Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11308 odpowiedzi na ten temat

#4241 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 21:05

Rzepak i nawożenie [połączone] Dokładnie, u siebie też to samo zaobserwowałem, Rzepak wyciągnie z gleby cała wodę jaka jest i poźniej jest problem ze wschodami rośliny następczej.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 02:53
  •  

#4242 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 sierpień 2013 - 23:15

Z Colzor trio jets problem taki że jak wymarźnie rzepak to nie można uprawiać po nim zbóż.
Zaproponowany przez ciebie Navigator i Command wychodzą bardzo tanio 130zł na ha. Stosowałeś tą mieszankę? Było OK?

Mozna powiedzieć taki spadek po środku zawierającej napropamid. Każda substancja ma wady i zalety, do zalet należy najmniejsze wymagania względem wilgotności gleby. W każdym razie jeżeli nie opryskałbyś wcale to ryzyko wymarznięcia rzepaku zdecydowanie wzrasta.

Dzekii koledzy :) Tak właśnie myślałem. Ale te hybrydy odrastają że szok z dnia na dzień

Teraz to już pokolenie F2 więc już nie hybryda. Co do wysuszania gleby, tego można się spodziewać. Rzepak ma korzeń palowy o bardzo dużym zasięgu, potrzebuje sporej ilości wody więc logiczne że wyciąga mocno każdą wilgoć w glebie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4243 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 28 sierpień 2013 - 06:56

nie zostawiaj tego gada zeby rósł bo pónij tego nie zaorzesz jak konkretnie nie popada :) JA w ubiegłym roku zrobiłem bład potalerzowąłem odrazu po skoszeniu i tak sobie rósł samosiew az do orki uróśł spory tak do 30cm ale jak wjechałem orac to juz nie było mi do smiechu ( sahara, skała jeden wielki koszmar) Póznij pszenica nie kiłkowała i dopiro po jesiennych deszczch schodziły najsuchsze miejsca. Od dfrogi przejechałem wczesnij agregatem przy okazji to było oki bo ten gad nie zdarzył wypic całej wody. W tym roku juz talerzowąłem dopiero jak samosiewy ładnie podrosły i teraz jest ok kiłkuja nowe ale za kilka dni pójdzie pług i bedzie dobrze. Także jak ktos robie sciernisko po rzepaku szybko po skoszeniu musi sie liczyc z ponownym zabiegiem uprawowym lub potraktowaniem glifosatem żeby samosiewy nie wypiły całej wody.

też tak kiedyś zrobiłem..:) szybko uprawiłem ściernisko a potem patrzyłem jak pięknie rośnie- myslę sobie ładny poplon to się szykuje:)
ale jak przyszło do orki to byłem załamany. Ze sprzętów jakie wtedy posiadałem najmocniejszym ciągnikiem była C-360 i pług 3 skibowy... to musiałem go ustawić na sztorc bo w ogóle w ziemię nie chciał wchodzić, same bryły wywalało a ciągnik dostał tak po d*pie jak nigdy... non stop ogień z tłumika!:)
teraz staram się odczekać ze 2 tyg po skoszeniu potem uprawa ścierniska i potem orka...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4244 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 10:08

Rzepak i nawożenie [połączone] ja właśnie zaraz po siewie uprawiłęm i teraz nieźle rośnie ale w moim wypadku to moze i dobrze bo miałem sporo perzu i teraz pryskam glifosatem. Tam gdzie nie ma perzu chyba też przelece mniejszą dawką. Można by to było i zostawić no ale faktycznie przy aktualnym braku wody będzie problem, jeśli nie popada mocniej w tym tygodniu

#4245 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 10:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Jak będzie się czekać aż skiełkuje bez uprawki to też wilgoć ucieknie. Trzeba zaraz po zbiorze uprawka i za jakies 2 tyg znowu uprawka bądz zabieg glifosatem albo poprostu wcześniejsza orka.

#4246 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 11:41

Rzepak i nawożenie [połączone] też racja

#4247 Share Chlopmalorolny3

Chlopmalorolny3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 15:13

Rzepak i nawożenie [połączone] to ja w takim razie czekam aż rzepak zejdzie i go dopiero opryskam. Tak tez polecił mi znajomy który mi go siał. U mnie wszyscy jada doglebowo i sie smieja ze mnie ale zobczymy.

#4248 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 28 sierpień 2013 - 17:55

Rzepak i nawożenie [połączone] to nie hybryda wiem ale źle się wyraziłem bo miałem napisać że po hybrydzie itak szybciej odrasta ;) Zrobię wcześniejszą orkę chyba

Edytowany przez ZETTI77, 28 sierpień 2013 - 17:55.

#4249 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:41

Z Colzor trio jets problem taki że jak wymarźnie rzepak to nie można uprawiać po nim zbóż.
Zaproponowany przez ciebie Navigator i Command wychodzą bardzo tanio 130zł na ha. Stosowałeś tą mieszankę? Było OK?

mówiłem o mieszance navigator plus butisan np powschodowo
lub command plus butisan do trzech dni po siewie
comanndu i navigatora sie nie miesza
co do wysiewu zbóz po wymarznietym rzepaku po zastosowaniu colzora trio spokojnie chodzi tu o chlomazon który rozkłada sie około 8 miesięcy w glebie ale mozna siać ja siełem na jesieni zboże po tytoniu który był pryskany w maju dawką commandu która wielokrotnie przewyzsza tą z colzoru mianowicie szło 0.8l commandu

Thug

#4250 Share Krisma

Krisma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 20:25

Rzepak i nawożenie [połączone] JAK myślicie mieszanka butisan star 1,5l/ha i navigator 0.2l/ha powschodowo załatwi chwasty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4251 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 21:00

Rzepak i nawożenie [połączone] taniej wychodzi metazanex 2 litry i Navigator 0,2l i tez zalatwia chwasty

#4252 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 21:26

Rzepak i nawożenie [połączone] po co dawać 2l metazanexu wystarczy 1,5 w zaleceniach jest od 1-1,5. Ale wiadomo butisan star to nie metazanex jedna substancja więcej która pomoże zwalczyć przytulie, jak dasz 1,5l butisanu star to tak jakbys dał 1l metazanexu plus 125g chinomeraku to powinno wystarczyć, ale jak nie masz dużego problemu z przytulią to 1,3-1,5 metaznexu plus 0,2 navgatora powinno wystarczyć a wyjdzie taniej

aaabbb

#4253 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 21:29

Rzepak i nawożenie [połączone] Opryskałem Commandem 0,15 i za kilkanaście dni pojadę Navigatorem 0,2 zgodnie z zaleceniami etykiety Navigatora.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#4254 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 sierpień 2013 - 23:35

mówiłem o mieszance navigator plus butisan np powschodowo
lub command plus butisan do trzech dni po siewie
comanndu i navigatora sie nie miesza
co do wysiewu zbóz po wymarznietym rzepaku po zastosowaniu colzora trio spokojnie chodzi tu o chlomazon który rozkłada sie około 8 miesięcy w glebie ale mozna siać ja siełem na jesieni zboże po tytoniu który był pryskany w maju dawką commandu która wielokrotnie przewyzsza tą z colzoru mianowicie szło 0.8l commandu

Po chlomazonie jest problem głównie z jęczmieniem jarym, z innymi jarymi takich problemów nie ma, ale trzeba wiosną przeorać na 20cm. No 0,8l commandu to prawie 400g chlomazonu, czyli sporo. Colzor trio nawet w max dawce 4l daje 120g chlomazonu. Ale 4l to chyba tylko w sytuacji bardzo ciężkich gleb, gdzie był problem z uprawą przedsiewną, i wilgotność gleby nie optymalna.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4255 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 05:31

Opryskałem Commandem 0,15 i za kilkanaście dni pojadę Navigatorem 0,2 zgodnie z zaleceniami etykiety Navigatora.

tylko ze na etykiecie jest dawka 0,3l/ha i nie wiem czy chwasty które powschodzą po comandzie zwalczy navigator w obniżonej dawce do 0,2l

aaabbb

#4256 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 08:18

Rzepak i nawożenie [połączone] Sorki mój błąd, oczywiście 0,3 L jest na etykiecie. Natomiast na tym polu rzepak będzie pierwszy raz siany i nie wystepują tam chwasty dwuliścienne. Zawsze daję minimalną dawkę na dwuliścienne i pole czyściutkie.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#4257 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 30 sierpień 2013 - 19:29

Rzepak i nawożenie [połączone] A u mnie Panowie na Podkarpaciu od 7 tygodni dobrze nie padało, susza taka, że ludziom brakuję w studniach wody, w polu ziemia taka spękana, że dłoń można włożyć po łokieć i jak tu siać rzepak jak nawet pług nie chce się ziemi czepić :( a jak się czepi to na wywala takich brył że nawet brona aktywna nie pomoże czekam do 10 września na deszcz w sumie lepszy kiepski ozimy niż ładny jary...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#4258 Share leszek59

leszek59

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 19:46

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam , prosze o rade czy navigator 0,2 l. plus fuego 1 l./h w fazie 2-go liścia zalatwi sprawe czy może zwiększyć dawke ?

#4259 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 19:50

A u mnie Panowie na Podkarpaciu od 7 tygodni dobrze nie padało, susza taka, że ludziom brakuję w studniach wody, w polu ziemia taka spękana, że dłoń można włożyć po łokieć i jak tu siać rzepak jak nawet pług nie chce się ziemi czepić :( a jak się czepi to na wywala takich brył że nawet brona aktywna nie pomoże czekam do 10 września na deszcz w sumie lepszy kiepski ozimy niż ładny jary...

Uprawke robiłeś po zbiorach?? U mnie gdzie zrobiona to ziemia wilgotna, gdzie zostawione aby perz odrósł pług wyskakuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4260 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 20:00

Witam , prosze o rade czy navigator 0,2 l. plus fuego 1 l./h w fazie 2-go liścia zalatwi sprawe czy może zwiększyć dawke ?

hmm powinno podziałać w sprzyjających warunkach ale teraz susza, ja bym zwiększył dawkę fuego do 1,3-1,4 tak dla pewności

aaabbb