Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11296 odpowiedzi na ten temat

#4261 Share leszek59

leszek59

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 20:16

Rzepak i nawożenie [połączone] dzięki, tak chyba zrobie, rzepak zaczyna wschodzić zresztą bardzo nierówno, ta susza nas wykończy (wraz ze spekulantami)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 11:41
  •  

#4262 Share Chlopmalorolny3

Chlopmalorolny3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 07:54

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie rzepak zaczyna wschodzic ale nierówno strasznie sucho chmurki widac i tyle troche porosi i przestaje :( .

#4263 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 09:10

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie to samo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4264 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 09:13

Rzepak i nawożenie [połączone] czy samosiewami zbóż trzeba sie przejmowac w rzepaku? czy rzepak je zagłuszy później? W niektórych miejscach widzę place gdzie zboże skiełkowało. Pryskałem juz Commandem i za kilka dni pójdzie navigator.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#4265 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 wrzesień 2013 - 09:24

Rzepak i nawożenie [połączone] Zależy po czym siałeś, jak po zbożach jarych to nie musisz, a jak po ozimych to jest to konieczne. Rzepak nie zagłuszy ich i będą jako zanieczyszczenia w rzepaku po zbiorze.

#4266 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 15:27

Rzepak i nawożenie [połączone] samosiewy zbóż w rzepaku trzeba koniecznie zwalczać!!!!! nie ma znaczenia czy są to zboża jare czy ozime, jare są chyba jeszcze gorsze niż ozime bo na jesieni szybciej rosną niż ozime i bardziej konkurują z rzepakiem, a i tak większość zbóż jarych jest w stanie przezimować!!! nie słuchaj się takich rad że samosiewów jarych nie trzeba zwalczać, bo ja widziałem już mieszankę rzepaku i pszenicy jarej która dość dobrze przezimowała. zabieg od jednoliściennych to koszt około 55 zł/ha czyli koszt 45 kg rzepaku, a samosiewy nawet jeżeli by wymarzły w co bardzo wątpię to i tak wyrządzą więcej szkód niż ten koszt, a przy okazji zwalczysz jakiś rzadki perz i miotłę, wiec naprawdę warto.

aaabbb

#4267 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 wrzesień 2013 - 00:08

Rzepak i nawożenie [połączone] Potwierdzam, zdecydowanie trzeba zwalczać niezależnie czy to zboże ozime czy jare. Każdy chwast konkuruje z rzepakiem o słońce, wodę składniki pokarmowe itd. Spowoduje to nadmierna wybujałość rzepaku, wysokie osadzenie stożka wzrostu, a to jest bezpośrednią przyczyną wymarzania rzepaku. Nawet skracanie takiego rzepaku może niewiele pomóc. Koszt nie jest strasznie wysoki targa lub zamienniki to koszt w granicach 55zł/ha, fusilade forte 60zł/ha. Przy kupowaniu większych opakowań wyjdzie taniej.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4268 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 09:29

Rzepak i nawożenie [połączone] Dzięki za informację, to jeszcze napiszcie mi czy Fusilade opryskać razem z Navigatorem i czy fusilade działa również doglebowo? Zboże ma już miejscami 2 liście i nie wiem czy czekać aż powschodzi więcej czy już pryskać, a oprysk załatwi również te co będą kiełkowały. To samo dotyczy miotły, narazie jest jej brak ale mam ogromny problem z nią na tym polu i jestem pewien że będzie.

#4269 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 15:20

Rzepak i nawożenie [połączone] fusilade nie mieszaj z navigatorem.działa nalistnie jak wszystkie gramicydy

Edytowany przez slawek2209, 02 wrzesień 2013 - 19:03.

#4270 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 15:58

Rzepak i nawożenie [połączone] musisz trochę poczekać, rzepak musi mieć przynajmniej 2 liście właściwe, i zdecydowanie potwierdzam to co napisał milanreal, oprysk od jednoliściennych to najtańszy chyba sposób poprawienia kondycji rzepaku

aaabbb

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4271 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 16:52

Rzepak i nawożenie [połączone] a czy można stosować gramnicyd w jednym zabiegu ze skracaniem rzepaku np. tebukonazolem? Kiedyś wiosną tak pryskałem i było wszystko ok

#4272 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 wrzesień 2013 - 16:56

Rzepak i nawożenie [połączone] W kwestii konkurencji jesiennej w pobieraniu składników odżywczych to macie rację, skupiłem się bardziej na zanieczyszczeniu po zbiorach i walce o składniki wiosną.
Mój błąd.

#4273 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 18:22

Rzepak i nawożenie [połączone] ale zboża jare są w stanie przezimować. słyszałeś o przewódkach??

aaabbb

#4274 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 18:57

Rzepak i nawożenie [połączone] Jęczmień jary bez problemu przezimuję i nawet da lepszy plon niż siany na wiosnę. U nas nawet nie którzy sieją jęczmień jary w październiku. Na 10 lat tylko raz wymarzł.

#4275 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 wrzesień 2013 - 19:12

Rzepak i nawożenie [połączone] Słyszałem, słyszałem i to sianych bardzo późną jesienią , a samosiewy tych jarych które wzeszły w sierpniu należy tępić.Koledzy przecież mnie poprawili i przyznaję im rację :P

#4276 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 wrzesień 2013 - 00:26

Rzepak i nawożenie [połączone]

Dzięki za informację, to jeszcze napiszcie mi czy Fusilade opryskać razem z Navigatorem i czy fusilade działa również doglebowo? Zboże ma już miejscami 2 liście i nie wiem czy czekać aż powschodzi więcej czy już pryskać, a oprysk załatwi również te co będą kiełkowały. To samo dotyczy miotły, narazie jest jej brak ale mam ogromny problem z nią na tym polu i jestem pewien że będzie.

Nie, zdecydowanie nie można. Fusilade działa wyłącznie nalistnie. 2 liście samosiewów to czas gdzie można już jechać z graminicydem, ale jak trochę poczekasz to nic się nie stanie. Kiełkujących samosiewów może zwalczać słabiej, mniejsza powierzchnia asymilacyjna. Jak nie ma miotły a będzie z nią problem to kolejny argument aby dalej czekać. Z drugiej strony właśnie taka wada oprysków nalistnych zamiast doglebowych ( mówię tu o navigatorze). Teraz będziesz mieć dużo spiętrzenie. Najpierw navigator, potem skracanie i fusilade lub te 2 ostatnie w odwrotnej kolejności.

a czy można stosować gramnicyd w jednym zabiegu ze skracaniem rzepaku np. tebukonazolem? Kiedyś wiosną tak pryskałem i było wszystko ok

Herbicyd z tebukonazolem to nie jest najlepsze rozwiązanie, może dojść do lekkich przypaleń. A jeżeli tak już robiłeś to może jednak można, jeszcze poczekaj na inne opinie, może ktoś stosował razem
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4277 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 06:34

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam wszystkich szukam nasion rzepaku jarego potrzebuję na zielony nawóz na wiosnę , mam do obsiania 30 ha , nie desykowany pochodnymi roundapu.....
czekam na wiadomość na priv.

#4278 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 03 wrzesień 2013 - 06:58

Rzepak i nawożenie [połączone] A jak jest z kwestią azotu na jesieni ? u nas są ludzie co sypią po 100 kg saletry właśnie teraz jak powschodził rzepak, dodam że u mnie w końcu ładnie popadało i teraz saletra by szybko podziałała

#4279 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 07:04

Rzepak i nawożenie [połączone] ja u siebie daje 100kg saletry przed orką najczęściej na słomę, bez tego rzepak wygląda bardzo licho na jesieni przynajmniej u mnie, kiedyś też dawałem pogłównie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4280 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 07:06

Rzepak i nawożenie [połączone] Również dołączę do pytania, narazie poszło tylko NPK i z niego 14kgN/ha. Dać jeszcze trochę saletry? Czy może do oprysku Navigatorem dodać mocznik? Chociaż mocznik ma forme amidową która chyba nie nadaje się do stosowania na jesieni.