożenie [połączone] W agrobiznesie takie bzdety opowiadają, że lepiej tych "straszycieli" rolników nie oglądać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4831 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 29 styczeń 2014 - 23:59

niby jak dostałem ofertę, to było tam porównanie do saletrosanu, to 'niby' drożej nie wychodzi bo wprowadza się dodatkowo trochę potasu, i niby nie zakwasza gleby i koszt wapnowania po saletrosanie też jest uwzględniony.. Jak chcesz mogę Ci na e-mail podrzucić to porównanie

No jak przeczytałem kawałek że nie zakwasza to prawie z krzesła spadłem :D A teraz pomyśleć że żeby dać te 100kgN na I dawkę dać ponad 600kg tego nawozu to mam poważne wątpliwości czy nie zakwasi bardziej gleby, a zasolenie z pewnością będzie wyższe.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4832 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 30 styczeń 2014 - 11:37

z tego co czytałem to zawiera azot cały w formie amonowej więc zakwasi glebę bardziej niż saletrosan (pomijam już siarke) Po 2 (jeśli mowa o nawozie 16 N 16 S i K2O) żeby wprowadzić taką samą ilość azotu musisz podać prawie 2 razy tyle masy nawozowej w porównaniu do slaetrosanu więc zasolenie będzie duzo większe. Także nie wiem czy będzie lepszy nawóz od saletrosanu
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4833 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 12:47

Rzepak i nawożenie [połączone] To nie tak, ten Prosan idzie w dawce powiedzmy do 300kg zaś resztę N uzupełniamy saletrą, tak jak z siarczanem amonu czy kizerytem, co nie zmienia faktu że cena jest nie atrakcyjna w stosunku do zawartości NSK.

#4834 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 17:10

Rzepak i nawożenie [połączone] Dlatego mówiłem że wymyślanie z tym nawozem. Najlepiej saletrosan a później azot wedle uznania czy to saletra czy mocznik jak kto uważa.

#4835 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 17:18

Rzepak i nawożenie [połączone] no to ładne bajki klientom wciskają :D dobrze, że nie skorzystałem.. z saletrosanu jestem zadowolony ;)

#4836 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 30 styczeń 2014 - 17:26

Rzepak i nawożenie [połączone] Bylem dzisiaj na rzepaku warstwa śniegu jest niewielka ale jest no i pod spodem jest lod to też w jakiś stopniu chroni rośliny . Trudno powiedzieć jak to będzie zwłaszcza ze w przeciągu kilku dni będzie na plusie . Raz mówią ze mrozy a raz ze ciepło .

Edytowany przez Michalmeer, 30 styczeń 2014 - 17:30.

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4837 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:31

Rzepak i nawożenie [połączone] Jestem z lubelskiego, w tej chwili jest -17 na wysokości 2 metry a w prognozie nadawali -12. Do rana przy gruncie będzie na pewno ok -20 i wieje jak chol...a. Dobrze że jest z 10 cm śniegu ale na ile to wystarczy...

#4838 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 13:34

Rzepak i nawożenie [połączone] witam widze ze rozmawiacie o prosanie ale kazdy z was podaje 16n 16s 5 k20 ale niby ten nawoz posiada jeszcze 20% Calcorium

i kto stosowal ten nawoz i czy te calcorium naprawde daje kopa roslinie na start tak jak to procam mowi ?czy podobnie dziala do polifoski 21 czy saletrosanu?

#4839 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 31 styczeń 2014 - 14:00

Rzepak i nawożenie [połączone] polifoska 21 ma całkiem inne działanie niż saletrosan
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4840 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 18:47

polifoska 21 ma całkiem inne działanie niż saletrosan

a dlaczego?

polifoska ma 21n 14s a saletrosan 26N 13S wiedz bardzo podobne nawozy tylko azot w salerosanie powinien byc szybciej wchloniety ale pogoda jest tak zmienna ze i mocznik na pierwszy strzal czasem jest leprzy