tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stachu2005    5

To jest albo brak fosforu, albo problem z pobraniem.

Co do braku azotu to młode liście mają jasny kolor a starsze liście wysychają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Dokładnie to co poprzednicy. Nie może pobrać. Ale dolistnie by pobrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Siarczan amonu + NK:21:21 ILOŚCI ZALEŻNE OD KONDYCJI RZEPAKU A NA DRUGI ZABIEG SALETRZAK chyba że będzie coś ciekawszego. Ewentualnie na pierwszy Patentkali + Saletrzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

Ostatnie dni mrozów, pierwsze dni marca. 100kg soli potasowej. Przed ruszeniem wegetacji 200kg saletry amonowej i 200kg siarczanu amonu, po 3-5 tygodniach jak rzepak bedzie prawie do kolan 150 mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

kolego poosa21 to żadnych nawozów nie stosujesz pod korzeń przed siewem ? jakie plony uzyskujesz przy takim nawożeniu ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wiosna jak przezimuje rzepak to planuje 100kg yara mila 50kg siarczanu amonu i tak z 550kg saletry w 2 dawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu_33    8

Ostatnie dni mrozów, pierwsze dni marca. 100kg soli potasowej. Przed ruszeniem wegetacji 200kg saletry amonowej i 200kg siarczanu amonu, po 3-5 tygodniach jak rzepak bedzie prawie do kolan 150 mocznika.

 

 

 

hmmmm po co sól potasowa wiosną ????? potas i fosfor to przedsiewnie, potas w dużej mierze odpowiada za stan rośli do przezimowania!!!!! także po mrozach to mało istotne, a z resztą zanim stanie się przyswajalny wiosna to tez trochę czasu minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Potas wiosną w razie za małej dawki jesienią. Przy mokrych jesieniach i zimach potas może być wymywany i oczywiście zależy na jakiej glebie. Na przezimowanie Owszem fosfor i częściowo potas a reszta jest wykorzystana wiosną. Myśle że dlatego daje na zamarzniętą glebe żeby jk najszybciej zaczął sie rozkładać. Chyba sie myle i jesienią nic nie dał ale wątpie. Myśle że tak jak u mnie że na wiosne tylko uzupełniamy potas. A tym bardziej że polifoska 8 proporcjonalnie do ceny mieszanki soli i fosforanu była najtańszym z nawozów wieloskładnikowych również dlatego dzielimy dawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

Jesienią pod korzeń w tym roku dawałem 350kg polifoski Max, a potas lepiej dorzucić na wiosne, na zboża też daje ale nic nie daje pod korzeń. Plon w zależności od roku 3,8- prawie 5t/ha, przy umiarkowanej ochronie. Azotu na jesień nie daje, co najwyżej pryskam mocznikiem po ścierniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu_33    8

Fosfor i potas tak szybko n ie uciekną z gleby to nie azot. A kompleks sorpcyjny też musi je związać najpierw by rosliny mogły je pobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

na jesień dostał 350kg Polifoski 6, potem w oprysku makroelementy + bor + mangan

na wiosnę już zakupione: pierwszy strzał to 400kg Saletrosan + 50kg soli potasowej, potem czyli po około 2-3 tygodniach 250kg RSM32... do tego pewnie jeszcze dojdą jakieś makroelementy z siarczanem magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Ja troche przegapiłem sprawę mikroelementów i zastanawiam się czy jeszcze mozna to nadrobić.

Ogólnie rzepak dostał jedynie przedsiewnie 250kg/ha polifoski max.

Czy jeśli teraz opryskałbym mikro nie wpłynie to na jego zimowanie? Czy jeszcze przyjmie podane mu składniki?

Azotu trochę się boje dawać o tej porze by zbytnio go nie pobudzić do wzrostu przed zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

teraz chyba już nie ma co ryzykować. Zależy jakie masz temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

u mnie nawożenie rzepaku wygląda tak:

pod korzeń NPS Timac Agro 200kg/ha

GRADE IV 200 kg/ha (pH nie najlepsze )

Na wiosnę Kamex 150 kg/ha

Saletra 300kg/ha (pierwsza dawka)

Sulfano N-Pro 23%N 300 kg/ha (tydzień do dwóch po pierwszej dawce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

NPS zawiera w swoim składzie 3% N,22% P2O5, 24% SO3 i 0,15% B ,więc wynika z tego że dając 200kg tego nawozu daje ok 48 kg SO3, a zapotrzebowanie plantacji wynosi do 50 kg SO3 w całym okresie wegetacji dla plonu nasion 4 t /ha.Dodatkowo Sulfano N Pro zawiera w swoim składzie 30% SO3 i tego daje 300 kg/ha w drugiej dawce, więc o jakichkolwiek brakach nie ma mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A no to co innego źle zobaczyłem tego Timaca. Choć w sumie nigdy nie mogłem nigdzie znaleźć jego składu szczerze mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

Witam pod korzeń dałem 400kg polifoski 6

zastanawiam się czy jest sens ztosowac P i K wiosną??

klasa 2-3

 

na wiosne mam zamiar dać 400kg saletry i 300 kg siarczanu w 2 dawkach

Edytowano przez FisKars

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj