Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11308 odpowiedzi na ten temat

#4581 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 01 grudzień 2013 - 14:20

Rzepak i nawożenie [połączone] Na 4b-5 rzepak spokojnie urośnie, wszystko zależy od kultury ziemii i wilgotności. Ale wiadomo że chodź byś niewiem jak się starał 5ton nie osiągniesz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 00:34
  •  

#4582 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 14:38

Rzepak i nawożenie [połączone] Od 1 marca można rozlewać prawnie. chodzi mi nie całkiem na zamarzniętą tylko po przymrozkach żeby kolein nie narobić. przedsiewnie dostał 100kg soli i 100 kg fosforanu. co do gnojówki to na ha wprowadzę około 70kg potasu. 35 azotu 16 siarki. boru nieznaczne ilości. Osobiście chyba na jednym kawałku dam saletrosan + saletra, żeby zobaczyć czy warto się tak napinać z tą siarką. w tamtym roku dałem coś około 175N i ponad 4t/ha rzepak plonował

#4583 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 01 grudzień 2013 - 14:52

Rzepak i nawożenie [połączone] koledzy czy ktoś z was wie ile tak naprawdę siarki zawiera YaraBella Sulfan 24? raz jest napisane że 15% a raz że 6%.. teraz zgłupiałem bo robię właśnie zapasy nawozowe i na ulotce Sulfanu widziałem 15% a zdejmując big bagi z przyczepy widzę na worku 6%..
planuje to rozsiać w pierwszej dawce na rzepak (ok200kg) w połączeniu z saletrą, więc jeśli zawiera tylko 6% siarki to mój plan wniesienia ok 40kg siarki legnie w gruzach..
co radzicie zrobić w tej sytuacji? Nawożenie dolistne w postaci siarczanu magnezu coś da?? Ile dajecie łącznie siarki pod rzepak?
teraz zgłupiałem bo robię właYara,

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4584 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 grudzień 2013 - 15:12

Rzepak i nawożenie [połączone] .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:04.

#4585 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 15:27

Rzepak i nawożenie [połączone] Z tą siarką to różnie bywa.Znam przypadki że bez nawożenia siarką wiosną rzepak sypał pod 4t.Wszystko jest zależne od gleby,ale profilaktycznie lepiej dać

#4586 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 15:42

Rzepak i nawożenie [połączone] No właśnie tak teraz myślę czy nie dokupić kizerytu...

#4587 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 15:48

Rzepak i nawożenie [połączone] Poczekaj do wiosny.Nie wiadomo jak rzepak przezimuje.

#4588 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 16:47

e1leex po żniwach daj znac jak plonował :) a jakie dałeś nawożenie i jakie planujesz?

slawek2209 w tym roku miałem rzpak pierwszy raz na polu, bez nawożenia siarka sama saletra ponieważ nie dało sie wjechac wczesna wiosna z siarka, mimo tego rzepka plonował koło 3 ton nie wiem czy to duzo czy mało ponieważ saletry koło 350 kg dostał może i tego nie no i nie pryskaliśmy na opadający płatek od pryszczarka i od grzyba nie wiem czy to był błąd ale szkoda było wjeżdżać w rzepak po prostu bo był dość wysoki

#4589 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 01 grudzień 2013 - 16:59

koledzy czy ktoś z was wie ile tak naprawdę siarki zawiera YaraBella Sulfan 24? raz jest napisane że 15% a raz że 6%.. teraz zgłupiałem bo robię właśnie zapasy nawozowe i na ulotce Sulfanu widziałem 15% a zdejmując big bagi z przyczepy widzę na worku 6%..
planuje to rozsiać w pierwszej dawce na rzepak (ok200kg) w połączeniu z saletrą, więc jeśli zawiera tylko 6% siarki to mój plan wniesienia ok 40kg siarki legnie w gruzach..
co radzicie zrobić w tej sytuacji? Nawożenie dolistne w postaci siarczanu magnezu coś da?? Ile dajecie łącznie siarki pod rzepak?
teraz zgłupiałem bo robię właYara,

obie wartości są dobre z tym że 15 % dotyczy SO3 (trójtlenku siarki) a 6 % dotyczy S (czystej siarki). A dla Ciebie ważna jest ta druga wartość bo w roślinie znajduje się siarka jako pierwiastek
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4590 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 17:11

e1leex po żniwach daj znac jak plonował :) a jakie dałeś nawożenie i jakie planujesz?

slawek2209 w tym roku miałem rzpak pierwszy raz na polu, bez nawożenia siarka sama saletra ponieważ nie dało sie wjechac wczesna wiosna z siarka, mimo tego rzepka plonował koło 3 ton nie wiem czy to duzo czy mało ponieważ saletry koło 350 kg dostał może i tego nie no i nie pryskaliśmy na opadający płatek od pryszczarka i od grzyba nie wiem czy to był błąd ale szkoda było wjeżdżać w rzepak po prostu bo był dość wysoki

Troche za małe nawożenie azotem.Miałeś choroby w rzepaku?Pryszczarek zapewne narobił troche szkód.Sam daje saletrosanu 250 kg plus saletra i plony 3.7-3.9 z ostatnich kilku lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4591 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 17:49

Rzepak i nawożenie [połączone] Wiem że małe plany były inne ale późno w pole wjechaliśmy ponieważ wczesniej nie było przymrozków i nie było jak rozsiać pierwszej dawki. Większa dawka nie została by wchłonięta przez rzepak no nic wyszło jak wyszło. Od chorób poszło sam tebukonazol i nie powiem zrobił swoje do końca kwitnienia chorób nie było stąd też miedzy innymi decyzja o pominięciu zabiegu na płatek. Ale tak jak mówisz nie wiem czy to była dobra decyzja bo pryszczarek jednak troche łuszczyn naniszczył. Na ten rok planowane 300 kg saletrosanu i 200 saletry. Ładne plony masz. Pytałem już wczesniej ale może masz jakies doświadczenie z sianiem rzepaku na 5 klasie?

#4592 Share Roberto653

Roberto653

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 19:07

Rzepak i nawożenie [połączone] co lepiej dać w drygiej dawce pod rzepak saletrę czy mocznik?

#4593 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 19:09

Rzepak i nawożenie [połączone] Saletrę zdecydowanie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#4594 Share Roberto653

Roberto653

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 19:21

Rzepak i nawożenie [połączone] jeżeli jesienią dałem pod żepak 56 kg siarki w czystym składniku to chyba wiosną nie ma sensu dawać, jak myślicie??

mówisz saletrę... w jakie ilości w drugiej dawce?

#4595 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 grudzień 2013 - 19:24

Rzepak i nawożenie [połączone] .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:04.

#4596 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 19:41

obie wartości są dobre z tym że 15 % dotyczy SO3 (trójtlenku siarki) a 6 % dotyczy S (czystej siarki). A dla Ciebie ważna jest ta druga wartość bo w roślinie znajduje się siarka jako pierwiastek

Tak więc moje obliczenia szlag trafił:-/ muszę pomyśleć nad dodatkową siarka...
Dołączam się do pytania kolegi powyżej... Co z sianiem rzepaku na 5 klasie?

#4597 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 19:52

Rzepak i nawożenie [połączone] Nic szczególnego ważne aby zmniejszyć obsadę, wybrać odmianę na słabsze gleby, wczesną no i modlić się o dobry rozkład opadów.

#4598 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 20:52

Wiem że małe plany były inne ale późno w pole wjechaliśmy ponieważ wczesniej nie było przymrozków i nie było jak rozsiać pierwszej dawki. Większa dawka nie została by wchłonięta przez rzepak no nic wyszło jak wyszło. Od chorób poszło sam tebukonazol i nie powiem zrobił swoje do końca kwitnienia chorób nie było stąd też miedzy innymi decyzja o pominięciu zabiegu na płatek. Ale tak jak mówisz nie wiem czy to była dobra decyzja bo pryszczarek jednak troche łuszczyn naniszczył. Na ten rok planowane 300 kg saletrosanu i 200 saletry. Ładne plony masz. Pytałem już wczesniej ale może masz jakies doświadczenie z sianiem rzepaku na 5 klasie?

Gleby mam 3a-4b gliniaste tak że nie pomoge

#4599 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 01 grudzień 2013 - 21:04

Wiem że małe plany były inne ale późno w pole wjechaliśmy ponieważ wczesniej nie było przymrozków i nie było jak rozsiać pierwszej dawki. Większa dawka nie została by wchłonięta przez rzepak no nic wyszło jak wyszło. Od chorób poszło sam tebukonazol i nie powiem zrobił swoje do końca kwitnienia chorób nie było stąd też miedzy innymi decyzja o pominięciu zabiegu na płatek. Ale tak jak mówisz nie wiem czy to była dobra decyzja bo pryszczarek jednak troche łuszczyn naniszczył. Na ten rok planowane 300 kg saletrosanu i 200 saletry. Ładne plony masz. Pytałem już wczesniej ale może masz jakies doświadczenie z sianiem rzepaku na 5 klasie?

Rzuć jak masz możliwość więcej saletrosanu na I dawkę o 50-100kg

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4600 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 21:12

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie wiem czy jest sens pakowac sie aż tak w koszta bo z ph moga być problemy i nie wiem czy rzepak w pełni wykorzysta nawożenie które mu zaaplikuje. Ph nie było mierzone mój błąd ale jest to dzierżawa i podejrzewam że glebe jest tam zakwaszona. Odmiana rzepaku to monilit jest to odmiana na słabsze gleby wiec może sobie jakoś poradzi w tych warunkach