Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11296 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 12:01

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam, pozwole się podpiac pod temat. Mamy taki problem z rzepakiem, siany był ostatniego dnia wakacji, odmiana Casoar siana około 5kg/ha, pod korzeń polifoska i na dzisiejszy dzień wygląda tak:
http://www.agrofoto....-czy-zostawiac/

Ojciec chciał go zaorac, ja stwierdziłem że zapytam Was o zdanie co dalej robic, czy opłaca się siac nawóz czy raczej będzie to niezbyt opłacalne i cała uprawa do zaorania? Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi ;)

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 23:52
  •  

#442 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 27 marzec 2011 - 12:06

Rzepak i nawożenie [połączone] likwidacja.przychód moze nie pokryc nakładów.absolutne min. to 15roslin na m2

#443 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 12:36

Rzepak i nawożenie [połączone] Matey --> jaka jest obsada? Na całym polu jest tak czy miejscami, bo może tylko część zlikwidujesz.
I nie pisz ile kg posiałeś bo to absolutnie niczego nie mówi. (ja np siałem od 2,5kg do 3,6kg/ha, można po tym stwierdzić że to o 40% większa obsada, ale jest dokładnie taka sama bo odmiany miały inne masy tysiąca nasion. Porcja na 4ha - 2 000 000 nasion jednej odmiany ważyła 10kg a druga też na 4ha też 2 000 000 nasion już ponad 14kg.)
W rzepaku pisz ile jaka obsada była po wschodach a nie ile kg wysiałeś.
A jeśli chodzi o przezimowanie to ile jest zdrowych roślin na metrze kwadratowym i czy są równomiernie rozmieszczone.

Po zdjęciach bym go wyorał bo wygląda jak by go nie było wcale.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 15:12

Rzepak i nawożenie [połączone] Równomiernie nie są rozmieszczone, miejscami może byc nawet poniżej 15 roślin, za to w innych miejscach jest troche więcej (około 25-30).

Dzięki @marek~ teraz na przyszłośc będę pamiętał ;)

Czyli co, nie ma sensu walczyc, trzeba likwidowac?

KS Falubaz

#445 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 27 marzec 2011 - 15:13

Rzepak i nawożenie [połączone] raczej napewno

#446 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 15:18

Rzepak i nawożenie [połączone] No to dzięki wielkie panowie za rady, jakoś nadzwyczajnie dużo jarych będziemy miec w tym roku :blink:

KS Falubaz

#447 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 18:18

Rzepak i nawożenie [połączone] ja mam podobny ale raczej zostawiam rzadki jest ale zdrowy dostanie azoty pózniej dolistne i cena może być rzepaku w tym roku . . . a zasiew pszenicy.... orka, materiał siewny, nawóz, może wyjść na to samo albo i gorzej

#448 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 22:48

Rzepak i nawożenie [połączone] U nas rzepak ruszył, dzisiaj dostał po 2,5q polifoski 21, ale jeszcze do końca nie wiadomo czy całość zasiewów da radę odratować, a co do przesiania to u mnie lipa bo pryskaliśmy colzorem trio.

Edytowany przez kamieniak89, 28 marzec 2011 - 22:49.

Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#449 Share aqua

aqua

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 12:03

Rzepak i nawożenie [połączone] Również podłączę się pod temat. To mój drugi raz kiedy zasialiśmy rzepak i brak doświadczenia robi swoje. W tej chwili jest około 60% zasiewu ale to co zostało wygląda dobrze. Niestety na jesieni nie udało się opryskać i uprawa jest zachwaszczona. Teraz pytanie co robić - najpierw obsiewać nawozami (jak tak to czym?) czy może czekać i pryskać (jak tak to też czym?). Co prawda jest jeszcze dość mokro ale na upartego da radę wjechać. Liczę na konkretną pomoc. Usiłuję się czegoś nauczyć w tym temacie dlatego pytam praktyków. U nas w okolicy niestety nie można liczyć na pomoc sąsiada :/

#450 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1331 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 15:45

Rzepak i nawożenie [połączone] po to jest forum :) To jeszcze nie dałeś azotu?! Ja np dałem juz początek marca jak były te przymrozki ranne. Co do chwastów zawsze więcej środków i możliwości oprysku jest jesienią. Teraz zostaje tylko Gallera i Lontrel choć nie wiem czy nie jeszcze Kerb.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2011 - 20:28

Rzepak i nawożenie [połączone] u nas rzepak juz nie rusza tylko rosnie i powoli odrabia stracone liście, kolega z klasy mówił że pryskał mikroelementami juz.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#452 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 05:55

Rzepak i nawożenie [połączone] Przedwczoraj zolte naczynie na polu az sie gotowalo-dwa gatunki chowaczy i troche slodyszka,pojechalem to Minuetem 0,1l i Dursbanem 0,5 l na hektar plus odzywki.Na czesci rzepaku poszly ciezkie brony w poprzek rzedow i po kilku dniach widac bylo roznice in plus w porownaniu z niebronowanym

#453 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 09:13

Rzepak i nawożenie [połączone] A co takiego stało się po bronowaniu?

#454 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2011 - 10:21

Przedwczoraj zolte naczynie na polu az sie gotowalo-dwa gatunki chowaczy i troche slodyszka,pojechalem to Minuetem 0,1l i Dursbanem 0,5 l na hektar plus odzywki.Na czesci rzepaku poszly ciezkie brony w poprzek rzedow i po kilku dniach widac bylo roznice in plus w porownaniu z niebronowanym

U mnie jeszcze chowaczy nie widac, szybko cos u ciebie wyskoczyly . A po co rzepak bronujesz?

#455 Share zbigniew009

zbigniew009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 16:38

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam :)
Na wiosnę stwierdziłem w swoim rzepaku bardzo dużo chwastów dwuliściennych a przede wszystkim przytulię i rumian. Rzepak jest bardzo rzadki. Czym skropić dobrze a tanio?
Proszę o odpowiedź i poradę.

#456 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 02 kwiecień 2011 - 17:57

Witam :)
Na wiosnę stwierdziłem w swoim rzepaku bardzo dużo chwastów dwuliściennych a przede wszystkim przytulię i rumian. Rzepak jest bardzo rzadki. Czym skropić dobrze a tanio?
Proszę o odpowiedź i poradę.

Nie ma wielkiego wyboru tylko Galera zniszczy rumian oraz przytulię ,ale tani nie jest.

#457 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 19:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Dalem sie namowic ojcu.Pole po zimie bylo jak zabetonowane,brony skruszyly troche ta skorupe,nie wiem dostalo sie powietrze,tak czy siak wystartowal z impetem i zrobil sie ladniejszy od niebronowanego

#458 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:04

Rzepak i nawożenie [połączone] Co do Galery to ja bym dał dawkę 0.25 a nie jak pisze 0,35. dwa lata temu dałem tak jak piszę 0,35 i rzepak bardzo mocno uszkodziłem i guzik miałem nie plon. A kolega w miedzę dał 0,25 i było dobrze, bo już też taki błąd kiedyś zrobił. Więc jak kosztuję 450 zł za litr to na 4 ha to bardzo tanio wychodzi.Niczym taniej nie spryskasz. Nawet zastosować go na 3 ha litr, to też nie jest drogo.

#459 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 06:47

Rzepak i nawożenie [połączone] 0.2l starane-najlepsze na przytulie a koszt ok 20złna ha troszkę liscie podkreca na pare dni,ale galera jesiennej przytuli na moich ziemiach nie daje rady zwalczyc nawet w dawce 0,55l.Z przypaleniem rzepaku galerą nigdy się nie spotkałem (z brakiem skuteczności często).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1331 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 08:25

Rzepak i nawożenie [połączone] O kurcze a ja właśnie szykuję się na oprysk Gallerą i teraz już nie wiem czy dać całą dawkę czy jak kolega piszę 0,25l/ha? Zaznaczę, że jedną działkę pryskałem na jesień Devrinolem z metazem ale przepuścił trochę chwastów. Może właśnie tam gdzie było już pryskane dać mniejszą dawkę Gallery?