Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11298 odpowiedzi na ten temat

#4441 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 09 październik 2013 - 07:23

Rzepak i nawożenie [połączone] Z 15-25% sumy ubezpieczenia, zależy od firmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 20:13
  •  

#4442 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 09 październik 2013 - 11:19

Rzepak i nawożenie [połączone] a czy z taiego ubezpieczenia mozna zrezygnowac w nastepnych latach? Czy nie jest tak ze jak raz ubezpieczysz to pozniej jest to obowiazek?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#4443 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 09 październik 2013 - 17:15

a później jak wymarźnie, to ile kasy zwracają jak ubezpieczyłeś na 2000zł/t i podałeś 4t plon?

zwracają Ci tyle na ile ubezpieczyłeś, do 15 kwietnia jak wymarźnie wypłacają 17% kwoty ubezpieczenia, a po 15 kwietnia wypłacają od przymrozków i gradu do 100% kwoty ubezpieczenia - minimalnie wypłacają od 10% uszkodzeń

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4444 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 09 październik 2013 - 17:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Nieprawda, że w PZU ubezpieczają nie patrząc co. W ubiegłym roku miałem u nich ubezpieczony rzepak i agent był na polu i robił zdjęcia przed ubezpieczeniem.

#4445 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 09 październik 2013 - 18:14

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie nikogo nie było

#4446 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 09 październik 2013 - 18:24

Rzepak i nawożenie [połączone] Oba macie rację, bo do któregoż października agenci mieli chodzić po polu, a chyba od 1 listopada PZU odwołała to i zawierali umowy bez lustracji.

#4447 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 09 październik 2013 - 18:24

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie, czy rzepak który jest aktualnie w fazie liścieni (wypuszcza dopiero pierwszą parę liści właściwych, siany po jarej pszenicy...- powschodził po deszczach) czy ma jeszcze jakieś szanse..? Co prawda pogoda dopisuje teraz, więc chciałem zaaplikować RSM lecz niestety technicznie zostało mi to uniemożliwione, więc posypałem 100kg/ha saletry w celu żeby go jakoś jeszcze 'pobudzić' do wzrostu.. Jutro planowałbym oprysk mocznikiem o stężeniu do 5%, a za parę dni mocznik+wuxal top n, czy może szkoda zachodu i siać jeszcze jakąś pszenicę...? Co radzicie? Inny rzepak mam w fazie powiedzmy dobrych 2liści, i myślę, że ten może jeszcze urośnie...

#4448 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 09 październik 2013 - 18:25

Rzepak i nawożenie [połączone] to jest temat o rzepaku i agrotechnice czy o ubezpieczeniach? słaby rzepak na jesieni słabo wrózy na przyszłośc nieraz lepiej przesiać już na jesieni jeszcze zależy czym był pryskany

Edytowany przez thug, 09 październik 2013 - 18:27.

Thug

#4449 Share typoli

typoli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 09 październik 2013 - 18:55

Rzepak i nawożenie [połączone] poczekaj z przesianiem masz jeszcze czas

#4450 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 09 październik 2013 - 19:08

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie też jeden super rolnik ma teraz liścienie i gdzie nie gdzie 2 liście, nie nie daje, niczym nie pryska, w jesieni i co roku ma taki bo sieje koło 9 września i o dziwo rzepak ma ładny w żniwa.
Daj mocznik z wuxalem i borem i będzie dobrze.
RSM 32 dawałem z 5 dni temu po 80-100 litrów/ha i poprzypalałem liście i to nie mało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4451 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 09 październik 2013 - 19:21

Rzepak i nawożenie [połączone] nie zapominajmy panowie że jest już 8 październik a i pogoda zupełnie inna jak rok temu ! nie wiem jak rzepak który ma obecnie dopiero liścienie i wchodzi w 2 liście może podejść do zimy ? to chyba zima musiała by być bardzo łagodna

#4452 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2424 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 09 październik 2013 - 19:38

Panowie, czy rzepak który jest aktualnie w fazie liścieni (wypuszcza dopiero pierwszą parę liści właściwych, siany po jarej pszenicy...- powschodził po deszczach) czy ma jeszcze jakieś szanse..? Co prawda pogoda dopisuje teraz, więc chciałem zaaplikować RSM lecz niestety technicznie zostało mi to uniemożliwione, więc posypałem 100kg/ha saletry w celu żeby go jakoś jeszcze 'pobudzić' do wzrostu.. Jutro planowałbym oprysk mocznikiem o stężeniu do 5%, a za parę dni mocznik+wuxal top n, czy może szkoda zachodu i siać jeszcze jakąś pszenicę...? Co radzicie? Inny rzepak mam w fazie powiedzmy dobrych 2liści, i myślę, że ten może jeszcze urośnie...

Jezeli bedzie długa jesień to będzie coś z niego, może i nawet ładny rzepak, aczkolwiek musisz się liczyć ze spadkiem plonu. Teraz jest ładna pogoda, jest ciepło (bynajmniej w moim regionie) próbuj podgonić go odżywkami. Ale niestety to jest loteria, bo może być też tak ze wywalisz sporo kasy na odżywki i rzepak trafi jak przyjdzie szybko zima, a może się akurat udać. Sam kilka lat temu to przerabiałem, rzepak siany był 9 września ze wzgledu na opady we wcześniejszym terminie. Był słaby, ale kilka razy dostał pare odzywek i 3 t osiagnałem
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4453 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 09 październik 2013 - 20:28

Rzepak i nawożenie [połączone] ehh, 3t to jest taki 'przerobowy' plon, zwłaszcza przy aktualnych cenach rzepaku, myślę że od 3,5t/ha można mówić, że się coś zarobiło na tym interesie.. (u mnie średnio 4,2t/ha udało się wyciągnąć, ale to słabawo przy tych co chwalili się 5t/ha :P)
Myślę Panowie, że najroząsdniej (bo już 1tys wywalony na saletre i mocznik) będzie jak polece jutro samym mocznikiem o takim stężeniu jak napisałem, i w przyszłym tygodniu jeśli będzie widać poprawę to powtórzę ten zabieg + wuxal, jeśli oczywiście pogoda będzie sprzyjać.. Myślę, że zaaplikowany azot może się nie zmarnuje, jak posieje pszenicę?
ja w tamtym roku zrobiłem próbę gleby i wyniki przyszły mi po zasianiu rzepaku niestety, i okazało się że ph było bardzo kwaśne (4,5), posypałem ten rzepak po 0,5t/ha wapniakiem koszelowskim jeszcze na jesieni i siedziałem do zbioru z myślą, że z 3t/ha będę mega zadowolony a wyszło 4,4t/ha.. :o ;) więc... Różnie to bywa, znajomi mówili mi, że to sypanie wapniaka nic nie da itp itd, ale coś widocznie zadziałało..

#4454 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 09 październik 2013 - 21:19

Rzepak i nawożenie [połączone] I tak za rok każdy będzie pisał o plonach 4,5- 5,5t/ha. Rzepaki siane w terminie mają od 6-8 liści a jeszcze miesiąc wegetacji więc po co panikować. A rozete rzepak wykształca w określonym czasie jak dostał coś pod korzeń to jakiś mikrokompleks wystarczy dolistnie + bor a o wielkość rośliny zadba pogoda.

#4455 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 09 październik 2013 - 21:20

Rzepak i nawożenie [połączone] Sypanie azotu na kwaśną ziemię to tak jak wyjście do toalety bez papieru toaletowego :P

#4456 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 09 październik 2013 - 21:34

Rzepak i nawożenie [połączone] Mój przy grzybowce dostał bor i mikro z Super5 ale na jednym stanowisku słabiej rośnie. Juz od samych wschodow był słaby. Na dniach jadę na samosiewy i zastanawiam się czy wczesniej nie prysnac mocznikiem. Nie wiem czy lepiej w oprysku czy rozsypac ze 100kg saletry.
Niby przedsiewnie dostał 250kg NPK 8:15:30 ale mimo to jest słaby.

#4457 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 09 październik 2013 - 22:07

Sypanie azotu na kwaśną ziemię to tak jak wyjście do toalety bez papieru toaletowego :P

kolego ja to wiem, ale chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem? Wynik analizy przyszedł PO zasiewie rzepaku, więc trzeba było podjąć JAKIEŚ kroki, tuteż było wspomniane 0,5t/wapniaka. (na dodatek mogę wspomnieć, że to dzierżawa, która doszła)

Nie rozumiem sensu Twojej wypowiedzi, jeśli chcesz się przechwalać wiedzą to znajdź inne forum czy też chociaż dział a tymbardziej nie rozumiem, że z tym kwaśnym rzepakiem to wspomniałem o sytuacji zeszłorocznej..... Jak zdałeś maturę jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?

kolego tobago, moje rzepaki dostały 300-400kg polifoski 6, te co normalnie powschodziły to też normalnie rosną... Ale widzę u niektórych znajomych podobną sytuację, że rzepaki mimo odpowiedniego terminu siewu, odpowiedniej agrotechniki siewu (orka, agregat, siew), że nie rosną zbyt 'agresywnie' - czym to jest spowodowane? Na to pytanie musisz sam szukać odpowiedzi.. A wracając do zapytania, to myślę, że jeżeli te Twoje rzepaki dostały pod korzeń po te 24kg N, to 100kg saletry to zdecydowanie za dużo jeśli ma 3-4liście... Może daj ok 50kg saletry + oprysk mocznikiem z odżywką, albo sam oprysk jeśli ten rzepak ma te 3-4liście, stymże możesz zrobić większe stężenie mocznika.. ALbo zamiast mocznika dać z wodą RSM, czy taniej wyjdzie - nie liczyłem, ale znajomy co ma XXXha rzepaku też podobny problem ma i goni rzepak opryskiem takim jak: 10l rsm, wszystkie mikro zmieszane odzielnie+ do 200l wody na ha.. Wcześniej też zastosował saletrę w dawce 100kg/ha.. Ale jak Ty już dałeś odżywkę to poczekaj parę dni może?

Edytowany przez skywalker89, 09 październik 2013 - 22:17.

#4458 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisany 09 październik 2013 - 22:15

Rzepak i nawożenie [połączone] Jak dzierżawa która doszła to po co siać rzepak?? Ładowanie azotem rzutowo pogłównie jesenią jest chore bez urazy, ale lepiej nalistnie odżywki makro które pogonią rzepak i mikro które pomogą mu przezimować.

#4459 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 09 październik 2013 - 22:21

kolego ja to wiem, ale chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem? Wynik analizy przyszedł PO zasiewie rzepaku, więc trzeba było podjąć JAKIEŚ kroki, tuteż było wspomniane 0,5t/wapniaka. (na dodatek mogę wspomnieć, że to dzierżawa, która doszła)

Nie rozumiem sensu Twojej wypowiedzi, jeśli chcesz się przechwalać wiedzą to znajdź inne forum czy też chociaż dział a tymbardziej nie rozumiem, że z tym kwaśnym rzepakiem to wspomniałem o sytuacji zeszłorocznej..... Jak zdałeś maturę jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?

kolego tobago, moje rzepaki dostały 300-400kg polifoski 6, te co normalnie powschodziły to też normalnie rosną... Ale widzę u niektórych znajomych podobną sytuację, że rzepaki mimo odpowiedniego terminu siewu, odpowiedniej agrotechniki siewu (orka, agregat, siew), że nie rosną zbyt 'agresywnie' - czym to jest spowodowane? Na to pytanie musisz sam szukać odpowiedzi.. A wracając do zapytania, to myślę, że jeżeli te Twoje rzepaki dostały pod korzeń po te 24kg N, to 100kg saletry to zdecydowanie za dużo jeśli ma 3-4liście... Może daj ok 50kg saletry + oprysk mocznikiem z odżywką?

Słuchaj, a raczej czytaj 24 letni górski wędrowcze...
Nie cytowałem Twojej wypowiedzi, nie pisałem tego do Ciebie więc grzecznie spuść z tonu...
Jak chcesz wiedzieć to potwierdziłem tylko Twoją nabytą wiedzę, że warto wapnować ziemię.
Stary wyjadaczu wątek o maturze jest co najmniej nie na miejscu, a na pewno zalicza się do OT.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4460 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 09 październik 2013 - 22:24

Rzepak i nawożenie [połączone] kurde, czy ja niezrozumiale się wyraziłem? Jeśli tak, to przepraszam. ?
"ja w tamtym roku zrobiłem próbę gleby i wyniki przyszły mi po zasianiu rzepaku niestety, i okazało się że ph było bardzo kwaśne (4,5), posypałem ten rzepak po 0,5t/ha wapniakiem koszelowskim jeszcze na jesieni i siedziałem do zbioru z myślą, że z 3t/ha będę mega zadowolony a wyszło 4,4t/ha.. :o ;) więc... Różnie to bywa, znajomi mówili mi, że to sypanie wapniaka nic nie da itp itd, ale coś widocznie zadziałało.. "

W tamtym roku chyba nie siałem tegorocznego rzepaku na sezon 2013/14? W sytuacji opisanej w pierwszej mojej wypowiedzi opisalem jak mam problem TERAZ nic nie wspominając o zakwaszonej ziemi na tym kawałku....

i kolego Tomek90, jeśli uważasz, że ładowanie kasy w odzywki i pryskanie rzepaku, który jest w fazie liścieni i wypuszcza dopiero pierwszą parę liści właściwych, to zastanów się ILE ten rzepak przyjmie tej odżywki, skoro jego powierzchnia w cm2 wynosi ok 2-4cm2?

​casemx110- nie widzę, żeby ktoś jeszcze wspomniał o kwaśnej ziemi, więc jak to nie może się odnosić do mnie ?
Żadnym magistrem nie jestem, ale zanim coś napiszę na jakiś temat wolę się dobrze zastanowić..
Dalsza dyskusja w tym temacie nie ma sensu, ja sobie wrogów na forum robić nie będę dlatego, że ktoś udziela mi cennych rad odnośnie papieru toaletowego ;)

Przepraszam urażonych, Pozdrawiam i życzę jak najlepiej.

Edytowany przez skywalker89, 09 październik 2013 - 22:30.