tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Michalmeer    483

Sam sie dziwie ale juz powiewają .. Ja jeszcze czekam u mnie zboża widać zevtroche listki gorne zostały i zrobiły się suche . Pole wygląda no tak trochę jak suche ale chyba nie powinno być źle


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Z całym szacunkiem ale bez przesady żeby już lecieć z tym nawozem, spora część spłynie bo jeszcze roztopy i śniegi będą pewnienie raz. Takie zabiegi to w ostatnie przymrozki raczej. Chyba że większość z was ma za dużo pieniędzy na nawozy, ale też chce zaszkodzić dla rzepaku bo można go pobudzić do rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

sieją sól potasową na rzepak chyba 60 .. sniego nie ma u mnie w okolicy nic .. jeśli bedą ujemnie temp w nocy to rzepak sie nie pobudzi

 

teoretycznie nie jest to zabieg ktory zaszkodzi a jedynie może pomuc .. pogoda takie juz figle płata ze nawet w wkietniu moze być snieg


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

dopiero jest luty.Przesada z tym sianiem nawozów o tej porze.Jesli rzepak wymarżnie to po co tyle potasu pod rośline jara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Nie wiem co to za technika ich sprawa wiedza co robię ;)

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Myślę, ze od nadmiaru potasu dla jarych nie zaszkodzi :) Na północy lubelskiego rzepaki jak i zborza na razie mają się w dobrej kondycji. Powiedzcie, czy na zachodzie, bądź na południu da się fizycznie w polu pracować? Codziennie w pogodzie mówią, że u Was ciepło itp, u nas co rano normalna zima, czyli -15 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie tak się was zapytam. Otóż jaki koszt się wiąże z uprawą rzepaku. Chodzi mi o łączny koszt nasienie, nawozy ŚOR. Ile to wychodzi na zł/ha? Uśredniony wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Plus minus 3500 zł/ ha u jednego będzie 3000, a u drugiego 4000. Na zachodzie jest za dnia ok 8stopni i w polu mokro. Saletrosan i sól przygotowane na początek marca.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Myślę, ze od nadmiaru potasu dla jarych nie zaszkodzi :) Na północy lubelskiego rzepaki jak i zborza na razie mają się w dobrej kondycji. Powiedzcie, czy na zachodzie, bądź na południu da się fizycznie w polu pracować? Codziennie w pogodzie mówią, że u Was ciepło itp, u nas co rano normalna zima, czyli -15 .

Północna wlkp w dzień ok 6st w nocy mały przymrozek ok -2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

A Ty chcesz żebym sobie przypomniał że mam też funkcje moderatora? :D

Jeszcze raz przeczytaj mój poprzedni post bo nic nie zrozumiałeś. Nigdzie nie napisałem że dokarmianie dolistne nie przynosi pozytywnych efektów, dodatkowo powinieneś wiedzieć że wielkopolska, kujawy, mazowsze ma najniższe opady w Polsce, szczególnie wiosną, a mi bliżej do mazowsza niż kujaw, co zresztą widać po słabych glebach.

 

 

szczerz to mi wisi jaka ty funkcje pelnisz moze starszyc tak mlodszego brata.

niech kazdy robi jak uwaza ja za twoje nie zyje ani ty za moje

 

 

mm

 

w kazdej firmie ktora sprzedaje i doradza sa profesjonalisci i sa agronomie ale tacy na papierku nie wiem z ktorymi miales kontakt ale chyba z tymi drugimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Z całym szacunkiem ale bez przesady żeby już lecieć z tym nawozem, spora część spłynie bo jeszcze roztopy i śniegi będą pewnienie raz. Takie zabiegi to w ostatnie przymrozki raczej. Chyba że większość z was ma za dużo pieniędzy na nawozy, ale też chce zaszkodzić dla rzepaku bo można go pobudzić do rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
Napisano (edytowany)

Myślę, ze od nadmiaru potasu dla jarych nie zaszkodzi :) Na północy lubelskiego rzepaki jak i zborza na razie mają się w dobrej kondycji. Powiedzcie, czy na zachodzie, bądź na południu da się fizycznie w polu pracować? Codziennie w pogodzie mówią, że u Was ciepło itp, u nas co rano normalna zima, czyli -15 .

Cieplo jest z 8 stopni aż miło, tak z 4-5 dni takiej pogody jeszcze to w pole można wjechać, już skiba bieleje, nie wiem jak w spodzie czy nie trzyma jeszcze ale z ciepłem to prawda. Ja gdybym w tv nie zobaczył że na wschodzie taki śnieg to bym nie uwierzył u nas normalne przedwiośnie.

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie tak się was zapytam. Otóż jaki koszt się wiąże z uprawą rzepaku. Chodzi mi o łączny koszt nasienie, nawozy ŚOR. Ile to wychodzi na zł/ha? Uśredniony wynik.

Zalezy na jaki plon chcesz liczyć. Poniżej 3tys to na słaby rzepak. Na dobry rzepak powyżej 4tys nawet, choć jeżeli uprawisz na większym areale to koszt uprawy w przeliczeniu na 1ha może znacznie spaść ;)

w kazdej firmie ktora sprzedaje i doradza sa profesjonalisci i sa agronomie ale tacy na papierku nie wiem z ktorymi miales kontakt ale chyba z tymi drugimi

Napisz maila do Prof. Krzysztofa Jankowskiego z UWM Olsztyn z zapytaniem o nawożenie dolistne a powie Ci to samo co napisałem :)

Jest specjalistą od uprawy rzepaku, w doświadczeniach osiąga plonu rzepaku ponad 8t.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Dziś największy b.... z mojej wsi ruszył z nawozem. Dla ciekawości sprawdziłem w moim kaeciku kiedy siałem sól w zeszłym roku.

Sól potasowa 7 marzec. 2013

saletra amonowa 8 kwietnia 2013

saletra amonowa 19 kwietnia 2013

woj.kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Jak uważacie co jest lepsze na I dawkę Saletrosan (26N + 13S) czy Polifoska 21 (21N 4MgO + 35SO)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

Saletrosan posiada forme azotanowa która szybko działa wiec będzie dużo lepszym rozwiązaniem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zdecydowanie saletrosan


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

u nas(południe Opolszczyzny) też pogoda jak na wiosnę, wczoraj było 10 stopni a w nocy około 0, do tego silny wiatr i wszystko schnie w oczach. Dzisiaj widziałem pierwszy traktor z rozsiewaczem, ale nie wiem na co jechał rozsiewać. Jeszcze ze trzy dni takiej pogody i swobodnie będzie można w pole wjechać. A rzepak u mnie też z fioletowiał mimo że oprócz polifoski dostał 40kg N/ha, dlatego też uważnie śledzę prognozy pogody i zastanawiam się czy w najbliższych dniach nie ruszyć z nawozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Od 20 lutego wraca śnieg i mróz,tak że prędzej nie wyjade jak w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Dziś największy b.... z mojej wsi ruszył z nawozem. Dla ciekawości sprawdziłem w moim kaeciku kiedy siałem sól w zeszłym roku.

Sól potasowa 7 marzec. 2013

saletra amonowa 8 kwietnia 2013

saletra amonowa 19 kwietnia 2013

woj.kuj-pom

Ja w tamtym roku pierwsza dawke wysialem dopiero 20 kwietnia, a druga za okolo tydzien po pierwszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Chłopaki , taka prośba myślę ,że nie tylko z mojej strony ...

 

piszcie również w jakich dawkach stosujecie wymienione nawozy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Ludzie, skąd wy wiecie że 20 lutego wraca snieg? W pogodzie nie wiedzą co będzie za 2 dni a Wy przewidujecie co bd za 14 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luty jest dopiero, śnieg będzie na 100%


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Piotr - na 16 dni przewidują (ale to takie jak wiatr zawieje ) prognozy i nawet w nich nie widać sniegu ani mrozu ;)

 

 

Będzie jak i w Grudniu był ... :P

 

 

Żeby nie wiem kto i nie wiem co pisał tutaj o prognozie pogody na resztę zimy to nie uwierzę - jesteśmy tylko ludźmi tego się nie da przewidzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj