Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11295 odpowiedzi na ten temat

#4481 Share Chlopmalorolny3

Chlopmalorolny3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 październik 2013 - 07:44

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie też pojawiły sie żółte liście i jakies plamy na liściach. W poniedziałek 7.10 pryskałem na 2 liscienne nawigator + rapsan a w piątek 11.10 na grzyba horizon 0,8l/ha + bor. Tylko zastanawiam sie czy nie za szybko na grzyba popryskałem rzepak od 4-8 lisci?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 15:33
  •  

#4482 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 12 październik 2013 - 09:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie skracacie rzepak przed zima czy Nie? Mój rzepak jest jak na moje jakiś duży i Koloru ciemny zielony .Jest już dosyć wysoki i nawet równo powschodził.Pozdrawiam

#4483 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 12 październik 2013 - 09:42

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie juz 2 tygodnie temu został skrócony. Mimo odzywek dodatkowego fosforu siarczanu magnezu widac przebarwienia na liściach, rzepak ogólnie rośnie bez szału

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4484 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 październik 2013 - 17:06

Panowie skracacie rzepak przed zima czy Nie? Mój rzepak jest jak na moje jakiś duży i Koloru ciemny zielony .Jest już dosyć wysoki i nawet równo powschodził.Pozdrawiam

ile liści i jaką obsadę masz?na dobrze wyrośnięty rzepak caryx będzie odpowiedni

#4485 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 12 październik 2013 - 17:32

Rzepak i nawożenie [połączone] ale ja już Pryskalem na grzyba i inne pierdoły porzadna mieszanka.Pytam czy można go jeszcze skracać bo jest cieplo i idzie w góre.W Porównaniu do sąsiadów jest zajebis. duzy ,obsada około 30-40 roślin i ten kolor Ciemna zielen prawie czarny a dostal ledwo 250 kg nawozu w korzeń.Pozdrawiam

#4486 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 październik 2013 - 17:48

Rzepak i nawożenie [połączone] przy takiej obsadzie nie powinien wynosic szyjki korzeniowej .ja bym nie pryskał regulatorem.co dawałeś wcześniej?zapewne gnojowice lałeś i rzepak pędzi

Edytowany przez slawek2209, 12 październik 2013 - 18:57.

#4487 Share Chlopmalorolny3

Chlopmalorolny3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 październik 2013 - 18:50

ale ja już Pryskalem na grzyba i inne pierdoły porzadna mieszanka.Pytam czy można go jeszcze skracać bo jest cieplo i idzie w góre.W Porównaniu do sąsiadów jest zajebis. duzy ,obsada około 30-40 roślin i ten kolor Ciemna zielen prawie czarny a dostal ledwo 250 kg nawozu w korzeń.Pozdrawiam

Wydaja mi sie ze jak pryskałes na grzyba to nie trzeba skracac bo srodki grzybobujczen same w sobie skracaja rZepak bynajmniej tak pisze na opakowaniach a jak dałes max dawke to tym bardziej nie . U mnie rzepak mimo tych przebarwien tez jest duzy w porównaniu do sasiadów też pryskałem na grzyba i nie zamierzam nic wiecej robic na jesieni.
W tamntym roku gosciu u nas przed zima miał rzepak po kolano i przezimował .

#4488 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 12 październik 2013 - 18:57

Rzepak i nawożenie [połączone] Gnojowic nie leje na jesień tylko na wiosne:) Wiece go raczej nie Pedzi chyba ze to co zostało po pszenicy bo tam sporo dolałem :) W korzeń dalem jeszcze 50 ton gnoju na ha kilkuletniego od świń.Moze to go goni:) Ale Kolor ma śliczny

#4489 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 październik 2013 - 19:06

Rzepak i nawożenie [połączone] jednym słowem masz dużą zasobność pól w azot stąd rzepak pędzi w rozwoju.obserwuj szyjkę czy nie wynosi jej i ewentualnie caryx na poprawke w obniżonej dawce jak zaleca basf

#4490 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 12 październik 2013 - 19:09

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie stosuje Ani Carax ani Toprex kolego Są to przereklamowane środki są. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4491 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 12 październik 2013 - 19:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Niby dlaczego Twoim zdaniem są to przereklamowane srodki?
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4492 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 12 październik 2013 - 19:15

Rzepak i nawożenie [połączone] Nierozumiem, powiedz czym pryskałeś na grzyba?? Obornik pod rzepak to pomyłka bo spowalnia osiadanie gleby, a i nie będzie wykorzystany jak jakby został zastosowany pod przedplon.

#4493 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 październik 2013 - 19:29

Rzepak i nawożenie [połączone] adrenalina czym się sugerujesz że są przereklamowane.to dwa preparaty które najlepiej regulują rzepak

#4494 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 12 październik 2013 - 19:38

Rzepak i nawożenie [połączone] Takie jest moja zdanie i Znajomego . Każdy ma Prawo mieć swoje zdanie Pozdrawiam

#4495 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 październik 2013 - 19:40

Rzepak i nawożenie [połączone] to pochwal sie czym skracasz

#4496 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 12 październik 2013 - 20:15

Rzepak i nawożenie [połączone] ja powiem inaczej, Caryx nie jest zły ale jest rzeczywiście przereklamowany, a to dlatego że bardzo mocno skraca, wręcz wciąga stożek pod ziemię (przy pełnej dawce 1l/ha), a beznadziejnie chroni od grzyba... przetestowane na własnej plantacji ! dlatego w tym roku wymieszałem go z niezawodnym Tebu w proporcjach 0,5l/ha Tebu + 0,5l/ha Caryx

#4497 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 13 październik 2013 - 06:46

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja dałem w tym roku toprex z odżywka NPK, borem, herbicyd na samosiewy. kawałek wyłączyłem opryskiwać żeby mieć kontrol i różnica spora w wyglądzie nad ziemią. Pod ziemią jak na razie dużej różnicy nie ma, aczkolwiek ciut jakby dłuższy korzeń po odżywkach i toprexie. Odnośnie tych przezimowań itp to też jestem tego zdania że jakiegoś ogromnego wpływu to te środki nie mają. Jak doje......ie mrozu po kolana i śniegu -40 :P to poleca wszystkie. trzeba ubezpieczyć ;)

#4498 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 13 październik 2013 - 10:14

Rzepak i nawożenie [połączone] Przedmówco za dużo bajek chyba oglądasz. U nas - 40? No chyba że mieszkasz na Syberii. Duże znaczenie ma odmiana, Visby przetrwało u nas mrozy bardzo silne bez okrywy około -28, w spoczynek wchodziło z bardzo grubym korzeniem który uzyskałem dzięki zastosowaniu caryxa. Natomiast chagall odpadł w całości nie przetrwał tych mrozów, wina może być i w odmianie oraz w fakcie że na chagalla nie stosowalem caryxa. Moim zdaniem preparaty takie jak caryx pomagają w przezimowaniu.

#4499 Share stanislawhalabis

stanislawhalabis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 październik 2013 - 11:26

Rzepak i nawożenie [połączone] Mam 10 ha rzepaku,rzepak ma 4,5 liści ale jest słabo wyrośnięty, mam zamiar to opryskac tebu ,leopard, bormax,poczekac aż podrośnie czy jużteraz pryskac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4500 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 13 październik 2013 - 14:13

Rzepak i nawożenie [połączone] opryskaj leopardem najpierw a póżniej tebu z odżywkami.