Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11293 odpowiedzi na ten temat

#4301 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 23:01

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja sialem 22-23 i dopiero co rzadki widać też się bałem ale idzie w oczach :) Panowie głowa w druga strone nie patrzeć i będzie dobrze on sobie poradzi:):)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 00:09
  •  

#4302 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 wrzesień 2013 - 23:06

milanreal1 jakim cudem ochrona przed chorobami ma być podobna w sytuacji gdy zastosujesz fungicyd w fazie 2 liści, a 6 liści przecież nie ma (w rzepaku) czegoś takiego jak fungicydy doglebowe. Więc ile substancji aktywnej pobierze Ci rzepaczek mający 2 liście a ile ten który ma 6? Jak rzepak maający dwa liście właściwe będzie zakrywać 10% pow. pola to będzie dobrze, a co dopiero ten mający 1 liść. Zaprawa nasienna działa przeważnie do 4 liścia więc nie widze specjalnie potrzeby, aby aby się spieszyć z tym zabiegiem. A poza tym triazole mają działanie wyniszczające więc nawet jak doszłoby do porażenia liści w fazie 4 liścia to będzie lepiej jak duża ilość s. a. zostanie pobrana w fazie 6liścia to zagwarantuje ochronę, aż do zimy także 7,8,9,10,11,12 liścia i niemartw się rzepak nie straci 1,2,3,4,5,6 liścia z powodu późniejszej aplikacji fungicydu. A poza tym z własnego doświadczenia wiem iz rzepaczek nie zakrywa 100% pow. pola przed fazą 6 liścia więc nie ma mowy o konkurencji o światło w łanie z prawidłową obsadą roślin więc rzepaczek nie będzie wynosił serca.

Ja wykonuje 3 zabiegi na jesień tj.:

1. Navigator (0,3l) + jednoliścienne (z wyjątkiem "adżila") faza 3-4liście

2. faza 4-5 liści CCC + 4 siarczany i czteroboran sodowy

3. faza 6-7 lisci Tarcza Łan 1l + punkt 2.

Nie pogrubiaj tekstu.

Ilość substancji aktywnej którą pobiorą nawet 2 liście wystarczy. Zresztą z Twojego postu trudno wywnioskować za jaki środek uważasz toprex czy za regulator czy za fungicyd. Jeżeli chodzi o działanie wyłącznie fungicydowe to ma 2 triazole więc możesz go dać nawet w fazie 10 liści i podziała (jeżeli temp powietrza będzie wyższa od 8-10 stopni). Ale jeżeli chcesz nim skrócić rzepak to lepiej go dać w młodszej fazie ponieważ triazole z funkcją regulatora wzrostu maja to do siebie że w młodszej fazie lepiej skracają, do tego dochodzi również kwestia temp powietrza, szybszy zabieg to z reguły wyższa temp powietrza.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4303 Share herrfilip1

herrfilip1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 00:47

Rzepak i nawożenie [połączone] Tak czteroboran sodowy to jest to samo co boraks (11% i 15%), ale nie ma co się krzywić bo tak popularny Solubor DF (17,5%) to nić innego jak mieszanina boraksu i kwasu borowego (wystarczy zadzwonić do przedstawiciela handlowego i spytać się co to za cudo jest w tym soluboże co kosztuje 15zł/kg a nie 4zł)

Ja miałem Cruisera na obu odmianach. Ja na Twoim miejscu nie spieszyłbym się z zabiegiem fungicydowym, a otóż dlatego że jak wcześniej wspomniałem za mała ilość substancji akrywnej została by pobrana i wymuszało by to zastosowanie 2 zabiegu fungicydowego w późniejszym terminie aby rośliny były zdrowe do skończenia jesiennej wegetacjii, a ówcześnie panująca pogoda nie sprzyja wysokiej presji chorób. No chyba, że SPEC (http://cropnet.pl/db...pecPL/index.htm) by Ci kazał bo stwierdził co innego to wtedy należy prysnąć.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4304 Share Chlopmalorolny3

Chlopmalorolny3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 05:25

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie rzepak wschodzi nie liczyłem roślin bo jeszcze wszystkie się nie pojawiły ale zapowiada sie dobrze deszczyk popadał dosyć solidnie ziemia wilgotna .Nic tylko czekac. Trochę samosiewów pszenicy jest ale to chyba za wczszesnie na pryskanie (1 -2 liscie samosiewów) a rzepak dopiero skiełkował.

#4305 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 07:55

Rzepak i nawożenie [połączone] Czyli mam rozumieć że ty to stosujesz na rzepak, http://allegro.pl/cz...3518726341.html
czy trochę inne. Może gdzie można to kupić.

#4306 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 23:34

Ja miałem Cruisera na obu odmianach. Ja na Twoim miejscu nie spieszyłbym się z zabiegiem fungicydowym, a otóż dlatego że jak wcześniej wspomniałem za mała ilość substancji akrywnej została by pobrana i wymuszało by to zastosowanie 2 zabiegu fungicydowego w późniejszym terminie aby rośliny były zdrowe do skończenia jesiennej wegetacjii, a ówcześnie panująca pogoda nie sprzyja wysokiej presji chorób. No chyba, że SPEC (http://cropnet.pl/db...pecPL/index.htm) by Ci kazał bo stwierdził co innego to wtedy należy prysnąć.

U mnie rzepak też był zaprawiony cruiserem, w poprzednich latach też i jest jak najbardziej ok. Chodziło mi wyłącznie o regulację wzrostu. Jak mi rzepak wybuja na 6-7 liści to już niczym go nie zatrzymam, i wiosną będzie po rzepaku.

#4307 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 20:40

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja trochę z innej beczki. Mam pytanie do tych co sprzedawali rzepak do Kruszwicy, czy wam też wysyłają pisma informujące o zakończeniu umów kontraktacyjnych.
Od roku 2014 mamy sprzedawać rzepak nie wiadomo gdzie i komu.
Kruszwica ma dokonywać zakupu po podpisaniu umowy sprzedaży na punkcie skupu w .........Kruszwicy!!!!
Nie będzie terenowych punktów skupu.

#4308 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 wrzesień 2013 - 21:25

Rzepak i nawożenie [połączone] .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:27.

#4309 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 21:35

Rzepak i nawożenie [połączone] po cóż Wam punkty skupu? jeśli nie macie ilości całosamochodowych to skrzyknijcie się z sąsiadami, an rynku funkcjonuje co najmniej kilkaset podmiotów, które kupią od Was ten rzepak zapłacą lepiej niż punkt skupu i jeszcze wycałują po stopach, nie ma się czym przejmować, Kruszwica w końcu zaczyna postępować jak korporacja rodem z USA i szuka oszczędności likwidując system rodem z poprzedniej epoki, także wszystkim wyjdzie to na dobre, na razie pozwalniali tylko większość przedstawicieli terenowych i ocalili los wielu drzew

#4310 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 wrzesień 2013 - 07:28

To niezbyt dobry pomysł. Czym rzepak był zaprawiony? W fazie 4 liści daj toprex, jako fungicyd bardzo dobry.

Czy dobry pomysł to się okaże, rzepak swój ale zaprawiony (pencykuron, Imidachlopryd). Myślę nad toprexm i może stabilanem w 0,5l/h i to muszę dokupić bo supero leży i czeka a wcześniej poszedł reactor i navigator.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4311 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 12:13

Rzepak i nawożenie [połączone] rzepak siany dwa tyg temu ale niestety bardzo nierówno wschodzi są roślinki które mają już 3-4 listki a są takie które dopiero maja dwa liścienie. Chcę opryskać je Navigatorem, wstrzymac się z opryskiem aż wszytskie będą miały 3-4 listki czy pryskać już teraz?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#4312 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 12 wrzesień 2013 - 11:43

Rzepak i nawożenie [połączone] posiałem odmianę CANTI 16.08. Rzepak praktycznie nie powschodził. Gdzieniegdzie są pojedyncze roślinki. Tak się zastanawiam, czy już brać się za przesiewanie pszenicą? Odmiana ES BOURBON siana jeden dzień wcześniej ma już 4 listki.

#4313 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 15:41

Rzepak i nawożenie [połączone] moze gnatarz zjadł plantacje.jaka obsada na m2?

#4314 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 12 wrzesień 2013 - 16:05

Rzepak i nawożenie [połączone] obsada od 5 do 10 na m2.

#4315 Share Chlopmalorolny3

Chlopmalorolny3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 19:07

Rzepak i nawożenie [połączone] witam u mnie w rzepaku widać jakieś dziury w liściach czy to jest ta robota tej pchełki rzepakowej. Pryskac to juz bo rzepak gdzieniegdzie ma 3-4 liscie a gdzie niegdzie dopiero wschodzi.? Nie ma tych dziur dużo ale pojawiają się . Jak byłem dzisiaj na polu po deszczu widziałem jakieś muszki na rzepaku. Pomocy. Jutro tak czy tak coś kupie na owady .Prosze o odp.

#4316 Share leszek59

leszek59

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 19:14

Rzepak i nawożenie [połączone] tych "PODMIOTÓW" to radzil bym się wystrzegać , dwa lata wstecz "sprzedalem" dwa tiry zboża i do dziś nie dostalem ani zlotówki.......

#4317 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 19:15

obsada od 5 do 10 na m2.

szkoda trzymać taki rzepak

#4318 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 18:34

Rzepak i nawożenie [połączone] panowie mam pytanie pryskałem rzepak po siewie i w tej chwili rzepak jest gdzie niegdzie żółty czy on sie zregeneruje

#4319 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 21:00

Rzepak i nawożenie [połączone] Koledzy czy BBCH 11 jest określeniem stadium rozwoju rośliny licząc 11 tyg od siewu proszę o odp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4320 Share s17

s17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 21:05

panowie mam pytanie pryskałem rzepak po siewie i w tej chwili rzepak jest gdzie niegdzie żółty czy on sie zregeneruje

Zregeneruje się. Są to typowe objawy po zastosowaniu chlomazonu.