Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11300 odpowiedzi na ten temat

#4021 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 31 maj 2013 - 21:25

Rzepak i nawożenie [połączone] A umnie luszczyn coraz więcej żółtych tzn. pryszczarka dużo nie wiem co robić, pryskać na robaka czymś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 13:33
  •  

#4022 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 31 maj 2013 - 21:46

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie wiem jakim środkiem pryskali koledzy ale jeden owadobójczym (2,5 ha) drugi grzybobójczym (3,5 ha) i dziś też już rośnie kukurydza, każdy też sumiennie twierdzi że opryskiwacz płukał.

Pryskając grzybobójczym gdzie substancją czynną jest tebukonazol mogą wystąpić przykre niespodzianki jeżeli opryskiwacz nie jest dobrze umyty gdyż tebukonazol ma też właściwości myjące sulfanomocznika który zawarty jest w części środków chwastobójczych ( Lancet niby nie ma go w składzie ale też trzeba uważać),

Edytowany przez Sadek, 01 czerwiec 2013 - 20:40.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#4023 Share dudas83

dudas83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 12:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Wszyscy o robaszkach, a ja z innej beczki co dac pod rzepak bo co roku siałem suprofos 25, a w tym roku zastanawiam się nad lubofosem pod rzepaak z Luveny http://www.luvena.pl...78/Lubofos.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4024 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 14:31

Rzepak i nawożenie [połączone] ja w pod ten rzepak dałem lubofoske 3,5 10 20 tyle że mam glebę zasobną w fosfor i potas to ciężko powiedzieć jak to działa.

#4025 Share przemekbak

przemekbak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 14:43

Rzepak i nawożenie [połączone] na rzepak najlepiej jest dać tak pod korzeń 4 metry spaletrzaku i 150 kg saletry a na wiosne 4 mestry saletry i 2 metry saletrzaku na ha

Trema tremą, ale daruj sobie na przyszłość takie wypociny...

Edytowany przez murtek3, 03 czerwiec 2013 - 22:00.

#4026 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:42

Rzepak i nawożenie [połączone] pierwsze slysze zeby dawac tyle azotu na jesieni, nie kwitnie na zime?

#4027 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:57

Rzepak i nawożenie [połączone] ponad 100kg N na jesień :blink: po co aż tyle?

#4028 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 17:11

Rzepak i nawożenie [połączone] to był jego pierwszy post i pewnie trema :) no i zapomniał o PK....

aaabbb

#4029 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 18:21

Rzepak i nawożenie [połączone]

Mam taką prośbę
Jeśli ktoś słyszał lub miał taki przypadek
Pryskałem rzepak przed kwitnieniem środkiem owadobójczym Proteus w dawce 0,6ha po 3 dniach rzepak stracił kwiat i łodyga stała się sztywna i tak stoi do dziś w poniedziałek będą pobiera próbki oprysku roślin i ziemi będę robił badania czy środek był taki jak opisuje opakowanie bo ludzie śmią twierdzić że pozostałości oprysku zwanego lancet zrobiły takie spustoszenie przypominam że opryskiwacz był wypłukany i nalane 2,5tys litrów wody chemicy w laboratorium powiedzieli mi że w takim rozcieńczeniu niema możliwość żeby lancet tak zadziałał zwłaszcza że było pryskane 8ha pszenicy a potem 12 rzepaku i wszystko równo zostało zniszczone tylko omijane słupy w tym miejscach rzepak ocalał proszę o informacje jeśli słyszeliście boć doświadczyliście takiej porażki

Podobna sytuacja u mnie tylko że inna mieszanka (opisana w działe opryski) U mnie pozawiązywał łuszczyny mniej bądz więcej. Gdy kwitł mijscami były place o połowe wykości różnicy, teraz mijscami jest w kolana, zaczyna kwitnąc znowu z pedów bocznych, miejscami zabójczy że tak powiem pełno rozgałęzień i łuszczyn się zawiązuje niewiem z czego to wynika bo niejest to żaden omijak. Wracając do sprawy oprsyku, doszliśmy z ojcem, że to winna herbicydu (Aneks) w postaci granul wsypanego w rozwadniacz i chyba nie do końca rozpuszczony zassał się na filtr.

Płukałeś filtr??

#4030 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 12:54

Rzepak i nawożenie [połączone] @Tomek90
Kolego szczepan84 wątpię żeby miał opryskiwacz 3000L i opryskał to jednym opryskiwaczem, chyba że się mylę.
Dla mnie ewidentna winna oprysku chyba że dodał jakiegoś przylepia cza lub innego oprysku. Sam jestem ciekaw co pokażą próbki oprysku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4031 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 19:02

Rzepak i nawożenie [połączone] Rozmawiałem dzisiaj z jednym magikiem i pytałem się o Pruteusa. Potwierdził że można nim spalić rzepak. Wina tkwi w różnicy temperatur, jak pryska się zimną wodą w mocno ciepły dzień to można spalić. Tylko wieczorem można bezpiecznie pryskać proteusem.
Tak twierdził przedstawiciel.

#4032 Share tomek230

tomek230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 19:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Czy ktoś ostatnio sprzedawał rzepak firmie BASTIK z Koźmina Wielkopolskiego mają płatność 30dni zastanawiam się czy są wiarygodni

#4033 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:52

Rzepak i nawożenie [połączone] A u mnie był dzisiaj taki grad że trochę strąków poobrywał...woj. Łódzkie.

#4034 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 12:37

Rzepak i nawożenie [połączone] Moim zdaniem nie można spalić rzepaku proteusem! Sam zawsze pryskam zimną wodą ze studni i nigdy nic złego się nie działo. Przyczyny uszkodzenia mogą być tylko dwie. Albo niedomyty opryskiwacz albo oszukany środek. U nas parę lat temu ludzie spalili kilkadziesiąt hektarów rzepaku, po badaniach okazało się, że w butelkach był inny środek niż na etykiecie... Z tego co wiem w całą sprawę zamieszany był nowo otwarty sklep ze środkami ochrony roślin, nawet wystawili ludziom faktury na inny środek niż rzeczywiście kupili ale okazali się na tyle głupi, że był to środek już wycofany z obrotu.. Sprawa trafiła do sądu a jak się skończyła to nie wiem.
Z kolei w tamtym roku w naszym powiecie jakaś firma w zamian za słomę świadczyła usługę pryskania(swoim środkiem). Tak pryskali, że jednemu rolnikowi spalili kilkanaście hektarów jęczmienia ozimego... a u innych nic się nie stało.
Dlatego najlepiej ŚOR kupować u sprawdzonego sprzedawcy....

#4035 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:36

Rzepak i nawożenie [połączone] rzepak w fazie kwitnienia jest po prostu bardzo wrażliwy.
żeby było śmiesznie, nawet trineksapak etylu potrafi poparzyć kwiaty. Dlatego z całą pewnością wina niedomytego opryskiwacza, lub jak wyżej lewy środek...

#4036 Share tomek2111

tomek2111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:37

Rzepak i nawożenie [połączone] tomek73 nie zaleca sie proteusa podczas oblotu pszczół takze nie ma problemu z pryskaniem podczas duzego nasłonecznienia a co przypalenia nie wynika z róznicy temperatur tylko z tego ze kropla na roslinie działa jak soczewka (szkoło powiekszajace ) załamuje mocne swiatło i przypala

#4037 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 05 czerwiec 2013 - 17:50

Rzepak i nawożenie [połączone] czy ktoś w tej chwili robi jakieś zabiegi na rzepaku? Bo widziałem kilka opryskiwaczy ale nie wiem czy poprawiają czy spóźniony zabieg.

#4038 Share smertin

smertin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Kupie Zetora 8540 lub 9540!

Napisany 06 czerwiec 2013 - 09:00

Rzepak i nawożenie [połączone] dla pewnosci przejedz z pustym opryskiwaczem po polu. ot tak. zeby sąsiedzi widzieli, ze tez cos robisz.

#4039 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 06 czerwiec 2013 - 15:47

Rzepak i nawożenie [połączone] haha :) po kilku dniach ochłodzenia i deszczów zauważyłem kilka chowaczy ale napewno po niżej progu i trochę pryszczarka się pojawia i teraz nie wiem czy jeszcze raz pryskać? na opadanie było dawane 17,05 proteus szkód raczej nie widać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4040 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 21:22

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie (lubelskie) przedwczoraj przez jakieś 5 minut padał drobny i rzadki grad, po tym zajściu na górnych strąkach pojawiły się małe białe plamki, na dolnych strąkach praktycznie ich nie ma. Miał ktoś taki przypadek? Te strąki będą się obsypywać, jak myślicie?