tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin9084    0

a ten saletrosan to kiedy mam rozsiać ??? po pierwszej dawce rsm czy przed ??? i w jakim odstępie tak około ile dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

wszystko pokażą warunki jakie będą, teraz planujemy, że to i to damy na zamarzniętą glebę a może wyjdzie tak, że trzeba będzie poczekać aż da się wjechać w pole.. Ja się stosuję rady dobrego kolegi, który po chłopsku powiedział, że azot w pierwszej kolejności jest ważniejszy niż siarka.. W zeszłym sezonie tak zrobiłem i najpierw poszło 300kg saletry, a po tygodniu-dwóch (już nie pamiętam, ale rzepaczek już ruszył) 300kg saletrosanu, i później jeszcze 150kg saletry i plon u mnie powyżej 4t..

aha i ja bym Ci radził zastosować saletrosan, bo Ty pisałeś o siarczanie.. Sam miałem pójśc w tańsze tzn siarczan, ale już raz to siałem i kiepsko się to wysiewa (przynajmniej moim rozsiewaczem) a i efekt podejrzewam, że gorszy, bo w zesżłym sezonie jak wyżej wspomniałem zastosowałem saletrosan to nie dosyć, że super się wysiewa to i podejrzewam, że efekt również lepszy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

dzięki za wypowiedz czyli teraz czekamy spokojnie wiosny i się później wszystko okaże jak to pójdzie i w jakiej kolejności .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Stosował ktoś nawozy YaraMila NPK 21-6-12+4S+B albo inne nitrofoski z Yary ? Czy to w rzepaku czy w zbożach. Nawozy są bardzo ciekawe, lecz cena, stąd moje myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Stosowałem w zbożach i znaczącej różnicy nie ma w porównaniu do saletry. Jak masz uregulowane ph to myślę, że nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Tu jest jeszcze fosfor i potas rozpuszczalny w wodzie, stąd moje przemyślenia, ale koszt ponad 1800zł więc sensu raczej nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Rozpuszczalny w wodzie, nie migrujący w glebie, nie mający wpływu na wzrost rzepaku bo podziała pod uprawy następcze ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wiosna mam nadzieje ze bedz dobra i wmiare szybka

coraz częściej mówią ze zima może być do końca kwietnia a na nawozy fosforowe to dużo za późno

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Stosował ktoś nawozy YaraMila NPK 21-6-12+4S+B albo inne nitrofoski z Yary ? Czy to w rzepaku czy w zbożach. Nawozy są bardzo ciekawe, lecz cena, stąd moje myśli.

Ja stosuje tą yare ale staram się wysiać tak pod koniec lutego albo początek marca i jestem zadowolony.Oczywiście plany planami a sytuacja pogodowa sama pokazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Ja też stosowałem aczkolwiek nie ten tylko albo 16-16-16 albo 14-14-21 ale po zrobieniu analiz nawożenie fosforem stosuje już tylko na jesień a potasowe dziele częściowo na jesień częściowo wiosną. Ale do tej pory kiedy stosowałem byłem zadowolony ale jeżeli warunki pozwalały nawóz miałem wysiany zaraz kiedy tylko snig znikł z pola a mrozy jeszcze trzymały w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milanos    0

Koledzy jestem przed zakupem nawozu azotowego na rzepak. Od zawsze sieje saletre z (anwilu),zastanawiam się nad SALETRZAKIEM. Co lepiej zadziała? Wiadomo saletrzak tańszy,ale czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

saletra zadziała szybciej, potrzebuje mniej wody do rozpuszczenia granul niż saletrzak


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milanos    0

W saletrzaku wapno i magnez dodatkowo. Hmmm

Na moje to te dodatkowe składniki na jesień są najwazniejsze. A saletra to jednak saletra ma więcej zawartości azotu i daje kopa roslinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że wapniem z saletrzaku odkwasisz glebę?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Kiedys dawałem saletrę wapniowa na zboża jakoś bardziej zwylka mi przypadła do gustu

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

saletra zadziała szybciej, potrzebuje mniej wody do rozpuszczenia granul niż saletrzak

 

Ale wilgoci w przypadku 1 dawki a nawet w 2 niebrakuje szybkosc działani bedzie podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koledzy jestem przed zakupem nawozu azotowego na rzepak. Od zawsze sieje saletre z (anwilu),zastanawiam się nad SALETRZAKIEM. Co lepiej zadziała? Wiadomo saletrzak tańszy,ale czy warto?

Azot w saletrzaku wychodzi zdecydowanie drożej od azotu w saletrze, oszczędności nie ma.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Właśnie, przelicz sobie ile musisz dać saletrzaku na dostarczenie powiedzmy 180kg N a ile saletry lub na II dawke mocznik (chociaż jest wiele przeciwników mocznika) Juz nieraz widziałem jak poskurczany, częściowo rozpuszczony saletrzak leżał na ziemi a pszenica marniutka, jasny kolor. Te dodatki w saletrzaku strasznie spowalniają rozpuszczanie, natomiast spokojnie można dać go pod korzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

a co powiecie na temat nawozu PROSAN z procamu? Rzeczywiście taki dobry i wart on tej ceny? (ok 1600zł/t) Stosował ktoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Nie rozumiem po co wymyślać, zastosuj proste rozwiązania,które mogą być najlepsze, niż wyszukan, a drogie i mało skuteczne. Daj saletrosan i saletrę bądź siarczan amonu i saletrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Powiem Ci po co wymyślać. Kto stoi ten się cofa. Żeby ludzie tak myśleli dalej koniem ziemie by przewracali.

 

a co powiecie na temat nawozu PROSAN z procamu? Rzeczywiście taki dobry i wart on tej ceny? (ok 1600zł/t) Stosował ktoś??

 

Nawóz nie głupi bo zawarte makro jak najbardziej na wiosne, tylko że w tej zawartośći poszczególnych raczej cena przy duża. Dla pewności trzeba policzyć poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

niby jak dostałem ofertę, to było tam porównanie do saletrosanu, to 'niby' drożej nie wychodzi bo wprowadza się dodatkowo trochę potasu, i niby nie zakwasza gleby i koszt wapnowania po saletrosanie też jest uwzględniony.. Jak chcesz mogę Ci na e-mail podrzucić to porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Może zle mysle, ale dla mnie te różne kombinowane super hiper nawozy z TIMAC-a to sciema za duża kase. Wszystkie ich produkty zawsze sa najlepsze, maja jakies tam smiesznie nazwane formuły itd. Plon odrazu 20% do góry . JA w to nie wierze i tyle :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

niby jak dostałem ofertę, to było tam porównanie do saletrosanu, to 'niby' drożej nie wychodzi bo wprowadza się dodatkowo trochę potasu, i niby nie zakwasza gleby i koszt wapnowania po saletrosanie też jest uwzględniony.. Jak chcesz mogę Ci na e-mail podrzucić to porównanie

 

Zakwasza w jakimś stopniu napewno jak każdy nawóz N czy S. Potas jest ale chyba 5% :mellow:. Wiadomo każdy swoje chwali, a co do saletrosanu to ma sporo więcej azotu i chyba czystej siarki też więcej bo SO3 ma ponad 30%.

btw. wysłałem maila na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj