Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11300 odpowiedzi na ten temat

#4341 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 25 wrzesień 2013 - 08:44

Rzepak i nawożenie [połączone] Ten temat jest o nawożeniu. Ale zanim @milanreal1 powie Ci że Toprex jest wart każdych pieniędzy, powiem że nie wiadomo. Generalnie tebukonazol jest jedną z najskuteczniejszych substancji na rynku przeciw suchej zgniliźnie, działanie skracające też jest dość silne, ale nigdy nie porównywałem do Toprex'a. Najlepiej byłoby zrobić doświadczenie z obydwoma preparatami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 09:46
  •  

#4342 Share s17

s17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 11:42

Przyłączam się do pytania Mich 18 jak to jest z tymi środkami zawierającymi tebukonazol warto stosować czy lepiej dołożyć i kupić TROPEX

Oczywiście, że warto stosować tebukonazol, to bardzo dobra substancja. W tym roku dla porównania opryskałem kilka ścieżek, w środku pola, Caryx'em.

#4343 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 13:44

Ten temat jest o nawożeniu. Ale zanim @milanreal1 powie Ci że Toprex jest wart każdych pieniędzy, powiem że nie wiadomo. Generalnie tebukonazol jest jedną z najskuteczniejszych substancji na rynku przeciw suchej zgniliźnie, działanie skracające też jest dość silne, ale nigdy nie porównywałem do Toprex'a. Najlepiej byłoby zrobić doświadczenie z obydwoma preparatami.

toprex nie jest tani ale na pewno wart swojej ceny.dobrze skraca i lepiej działa na grzyba od tebukonazolu.takie jest moje zdanie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4344 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 wrzesień 2013 - 23:35

Ten temat jest o nawożeniu. Ale zanim @milanreal1 powie Ci że Toprex jest wart każdych pieniędzy, powiem że nie wiadomo. Generalnie tebukonazol jest jedną z najskuteczniejszych substancji na rynku przeciw suchej zgniliźnie, działanie skracające też jest dość silne, ale nigdy nie porównywałem do Toprex'a. Najlepiej byłoby zrobić doświadczenie z obydwoma preparatami.

A czy jest wart każdych pieniędzy? Tego nie powiedziałem, racja jest droższy od tebukonazolu (w szczególności uwzględniając jego tańsze zamienniki) ale to jedna 2 triazole zamiast 1. Ale może być drożej, np caryx bądź tilmor.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4345 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 08:12

Rzepak i nawożenie [połączone] czy coś z tego będzie?

pierwszy rzepak 1
Album: rzepak
11 obrazki
16 komentarze

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#4346 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 28 wrzesień 2013 - 08:47

Rzepak i nawożenie [połączone] chyba za głęboko posiałeś + susza po siewie ??? u mnie miejscami podobnie :(

#4347 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 09:39

Rzepak i nawożenie [połączone] siał mi sąsiad, który sieje u siebie rzepak. tak na 2-3cm był ustawiony siewnik. Ale raczej na przesianie zbożem się szykować na wiosnę?

#4348 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 10:25

Rzepak i nawożenie [połączone] Policz obsadę.

#4349 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 28 wrzesień 2013 - 14:51

siał mi sąsiad, który sieje u siebie rzepak. tak na 2-3cm był ustawiony siewnik. Ale raczej na przesianie zbożem się szykować na wiosnę?

Majes jaki to rzepak? siany z własnych nasion czy kwalifikat ??? hybryda czy populacyjny??? tak jak Tomek90 mówił policz rośliny na m2. Hybryda jeśli jest 40 na m2 to super ale jak jest 20-30 to tragedii bym nie robił. Moim zdaniem lepszy gorszy ozimy niż piękny jary.
Ja też posiałem 8,25ha na okropnej suszy, rzepak Kolumb posiany 5 września czyli 10 dni poślizgu ale zeszedł ładnie bo kilka dni po wschodach solidnie popadało a teraz tylko dolewa czekam by urósł do zimy ale na to prawie cały październik, tylko w tych gorszych miejscach gdzie ciężko było uprawić też mam po 20-30 ale nie ma tego dużo tak czy siak do wiosny zostaję cały.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#4350 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 15:29

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie co dolega mojemu rzepakowi liscie robią sie czerwone,dodaje że jest zimno i mokro.
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4351 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 16:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Sam sobie odpowiedziałeś, jest zimno i mokro. Brakuje mu azotu, jak ma za mokro to go nie bierze. Masz tak na całości czy tylko gdzie najmokrzej?

Edytowany przez Merkoo, 28 wrzesień 2013 - 16:46.

#4352 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 16:49

siał mi sąsiad, który sieje u siebie rzepak. tak na 2-3cm był ustawiony siewnik. Ale raczej na przesianie zbożem się szykować na wiosnę?

A u sąsiada ładnie rośnie?? ja w tamtym roku miałem podobnie tyle że to była wina siewnika jak jechałem do góry to ładnie sie siało a jak już z góry to podobnie jek u ciebie wyglądało

:) :)

#4353 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 17:25

Panowie co dolega mojemu rzepakowi liscie robią sie czerwone,dodaje że jest zimno i mokro.

w jakiej fazie masz rzepak?brak azotu to to nie jest,tylko może fosforu i magnezu
nie pobiera.jakie ph gleby ?

Edytowany przez slawek2209, 28 wrzesień 2013 - 17:26.

#4354 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 17:36

Rzepak i nawożenie [połączone] Rzepak mam w fazie 5 liscia pryskałem brasifunem na skracanie,najwięcej jest czerwonego gdzie najmokrzej.

#4355 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 18:04

Rzepak i nawożenie [połączone] chłodna gleba i składniki rzepak wolno pobiera.rzepak masz nie tylko czerwony tu gdzie mokro?

#4356 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 wrzesień 2013 - 18:20

Przelicz obsadę, jak będzie 20 roślin na m2 to jeszcze jest sens zostawić. 3cm to nawet za głęboko na rzepak, ma drobne nasiona, płytszy siew jest lepszy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4357 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 19:09

Rzepak i nawożenie [połączone] Czerwony czy fioletowy/bordowy??

#4358 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 10:04

Rzepak i nawożenie [połączone] Najwięciej jest gdzie jest bardzo mokro i jest wałsnie czerwony i fioletowo bordowy tak jak mówi Tomek90,tera ma sie poprawic pogoda to zobacze może sie poprawi a jak nie to pujdzie odżywka,ale 2 lata temu miałem na tym samym polu kukurydze i to samo było zimno i liscie sie robiły fioletowe bo nie pobierała fosforu ale prysłem 2 razy odżywka fosforową i było ok ,to gleba może byc własie zimna.Dzięki panowie.

#4359 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 11:38

Rzepak i nawożenie [połączone] Czy przy tak niskich temp. mozna pryskać odżywkami rzepak , czy nie ma to sensu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4360 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 11:39

Policz obsadę.

Majes jaki to rzepak? siany z własnych nasion czy kwalifikat ??? hybryda czy populacyjny??? tak jak Tomek90 mówił policz rośliny na m2. Hybryda jeśli jest 40 na m2 to super ale jak jest 20-30 to tragedii bym nie robił. Moim zdaniem lepszy gorszy ozimy niż piękny jary.
Ja też posiałem 8,25ha na okropnej suszy, rzepak Kolumb posiany 5 września czyli 10 dni poślizgu ale zeszedł ładnie bo kilka dni po wschodach solidnie popadało a teraz tylko dolewa czekam by urósł do zimy ale na to prawie cały październik, tylko w tych gorszych miejscach gdzie ciężko było uprawić też mam po 20-30 ale nie ma tego dużo tak czy siak do wiosny zostaję cały.

Przelicz obsadę, jak będzie 20 roślin na m2 to jeszcze jest sens zostawić. 3cm to nawet za głęboko na rzepak, ma drobne nasiona, płytszy siew jest lepszy.

dzisiaj liczyłem obsadę na większości pola jest 25-30 (więcej 30), natomiast są miejsca gdzie jest 20 a są gdzie jest 34.
Siany 26 sierpnia. Odmiana to Sherpa, kwalifikat, mieszańcowa.
Będe pryskał go w tym tyg Fusialde i navigator, za kilka dni Toprex i dodam do tego oprysku mocznik, siarczan magnezu i bor. Trzeba zadbać dobrze o to co wzeszło i może na koszty się zwróci.