tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotr63a    2

no własnie a potrącenia, a transport, ta cena nie jest dobra, ale wątpie zeby bylo wiecej, widze ze trzeba sie pogodzic i kontraktowac, w lipcu nawet tyle nie dadzą, prosze o opine i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Piotr no to o jakim realnym plonie myślisz i jakie koszty masz na ten moment?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

ja zakontraktowałem miesiąc temu za 1560 brutto gdy zaczynały się powoli spadki. cholera wie jak to będzie w żniwa. zresztą najważniejsze jest zebrać plon potem można się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

życie na tym forum umarło... Jak wasze rzepaki wyglądają i w jakich fazach są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Bo o czym teraz dywagowac...:-) rzepak przekwitł i teraz dojrzewa... Dyskusję rozpoczną się za miesiąc kiedy jakim środkiem i czy w ogóle przeprowadzać desykacje... Tak więc niech tylko pogoda dopisuje i tyle:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymekrolnik    28

A ja myslę ze piersze rzepaki za miesiac pojdą.... U nas po 1320 nawet nie chca zbytnia kontraktow pisac. A juz mowia ze po tysiaca w sezon zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

gówno prawda .. debile w krawatach wiedzą ile kto umłuci jeśli są tacy dobrzt to niech sami sieją .. banda idiotów dyktuje cene


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

losktos nie każdy ma czarnoziemy, i nie wszystkim urodzi sie tyle co Tobie, wiec zrozum innych, Ty juz masz kontraktacje?

fakt nie każdy ma czarnoziemy ale przy cenie 1500 i plonie niech tylko 3 t z ha masz 4500 zł z ha, Od tego odjąc 3 tys kosztów zostaje 1500 zł + dopłata. Czy to taki zły zysk?

A o wartości stanowiska na następny rok to już nie wspominam.

Ja jeszcze nie kontraktowałem

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

No tak faktycznie 1500zł dużo???? cały rok robisz na to!!!! przy takiej cenie za swojego życia nie odrobisz pola które kupiłeś na Rzeczycy!! A co do ceny to mają zaczynać od 1300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

No tak faktycznie 1500zł dużo???? cały rok robisz na to!!!! przy takiej cenie za swojego życia nie odrobisz pola które kupiłeś na Rzeczycy!! A co do ceny to mają zaczynać od 1300zł

prosiłbym o niekomentowanie takich rzeczy!

 

nigdzie nie napisałem że 1500 to dużo ale niemożna powiedziec że 1500 to porażka. Dobrze pamiętamy czasy gdzie cena sięgała ledwo 1000

 

Każdy chciałby co roku ceny w granicach 2000 ale NIESTETY takiego czegoś nigdy nie doczekamy.

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Sory za to!!! ale sam zrozum całe życie ciułać tą kasę?? i robić na pośredników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Niestety i podkreślam to jeszcze raz NIESTETY taki jest ten nasz zawód. Każdy ciagle chce zarobic coraz więcej i winduje ceny jak tylko może a prosty chłop musi dostawac po d**ie. Nie wiem jakiej by trzeba było rewolucji żeby coś się zmieniło w tym kierunku


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

czas pokaże, w tamtym roku poszło do Zimna ze względu na kontraktacje. W tym roku jeszcze nie wiem. Nie wiesz jak wygląda sytuacja z kontraktacją w naszych okolicach?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

No niestety nie wiem! ale w łaszczowie już ostatni tydzień przyjmują pszenicę i szykuję się na rzepak!!! ojciec pytał o cenę to nie więcej jak 1300zł. to zimno wyskoczy po 1200. A ile Ci zimno w tamtym roku płaciło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

nie pamiętam już, w pierwszych dniach chyba 1460


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

1500 to nie jest zle ale jak pisza juz o kontraktach po 1300 to juz przesada. Ja widze po rzepaku ze w tym roku raczej rekordów plonu nie bedzie. Nie wiem, jak u was ale u mnie widze bardzo duzo nie zawiazanych straków szczególnie w pedach bocznych. Chyba trafiły z kwitnieniem na przymrozki lub chłody. W okolicy 1400-1500 to w miare normalna cena i cos sie da zarobic lepiej niż na zbożach.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie w czwartek kontraktowali po 1280zł/netto.

biały kto kontraktuje po 1400-1500?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dlatego włąsnie pisze ze to przesada 2 tygodnie temy miałem propozycje 1420 i każdy mówił ze to mało zeby czekac bo to nie mozliwe eby rzepak w zniwa był tanszy no i czekam ciekawe co tego wyjdzie. Sprzedac po 1300 to juz nie ciekawie to wyjdzie :( Wszyscy handlarze twierdzili ze to typowa zagrywka i po żniwach bedzie drożał ze jak ktos ma możliwosc to trzeba przetrzymac. i ja patrzac na rzepak to mysle ze może tak byc ale wszystko wyjdzie po wykoszeniu ile bedzie z ha.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

No dobra przechować, ale jak? Mam niedużo 6 ha, no i jak mam go przechować, aby nie zaplesniał?

Rok temu wykosiłem jednego dnia zbiornik bizona i na drugi dzień reszte, to na trzeci dzień ten zbiornik pierwszy co był na spodzie to już się dymił i był biały jak na skup wywiozłem, 10 %wilgotności/

To jak wykosze rzepak 6 % to poleży tak jak zboże 12% rok spokojnie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli czysty i miedzy 6-8% to polezy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Jak długo? bo lepszy wróbel w garści niż gołąb .... ma zdechnąć :unsure:

Ogólnie nie spiesze się ze sprzedażą ze względów finansowych tylko boje się zmarnować rzepak.

Poleży raps w workach BB?No i czym zbadać tą wilgotność? jaki wilgotnościomierz polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no to panowie strajk i sie dowiedzą po ile ma być rzepak w żniwa a sawidzki ruszy te 4 litery i przed wyborami moze coś zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj