tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

zbigniew009    0

dodałem ostatnio posta, że proszę o pomoc. Dałem Gallerę we wtorek 0,30 na ha, rumian wzięło na inne chwasty czekam aż spali. dzięki za porade koledzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Po 14 dniach ?? pierwsz słyszę..

 

To jak jest w końcu z tą drugą dawką?

Bo sam stoję przed dylematem kiedy dac drugą dawkę N, z teorii wynika że w moim przypadku muszę ją dac akurat po dwóch tygodniach od pierwszej dawki, a jak to jest w praktyce?

Wypowiedzieli by się jacyś eksperci co mają dłuższe doświadczenia z rzepakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

dodałem ostatnio posta, że proszę o pomoc. Dałem Gallerę we wtorek 0,30 na ha, rumian wzięło na inne chwasty czekam aż spali. dzięki za porade koledzy

ja pryskałem 05-04 galera=leopard 0.3 =0.9 no i poskrecało rzepak ale podobno to tylko przesciowe a chwasty takie jak gwiazdnica chaber czy rumian to juz pali je, to zobacze za tydzien jak ten rzepak . bo wtedy pryskam \ bor + asahi+ na chowacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

To jak jest w końcu z tą drugą dawką?

Bo sam stoję przed dylematem kiedy dac drugą dawkę N, z teorii wynika że w moim przypadku muszę ją dac akurat po dwóch tygodniach od pierwszej dawki, a jak to jest w praktyce?

Wypowiedzieli by się jacyś eksperci co mają dłuższe doświadczenia z rzepakiem.

Nie później niż trzy tygodnie przed początkiem kwitnienia.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

do kiedy można pryskać od chwastu????? bo zostało mi 3 ha co nie opryskałem na jesieni a narazie nie ma warunków do oprysku ( wiatr i deszcz )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja pryskałem 05-04 galera=leopard 0.3 =0.9 no i poskrecało rzepak ale podobno to tylko przesciowe a chwasty takie jak gwiazdnica chaber czy rumian to juz pali je, to zobacze za tydzien jak ten rzepak . bo wtedy pryskam \ bor + asahi+ na chowacza

Z Galerą mozna było łączyć tylko Perenal lub Gabi.Po innych mieszaninach mogą być skutki uboczna na rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja na rzepak siałem saletrę już w drugiej połowie lutego. 2 dni temu pryskałem go lekko mocznikiem, jutro jeśli warunki pozwolą opryskam Galerą 0,33/ha a za kilka dni planuje dać delikatną dawkę saletry, około 200kg/ha, Rzepak dobrze przezimował i ładnie wygląda tylko ma sporo rumianu. Co o tym sądzicie? Czy mam dobry plan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

a słyszeliście może o środku na chowacza pod nazwą "Seicenta". Mój sąsiad pracuje w Plantico i mówi że oni wszystkie rzepaki tym pryskaja i że pomaga.

 

I czy ktoś stosował może metodę żółtego naczynia do określenia czy i jakie szkodniki znajdują się w rzepaku?

Ja dziś postawię żółte naczynie z wodą i za 3 dni się okaże jak to jest.

Edytowano przez robert812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

panowie a asahi+graman to przejdzie czy nie bardzo. Jak jest zimno i w nocy 0-3stopnie to dawać już asahi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

na etykiecie asahi nic nie ma na temat niskich temperatur,ja już pryskałem asahi razem z opryskiem na chowacza ,bo u mnie w ciągu doby trzy sztuki utopiło się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie narazie zimno ,deszcze,wiatry, to dawac miske zolta , na robaki, czy jak sie wypogodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

na etykiecie asahi nic nie ma na temat niskich temperatur,ja już pryskałem asahi razem z opryskiem na chowacza ,bo u mnie w ciągu doby trzy sztuki utopiło się :)

ale czy obniży skuteczność gramana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ktoś sie orientuje jaka jest róznica między Terra sorb foliar a Asahi?Który będzie lepszy na popędzenie rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Każdy pisze ,że stosuje asahi a czy to jest uzasadnione ekonomicznie? Są tak duże pozytywne efekty stosowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

Każdy pisze ,że stosuje asahi a czy to jest uzasadnione ekonomicznie? Są tak duże pozytywne efekty stosowania?

tak tylko i wyłocznie w tym roku ,po ostrej zimie, stan rzepaku jest taki ja jest czyli nie ciekawy ,jest zimno i rzepak nie zdozył sie zregenerowac,a tu odmiany wczesne za ok 25 dni beda kwitły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

ale czy obniży skuteczność gramana?

Asahi jest w formulacji SL ,a więc na bazie roztworu wodnego jest to najbardziej odpowiednia formulacja do mieszania z innymi ŚOR i nawozami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no ale jako stymulator czy nie podratuje chwastów potraktowanych herbicydem w jednym zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj