Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11293 odpowiedzi na ten temat

#4401 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 październik 2013 - 12:44

Rzepak i nawożenie [połączone] .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 09:14
  •  

#4402 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 05 październik 2013 - 16:26

Rzepak i nawożenie [połączone] Popryskałem w tym tygodniu na samosiewy i tebu+odżywki. Zostało jeszcze ubezpieczenie. Ogólnie lichy mój rzepak, jasnozielony, 2-5 liści. Widać sporą różnice między liniowym a mieszańcem na korzyść mieszańca. Ostatni rok pryskałem "chlomazon-em". Strasznie przytrzymuje mi na ciężkiej ziemi i ciężko trafić w porę z opryskiem. Z tych środków które używałem najlepsza jest Galera. Ma tylko jeden minus przepuszcza przytulie.

#4403 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 październik 2013 - 17:35

Rzepak i nawożenie [połączone] 221 stron a nie chce mi się czytać.

Czym zniechęcić ślimaki? Chcę się zabezpieczyć bo w zeszłym roku mi zniszczyły sporo na jednym kawałku.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4404 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 05 październik 2013 - 18:28

Rzepak i nawożenie [połączone] moluskocydy - to są środki przeciwko mięczakom ( ślimaki to mięczaki :P )
Glanzit 06 GB i Snacol 05 GB jest zarejestrowny (strona ministerstwa)
Nie mam pojęcia czy są to kontaktowe czy zapobiegawcze związki

#4405 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 05 październik 2013 - 19:42

Rzepak i nawożenie [połączone] rzepak w fazie 5-6 liści, dzisiaj była ładna pogoda, ociepliło się więc poszedł Toprex i 150 g/ha boru, jak narazie nie powinno być przymrozku. Jeszcze planuje dać jakąś odżywke NPK i może mikrokomplex
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4406 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 05 październik 2013 - 20:10

Rzepak i nawożenie [połączone] ja ruszam od poniedziałku albo od jutra o ile żona pozwoli :P idzie toprex +fosfor+ osd rzepak +siarczan magnezu+ mocznik. Na cieższych glebach rzepak wygląda zle dzieki tym ulewom ,były zastoiska wodne.Za tydzień pójdzie herbicyd na 1 liścienne

#4407 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 05 październik 2013 - 20:21

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja wyruszyłem dzisiaj rzepak w fazie 3-6liści poszedł toprex + 65l gnojówki w poniedziałek pojadę drugi kawałek a za tydzień jednoliścienne.

#4408 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 październik 2013 - 22:43

Warunki były dobre.Dosyć ciepło i kilka dni bez przymrozków.Dawka leoparda 1.1l więc powinien działać.W poniedziałek o ile pogoda pozwoli idzie toprex ,bor i basfoliar.

Powinno być ok, zalecana dawka na samosiewy to zaledwie 0,7l, a dałeś więcej, powinno być ok. No jak się pogoda utrzyma to będzie dobry termin na regulator. Dziś przynajmniej u mnie była super pogoda na taki zabieg, ciepło, słonecznie i nawet teraz nocą nie jest bardzo zimno.

Co myślicie o sypaniu N na jesień? Zaczynają się pojawiać niedobory azotu... Czy dwa zabiegi mocznikiem po 10kg/ha do zimy załatwią sprawę?

Chcesz to dać doglebowo? Niezbyt dobry pomysł, rzepak nie skorzysta z tego mocznika. Co innego dolistnie, pobierze tyle ile dasz.

Popryskałem w tym tygodniu na samosiewy i tebu+odżywki. Zostało jeszcze ubezpieczenie. Ogólnie lichy mój rzepak, jasnozielony, 2-5 liści. Widać sporą różnice między liniowym a mieszańcem na korzyść mieszańca. Ostatni rok pryskałem "chlomazon-em". Strasznie przytrzymuje mi na ciężkiej ziemi i ciężko trafić w porę z opryskiem. Z tych środków które używałem najlepsza jest Galera. Ma tylko jeden minus przepuszcza przytulie.

No chlomazon hamuje rzepak, tym bardziej jeżeli na jakimś obszarze pola dasz wyższą dawkę i termin zabiegu nie będzie odpowiedni. Z drugiej strony nie ma to wielkiego wpływu na plon. Rzepak szybko to nadrobi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4409 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 06 październik 2013 - 08:05

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie tam gdzie się nałożył oprysk to widać jeszcze przebarwienia po chlomazonie i rzepak jest mniejszy ale po deszczach sporo nadrabia i powoli sie plantacja wyrównuje

Co myślicie o sypaniu N na jesień? Zaczynają się pojawiać niedobory azotu... Czy dwa zabiegi mocznikiem po 10kg/ha do zimy załatwią sprawę?

Ja jakoś nie pochwalam sypania azotu jesienią, chyba że ewentualnie rzepak bardzo mały i zależy nam na "podgonieniu rozwoju". Co innego dolistne dokarmianie, tak jak kolega wyzej napisał, roslina pobierze ile dasz. W ubiegłym roku stosowałem odżywke NPK 20-20-20 i byłem zadowolony z efektu. W miejscach gdzie widoczne były niedobory podziałało, myśle ze gdyby zastosować 2 takie dawki to zaspokoiło by uwczesny głód.
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4410 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 06 październik 2013 - 08:22

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja z 2 dni temu dałem na rzepak po 100 kg RSM 32, pierwszy raz dałem na jesień azot.
Koło mnie duże gospodarstwo zawsze daje 100 kg Canu lub saletrosanu.
Rzepak jest różny 2-6 liści, jasno zielony, tym tygodniu jeszcze gramicyd z funicydem potem herbicyd, i potem odżywki mix.
Czekam jak będzie ciepło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4411 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 06 październik 2013 - 10:57

Rzepak i nawożenie [połączone] gramicydu z fungicydem bym nie dawał zwłaszcza że rzepak nierówny.polecam saletre wapniową w płynie 5 l zamiast azotu w granulkach

#4412 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 06 październik 2013 - 13:03

Rzepak i nawożenie [połączone] witam ja siałem rzepak 24 sierpnia było bardzo sucho niedawno troszka popadało ale jest nadal sucho i niezszedł wszystek są place ze brakuje duzo wczoraj posiałem dobre 100kg saletry na ha czy jest szansa ze bedzie i przezimuje czy wziemi skropiszeje ziarko i niezejdzie
odmianę jaka siałem to kolumb 2.8kg na ha

#4413 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 06 październik 2013 - 16:10

Rzepak i nawożenie [połączone] Pług ,pług i jeszcze raz pług !

#4414 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 06 październik 2013 - 16:21

Rzepak i nawożenie [połączone] własnie obawiam się tego pługa zeby trocha popadało to wziąłbysie jeszcze jak byłby zatszy nawiosne dostał by saletry i cos be było lepiej niz orac i dodatkowa robota i koszt

#4415 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 październik 2013 - 16:59

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie nie mam zastrzeżeń d działania graminicydu. Fusilade zadział jak trzeba, ale dawałem go w fazie 2-3 liści czyli dość dawno.

Rzepak miejscami przebarwił się na fioletowo. Lecieć odżywką fosforowa? Co jeszcze warto dodać bor, molibden czy jeszcze coś innego z mikroelementów? Czy może jeszcze poczekać.

#4416 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 06 październik 2013 - 18:06

Rzepak i nawożenie [połączone] Fioletowe przebarwienia mogą byc tez spowodowane niską temperaturą
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4417 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 06 październik 2013 - 18:27

Ja z 2 dni temu dałem na rzepak po 100 kg RSM 32, pierwszy raz dałem na jesień azot.
Koło mnie duże gospodarstwo zawsze daje 100 kg Canu lub saletrosanu.
Rzepak jest różny 2-6 liści, jasno zielony, tym tygodniu jeszcze gramicyd z funicydem potem herbicyd, i potem odżywki mix.
Czekam jak będzie ciepło.

Lepiej jak sławek pisał dać coś nalistnie, a taka dawkę RSM wpakowałbym lepiej wiosną, większe korzyści przyniesie niż jesenią co obniży jego zimotrwałość napewno.

#4418 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 06 październik 2013 - 18:48

Rzepak i nawożenie [połączone] fioletowe przebarwienia występują głównie na rzepakch dobrze wyrośniętych gdzie składników rzepak potrzebuje więcej

#4419 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 październik 2013 - 18:57

Rzepak i nawożenie [połączone] Moim zdaniem efekt przebarwień rzepaku to brak pobierania fosforu.
Koniecznie ratować rzepak pełną dawką odżywek dolistnych i ubezpieczyć. Najszybciej taki rzepak wymarznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4420 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 październik 2013 - 21:17

Rzepak i nawożenie [połączone] witam

czym podgonić rzepak do góry bo jest mizerny a mrozy już są wmiarę. ????