Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#3721 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 01 maj 2013 - 21:39

Rzepak i nawożenie [połączone] a ja jesienia dalem caryx i teraz caryx i nic idzie w peda jak szalony i rosnie nie wiem czy za pozno ten caryx czy jak??chociaz odmiana szerlok podobno bardzo bardzo wczesna
ale tam gdzie sie zalozylo na nawrocie w jedym miejscu to rzepak ma ze 20 cm i ledwo idzie w paka widac golym okiem ogolnie rzpeak ma jakies 50 cm
dla mnie dawanie N tydzien przed zakwitem nie ma sensu pozniej tylko jest duzo zielonych luszczyn ktore nie dojrzeja.....a rzepak jest dlugo zielony i prz zaszuaniu trzeba wiecej glifosatu dac tak mi sie wydaje bo na jednym kawalku w tamtym roku sialem pozniej bo si enie wyrobilem i bylo widac roznice.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 07:25
  •  

#3722 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 01 maj 2013 - 21:55

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie rzepak dzisiaj dostał ostatnia dawkę N (niestety spóźniona) Dostał już Toprex, Bormax, 2 krotnie 5 kg Folicare + 5 kg Mikrokomplex. Na jednym kawałku spróbowałem FoliQ Aminovigor a później FoliQ Ascovigor. Jutro w planach Maximus Extra S, w sobote prawdopodobnie Dursban na słodyszka

Edytowany przez losktos, 10 maj 2013 - 14:18.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3723 Share minka83

minka83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 maj 2013 - 07:05

a ja jesienia dalem caryx i teraz caryx i nic idzie w peda jak szalony i rosnie nie wiem czy za pozno ten caryx czy jak??chociaz odmiana szerlok podobno bardzo bardzo wczesna
ale tam gdzie sie zalozylo na nawrocie w jedym miejscu to rzepak ma ze 20 cm i ledwo idzie w paka widac golym okiem ogolnie rzpeak ma jakies 50 cm
dla mnie dawanie N tydzien przed zakwitem nie ma sensu pozniej tylko jest duzo zielonych luszczyn ktore nie dojrzeja.....a rzepak jest dlugo zielony i prz zaszuaniu trzeba wiecej glifosatu dac tak mi sie wydaje bo na jednym kawalku w tamtym roku sialem pozniej bo si enie wyrobilem i bylo widac roznice.....

U mnie to samo,Sherlock wystrzelił w górę w ciągu 3 dni-niestety wysokośc bardzo zróżnicowana, ale najwyższe też sięgają do 50-60 cm. Mój kłopot w tym, że rzepak mam pierwszy raz i gdy dowiedziałem się ze istnieje takie coś jak regulator wzrostu było już za późno na jego aplikowanie:( Pocieszam się tym , ze to b. wczesna odmiana i nie ma skłonności do wylegania. Oby pogoda dopisała. Z kolei na słodyszka pryskałem w tym roku 3 razy,nie da się go zniszczyc:(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3724 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 02 maj 2013 - 07:45

u mnie rzepak dzisiaj dostał ostatnia dawkę N (niestety spóźniona) Dostał już Toprex, Bormax, 2 krotnie 5 kg Folicare + 5 kg Mikrokomplex, Bi 58 na robaczki. Na jednym kawałku spróbowałem FoliQ Aminovigor a później FoliQ Ascovigor. Jutro w planach Maximus Extra S, w sobote prawdopodobnie Dursban na słodyszka

Bi 58w rzepaku? I to jeszcze wiosną? Po pierwsze to jest nielegalne a po drugiee trujesz pszczoły i inne pożyteczne owady...

#3725 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 maj 2013 - 09:39

U mnie to samo,Sherlock wystrzelił w górę w ciągu 3 dni-niestety wysokośc bardzo zróżnicowana, ale najwyższe też sięgają do 50-60 cm. Mój kłopot w tym, że rzepak mam pierwszy raz i gdy dowiedziałem się ze istnieje takie coś jak regulator wzrostu było już za późno na jego aplikowanie:( Pocieszam się tym , ze to b. wczesna odmiana i nie ma skłonności do wylegania. Oby pogoda dopisała. Z kolei na słodyszka pryskałem w tym roku 3 razy,nie da się go zniszczyc:(

3 razy? Kiedy 3 razy zdążyłeś pryskać w tym roku?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3726 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 maj 2013 - 09:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam Panowie Mam takie pytanie Mój Rzepak w porównaniu do sasiadów jest Ciemno zielony(Czarny) a ich zielony średnio .Mam pytanie Czemku taki jest?? Czy to zalezy od odmiany?? mam dwie odmiany i oba sa Czarne .Dostal tylko 160litrow RSM 32 na start i teraz zalalem go 40 tys litrów gnojowicy na Ha .Wiec praktycznie maly Nakład.Pozdrawiam i Prosze o Rady

#3727 Share minka83

minka83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 maj 2013 - 10:43

3 razy? Kiedy 3 razy zdążyłeś pryskać w tym roku?

W przeciągu ostanich 3 tygodni. Nie miałem wyjścia, opryski działały przez 2-3 dnia później to samo-20-30 słodyszków w misce w jedem dzień. Ale teraz mam spokój , jak narazie czyste pole, rzepak zaraz zacznie kwitnąc i o słodyszku mogę zapomniec.

#3728 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 maj 2013 - 12:47

Witam Panowie Mam takie pytanie Mój Rzepak w porównaniu do sasiadów jest Ciemno zielony(Czarny) a ich zielony średnio .Mam pytanie Czemku taki jest?? Czy to zalezy od odmiany?? mam dwie odmiany i oba sa Czarne .Dostal tylko 160litrow RSM 32 na start i teraz zalalem go 40 tys litrów gnojowicy na Ha .Wiec praktycznie maly Nakład.Pozdrawiam i Prosze o Rady

Chwalisz się czy żalisz?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3729 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 02 maj 2013 - 14:33

Rzepak i nawożenie [połączone] Mam pytanie czy warto teraz dać jeszcze odżywkę jakąś,bo mój już kwitnie a innych dopiero ma małe pąki.Dostał ponad 500kg/ha saletry, ale w porównaniu z innymi jest jakiś lichy. Odmiana to Remy z kws

#3730 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 maj 2013 - 15:54

Witam Panowie Mam takie pytanie Mój Rzepak w porównaniu do sasiadów jest Ciemno zielony(Czarny) a ich zielony średnio .Mam pytanie Czemku taki jest?? Czy to zalezy od odmiany?? mam dwie odmiany i oba sa Czarne .Dostal tylko 160litrow RSM 32 na start i teraz zalalem go 40 tys litrów gnojowicy na Ha .Wiec praktycznie maly Nakład.Pozdrawiam i Prosze o Rady

przelicz to na czysty azot.podejzewam ze zbiory Ci sie opoznią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3731 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 maj 2013 - 17:23

Chwalisz się czy żalisz?

Pytam się tylko Kolego.

przelicz to na czysty azot.podejzewam ze zbiory Ci sie opoznią

Niech się opóźnia ważne aby cos zebrać :)

#3732 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 02 maj 2013 - 17:29

Rzepak i nawożenie [połączone] Mój też jest taki i niski jak na ten czas tak myśle ze bedzie kwitł gdzieś za dwa tygodnie moze 3 tygodnie
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#3733 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 02 maj 2013 - 17:43

Rzepak i nawożenie [połączone] Może poźna odmiana i dla tego ?

#3734 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 maj 2013 - 17:46

Rzepak i nawożenie [połączone] dokładnie mały jest może ma z 30cm na razie idzie w łodyge.

Umnie wszyscy Maja małe rzepaki jak na razie:) Mysle że jutro popada i ruszy:)

#3735 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 02 maj 2013 - 17:49

Rzepak i nawożenie [połączone] Może nie czarny tylko fioletowy :D . adrenalina ty zamiast lać gnojówke przedsiewnie to teraz patrz żeby ci nie kwitł od dołu jak górne strąki będą dojżewać.

#3736 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 maj 2013 - 17:59

Rzepak i nawożenie [połączone] Po zbiorach brak czasu na lanie Gnojowicy kolego teraz w ścieżki leje ponieważ Jest czas . Pszenice tez zalałem, teraz 2 raz leje i 3 raz tez poleje jak czas będzie .Na pewno cos zostanie na przyszły rok w ziemi,

#3737 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 maj 2013 - 18:23

Rzepak i nawożenie [połączone] rzepak opryskany Tarcza Łan + Dursban + odżywka, wysokość rzepaku około 25 do 40 cm

#3738 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 maj 2013 - 18:39

Rzepak i nawożenie [połączone] początkowo miałem w planie zastosować caryx ale nie mieli w sklepie wiec dał jakies zamienniki o podobnym działaniu z tym że duzo tansze i ojca sprzedawca przekonał. A za wcześnie było ze wględu na jego fazę wzrostu bo tylko nieliczny strzelał w pęd. Caryx lub inny tego typu pewnie bym juz zastosował a tak musze poczekac jakies 2-3 dni

#3739 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 maj 2013 - 18:57

rzepak opryskany Tarcza Łan + Dursban + odżywka, wysokość rzepaku około 25 do 40 cm

Nie za późno na tebukonazol? Pryskałem takim samym zestawem. Jaka dawka Tarczy ? 1l/ha?

sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3740 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 maj 2013 - 19:24

Mój też jest taki i niski jak na ten czas tak myśle ze bedzie kwitł gdzieś za dwa tygodnie moze 3 tygodnie

Za tydzien zakwitnie aby ciepło się zrobiło