Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#4501 Share stanislawhalabis

stanislawhalabis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 październik 2013 - 16:41

Rzepak i nawożenie [połączone] Dziękuje za odpowiedz..Mam jeszcze pytanie,dlaczego nie można pryskac mieszanką tebu,leopard ,bormax ,bo mój sąsiad taką mieszankę na rzepak stosuje jesienią i nic się nie dzieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 13:32
  •  

#4502 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 13 październik 2013 - 17:05

Rzepak i nawożenie [połączone] Gramicydy z reguły nie są zalecane do mieszania z innymi środkami.Stosowane w nieodpowiednich fazach mogą zahamować rozwój rzepaku.Nie ma sensu osłabiać rzepaku który i tak słabo rośnie tej jesieni

#4503 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 13 październik 2013 - 17:31

ja powiem inaczej, Caryx nie jest zły ale jest rzeczywiście przereklamowany, a to dlatego że bardzo mocno skraca, wręcz wciąga stożek pod ziemię (przy pełnej dawce 1l/ha), a beznadziejnie chroni od grzyba... przetestowane na własnej plantacji ! dlatego w tym roku wymieszałem go z niezawodnym Tebu w proporcjach 0,5l/ha Tebu + 0,5l/ha Caryx

Tu jest troche prawdy, Caryx słabo chroni od grzyba ale mocno skraca, Toprex z kolei dobrze chroni od grzyba a słabiej skraca. Wszystko ze wzgledu na rodzaj zawartych substancji

Dziękuje za odpowiedz..Mam jeszcze pytanie,dlaczego nie można pryskac mieszanką tebu,leopard ,bormax ,bo mój sąsiad taką mieszankę na rzepak stosuje jesienią i nic się nie dzieje.

Nie zaleca się mieszać graminicydów czy herbicydów ponieważ pewne środki (jak np. odzywki azotowe) mogą zwiększyć ich działanie lub spowodować niekorzystne reakcje co może spowodować uszkodzenia. Co do boru to też trzeba uważać z niektórymi środkami, dla niektórych środków dopuszczalne jest tylko mieszanie do pewnej ilości boru
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4504 Share Gospodarz28

Gospodarz28

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 13 październik 2013 - 22:30

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam ja stosuje na jesień TOPREX 0,3l na 4 liść i działa rewelacyjnie do tego dorzucam odżywke MAXIMUS PkMg lub PK w dawce 4kg-5kg gdyż one zawierają mało azotu a dużo fosforu potasu i mikro do tego 1kg Maxiboru i jest atom na polu ...polecam ...

#4505 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 październik 2013 - 11:13

U mnie też pojawiły sie żółte liście i jakies plamy na liściach. W poniedziałek 7.10 pryskałem na 2 liscienne nawigator + rapsan a w piątek 11.10 na grzyba horizon 0,8l/ha + bor. Tylko zastanawiam sie czy nie za szybko na grzyba popryskałem rzepak od 4-8 lisci?

Ale skąd, 4 liście to optymalny termin na zastosowanie fungicydu z funkcją regulatora wzrostu.

Panowie skracacie rzepak przed zima czy Nie? Mój rzepak jest jak na moje jakiś duży i Koloru ciemny zielony .Jest już dosyć wysoki i nawet równo powschodził.Pozdrawiam

Pochwal się jaki fungicyd stosowałeś. Bo jak na razie chwalisz się jaki masz rzepak, że nie skracasz bo środki są przereklamowane. Więc po co skracać? I podaj argumenty bo na razie tylko się chwalisz a argumentów brak.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4506 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 14 październik 2013 - 13:58

Witam ja stosuje na jesień TOPREX 0,3l na 4 liść i działa rewelacyjnie do tego dorzucam odżywke MAXIMUS PkMg lub PK w dawce 4kg-5kg gdyż one zawierają mało azotu a dużo fosforu potasu i mikro do tego 1kg Maxiboru i jest atom na polu ...polecam ...

może i skróci w tym terminie tylko co z ochroną grzybową bo to chyba nawet ważniejsze od skracania, trochę mała dawka metkonazolu wychodzi, a druga substancja jeśli się nie myle to wpływa tylko na skrócenie

#4507 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 14 październik 2013 - 14:59

Rzepak i nawożenie [połączone] pomyliłeś środki .toprex nie zawiera metkonazolu tylko paklobutrazol i difenokonazol

Edytowany przez slawek2209, 14 październik 2013 - 17:16.

#4508 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 14 październik 2013 - 15:48

Rzepak i nawożenie [połączone] a sorry, zgadza się myślałem o Caryxie, ale takiej niskiej dawki to chyba jednak nikt nie stosuje..

#4509 Share Mateo33

Mateo33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 październik 2013 - 19:38

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam, dzisiaj bylem w hurtowni Śor i rolnicy mówili że u nas w regionie pojawiła sie kiła w rzepaku.W niektórych miejscach plantacje ponoc do likwidacji.Czy ktoś z forumowiczów słyszał o tej chorobie.

Edytowany przez Mateo33, 15 październik 2013 - 18:34.

#4510 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 889 postów

Napisany 14 październik 2013 - 21:34

Rzepak i nawożenie [połączone] Mateo skąd jesteś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4511 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 16 październik 2013 - 19:27

a sorry, zgadza się myślałem o Caryxie, ale takiej niskiej dawki to chyba jednak nikt nie stosuje..

Tak niskiej dawki caryxu czy toprexu? Toprex wg rejestracji 0,3l wystarczy caryx 1l. I te 0,3l toprexu wystarcza, to środek który na rynku jest już od dłuższego czasu.

Witam, dzisiaj bylem w hurtowni Śor i rolnicy mówili że u nas w regionie pojawiła sie kiła w rzepaku.W niektórych miejscach plantacje ponoc do likwidacji.Czy ktoś z forumowiczów słyszał o tej chorobie.

Jak masz kiłe to masz problem. Na kilka lat możesz zapomnieć o rzepaku na tych polach. Lub pomyśleć o odmianach kiłoodornych, dość drogie, na poziomie lepszych mieszańców. Plony w porównaniu do zwykłych odmian trochę niższe. Kilka odmian rejestracje ma np alister, mendel czy mendelson.
Zapraszam na swój profil

#4512 Share madziula21

madziula21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 październik 2013 - 11:44

Rzepak i nawożenie [połączone] Czy Toprex jest dobry do nawożenia rzepaku? Czy nie jest za mocny? Bo nam coś spaliło trochę rzepaku. Jeszcze te ceny w tym toku :( masakra spadły tak dużo.
www.ido-studios.com/

#4513 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 17 październik 2013 - 12:44

Rzepak i nawożenie [połączone] Toprex nie jest środkiem do na wożenia rzepaku tylko jest do pryskania ,regulatorem wzrostu i zarazem dobrze chroni rzepak od chorób grzybowych.Jesienią wskazana dawka to 0,3l/ha

#4514 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 18 październik 2013 - 19:43

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja właśnie skończyłem na ten sezon zabiegi w rzepaku i koszty wyszły tak jak w tabeli poniżej. Suma 2792,08 na 1ha. Troche się przeraziłem, a gdzie jeszcze do końca, w 4000 jak się zmieszcze to pewnie będzie sukces.
Materiał siewny 239,40 Nawozy i odżywki dolistne 1403,10 Waponowanie 375,40 Środki ochrony roślin 300,18 Zabiegi agrotechniczne 314,00 Praca najemna Ubezpieczenie
160,00

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#4515 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 18 październik 2013 - 20:13

Rzepak i nawożenie [połączone] no nie wiem kolego jak Ci wyszła taka kwota, mi wyszło 1470zl/ha przy pełnej ochronie, nie liczone paliwo i praca własna (koszt jesień)

Edytowany przez aro1975, 18 październik 2013 - 20:21.

#4516 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 18 październik 2013 - 20:19

Rzepak i nawożenie [połączone] W nawozach policzył pewnie azot ja przy pełnej ochronie wydam 2300+ paliwo i praca własna i więcej rzepak nie dostanie oczywiście to koszt jesień i wiosna

#4517 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 18 październik 2013 - 20:41

Rzepak i nawożenie [połączone] Dużo. Co dawałeś ze aż tyle na nawozy? Raczej się nie zmieścisz w 4tys. A na jaki plon liczysz? Przy takich nakładach w okolice 5t powinieneś celować.

Czy Toprex jest dobry do nawożenia rzepaku? Czy nie jest za mocny? Bo nam coś spaliło trochę rzepaku. Jeszcze te ceny w tym toku :( masakra spadły tak dużo.

Racje to co wyżej kolega napisał. Toprex to fungicyd z funkcją regulatora wzrostu.
Zapraszam na swój profil

#4518 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 18 październik 2013 - 21:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja się zastanawiam czym skrócić rzepak czy zrobić tak jak Barabus czy może 0,3 toprexu, dodam że dopiero zaczyna jakoś wyglądać po tych suszach i późniejszych ulewach.

#4519 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 18 październik 2013 - 21:40

Rzepak i nawożenie [połączone] W jakiej fazie jest rzepak? Czas do skracania jeszcze jest, wg prognoz w przyszłym tyg ma być nawet 20 stopni w dzień, więc w tych temp środki oparte na triazolach powinny bardzo dobrze działać.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4520 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 18 październik 2013 - 21:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Jest dużo w optymalnej fazie 5 liści, a jest sporo takiego co ma dopiero po 2 liście. Wszystko dlatego że mozajka i było bardzo sucho po siewie 26.08