tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

do asahi odżywki oczywiście mozna?

 

 

Tak najlepiej dodaj z borem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ile ashai kupujesz? Warto to zapodać?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jeśli jest zimno i fioletowieje rzepak to pryskać fosforem bo przez korzenie się nie przysfaja. Do tego Bor by się przydał. Albo Cynko-Bor. U nas zbytnio siarczanu magnezu nie dajemy bo bardziej się opłaci dawać wapno magnezowe a na rzepak jakiś saletrosan albo siarczan amonu. Poprawcie jeśli się myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

chodzi mi żeby nie dawać wcale dolistnie siarki. Doglebowo zawsze jest taniej praktycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Taniej jest dolistnie, bo jest dużo lepsza przyswajalność, niż doglebowo, ale dlatego, że trudno dać 40 czy więcej kilo siarki dolistnie, powinno się dawać siarkę i dolistnie i doglebowo.

I lepiej nie dawać dolistnie jednocześnie boru i fosforu, bo mogą się wytrącać.

Edytowano przez redek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaka dac 3 dawke , 100kg czy 200kg saletry ? , Powiem ze na 1 dawke dalem 200kg saletry , na niektorych kawalkach 300kg, 2 dawka 200kg oczywiscie saletra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

zależy jaki jest rzepak, jeśli wygląda na 4 tony, to powinien dostać ok.200kg N, czyli 600kg saletry, ale to już musisz sam ocenić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Generalnie rzepak faktycznie potrzebuje na wyprodukowanie 4 ton plonu, ok 200kg azotu, ale ważny jeszcze jest termin podania tego azotu, W praktyce powinno się co najmniej połowę planowanej dawki azotu dać wczesną wiosna, i potem dorzucasz jeszcze do planowanej dawki. czyli np (50% 30% 20%) albo jak dajesz tylko dwie dawki to np (60% i 40%), wczesną wiosną rzepak potrzebuje najwięcej azotu do budowanie pędów, i masy roślin....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Stosowaliście może Dursban 480 EC razem z Decis 2.5 EC? Jak działa na chowacza, w jakich proporcjach to mieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak wprowadzasz 40kg siarki dolistnie?

A kto mi każe dawać aż tyle siarki? Moim zdaniem to zapotrzebowanie na siarke jest mocno przereklamowane, mimo to będe dawał ją jesienią w postaci Vigor S 90%S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Czyli jednak dajesz doglebowo :P

Dopiero bede dawał w przyszłym sezonie i tak myslę że dam powschodowo.Powinien się rozpuścić do zimy no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

u mnie dzis poszła druga dawka i ostatnia niestety azotu w postaci saletry. W pierwszej zapodałem saletre + siarczan 70% zamierzanej dawki i dziś reszta czyli 30% ogólnej dawki. Jeżeli wystapi chowacz to może jeszcze dodam siarczanu magnezu i obowiązkowo Ekolist Mikro RB co o tym sądzicie?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No ale pochwal się ile poszło tego nawozu poszło. Bo proporcje wg mnie prawidłowe. Siarka niby że jest a jak z magnezem to trzeba by mieć wyniki badań gleby. A jak z opryskiem od chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

skoro nalegasz poszło bardzo mało bo tylko 125kg czystego Azotu zaznacze że dałem pełną dawke obornika pod niego.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie

na jesień na rzepak przed siewem dałem 50 kg \ha saletrzaku

na wiosnę 300 kg \ha salestzaku i 50 kg moczniku dolistnie razem z odrzyką plonwit-R 2L\ha

CZY TO WYSTARCZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj