tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miturskir    4

panowie mam pytanie

na jesień na rzepak przed siewem dałem 50 kg \ha saletrzaku

na wiosnę 300 kg \ha salestzaku i 50 kg moczniku dolistnie razem z odrzyką plonwit-R 2L\ha

CZY TO WYSTARCZY

 

50 kg na ile wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

witam koledzy mam takie pytanie bo ostatnio opryskiwalem rzepak sherpa+proteus+odzywka, i jest taka sprawa ze ten pieprzony slodyszek jest nadal po orysku tzn chyba nie ten co byl przed opryskiem bo oprysk jak robilem we wtorek w tamtym tyg to w srode ten co byl na kwiatostanie to byl niezywy,ale dzisiaj wchodze i patrze ze znowu tego jest ok 5-7 osobnikow na 1m/kw. co tu teraz robic..;/teraz jak juz zaczyna kwitnac chyba juz nie mozna pryskac..?

Edytowano przez agronomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Mospilan to włożyłem między inne bajki już ze trzy lata temu. Trzy sezony walki z chowaczami i słodyszkiem za jego pomocą i D... Larwy chowacza dorodne, że na rybki można by wyciągać - Dopiero poprawki nurellą coś dały. Zupełnie nieudany środek, a zawsze daję to co chcą + 10%. Z resztą jak jest już kwiat to nie ma co z nim walczyć.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Mam takie pytanie.W Wielką Niedzielę wieczorem był u nas grad wielkości dużej wiśni,rzepak został ścięty w 50 proc.,głównego pędu nie ma,zostały tylko poboczne.Czy trzeba w tej chwili prysnąć jakimś specyfikiem na grzyba żeby nie wdała się jakaś infekcja czy też nie?Dodam ,ze w piątek dałem odżywki i Tebu 1 l.Miałem w tym tygodniu dać drugą dawkę saletry ale teraz nie wiem czy się teraz opłaci.Ten kawałek 1,5 ha chciałbym uratować bo następny hektar idzie definitywnie do likwidacji.Może miał ktoś taki przypadek i pomoże.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

może jakieś Asahi ci pomoże.tebu powinno nie dopuścić do infekcji.

współczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Tebukonazol krąży już w roślinie i zabezpieczy skaleczenia. Z bocznych pędów też może być niezły plon.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie nie wyrobiłem się z drugą dawką nawozu przed kitnieniem kiedy dać

 

dodam że rzepak jest w miare ładny ale trzeba

czy morzna po okwitnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

po kwitnieciu sianie nawozu juz ci nie pomoże w tej fazie roslina nie pobiera azotu z ziemi tylko ten co zgromadziła w łodydze, ewentualnie mozna na opadanie prysnac mocznikiem ale to juz wyzsza filozofia nigdy tego nie stosowałem może w przyszłym roku zaryzykuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy stosowal z was ktos saletrosan , i czy sa po nim efekty jakies i czy zadowoleni z niego jestescie. I czy siarczan amonu oprocz saletry wczesna wiosna tez trzeba sypac , aby rzepak dostal troche siarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Napewno pod rzepak siarka jest wskazana. U nas poszedł saletrosan 2dt/ha (za mało) ale na wszystko więc nie mamy z czym porównywać. Za to poszedł również na jeden kawałek pszenicy i naprawde śliczna pszenica mimo że stanowisko po pszenicy i pierwszy rok dzierżawimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napewno pod rzepak siarka jest wskazana. U nas poszedł saletrosan 2dt/ha (za mało) ale na wszystko więc nie mamy z czym porównywać. Za to poszedł również na jeden kawałek pszenicy i naprawde śliczna pszenica mimo że stanowisko po pszenicy i pierwszy rok dzierżawimy.

 

 

AA okej na drugi rok to ostro pojade z naworzeniem mysle ze wiosna pojdzie okolo 700kg roznych nawozow :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

U mnie poszło ok 900-950kg na wiosnę i ok 450kg na jesieni. To razem na rzepak wysiałem ok 1400kg nawozów.

A z typowo siarkowych nawozów nie dałem nic i rzepak nie ma żadnych oznak braku tego pierwiastka, Jedynie dwa razy po 5kg siarczanu magnezu plus jakieś śladowe ilości w niektórych nawozach.

Według mnie siarka jest mocno przereklamowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19
Napisano (edytowany)

lepiej żeby była niż żeby jej zabrakło. U nas z siarką sam nie wiem ale napewno mamy niedobory magnezu. Dlatego za rok zmiana z nawożeniem

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Piszcie proszę w jakiej ilości czystego składnika danego nawozu poszło Wam na ha, bo te sumaryczne ilości nawozu to nic mi nie wyjaśniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

O widzisz na następny rok tak planuje tyle że saletrzak na drugi zabieg. I jak to skomponowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Ja myślę w tym roku dać P i K w soli potasowej i superfosfacie, jedno może przed orką a drugie po, albo oba przed lub po orce. Kiedy sypiecie nawozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja dam 200 albo 250 kg poli 8 albo 6 , drogie npk w tego roku to duzo nie bede dawal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ja w tym roku nabyłem i planuje dac Amofoske Pod Rzepak w ilości 250kg/ha była sporo tańsza od Polifoski bo dałem za nią 1400zł początkiem lipca.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

wiem wiem ma 5-10-25 i jeszcze chyba 8% Wapnia 0,1 Boru i coś chyba Siarki jeszcze nie pamietam dokładnie, wolałem jednak Amofoske.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj