Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11308 odpowiedzi na ten temat

#3701 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 21:33

A moj rzepak jest strasznie niski jakos nie spieszy mu sie zeby isc w góre

Jeśli zastosowałeś regulator wzrostu (np. Toprex , ewentualnie tebukonazol dowolny, no chyba że moddus), także ciesz się, że nie idzie w górę, bo powinien iśc na boki. Wysokość rzepaku ma się nijak do plonu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 12:28
  •  

#3702 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 04:23

Rzepak i nawożenie [połączone] Jak sądzicie czy jest sens dac jeszcze ok 100-150 kg saletry jak rzepak się już mocno wydłużył i ma pąki? Proszę o szybką odpowiedź bo to już chyba ostatni moment ?

#3703 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 06:13

Rzepak i nawożenie [połączone] ja dałem wczoraj saletre, 250 kg na hektar, to ostatni dzwonek ale co poradzić, też ma już pąki i zawiązki pędów bocznych
hoduję króliki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3704 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 06:44

Rzepak i nawożenie [połączone] Aplikacja saletry w fazie luźniego pąka , wiadomo późno. Jednak jeśli ktoś nie dał, powinien zastosować. Tylko wiadomo , musicie wziąć pod uwagę , że roślina go w pełni nie wykorzysta. Może to przełożyć się na dłuższy okres wegetacyjny (po prostu będzie długo zielony). Stąd też jesli musicie zastosujcie 70% przewidywanej drugiej dawki.

#3705 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 30 kwiecień 2013 - 07:26

Rzepak i nawożenie [połączone] Dostał jesienia caryx .. i teraz tebu na grzyba do tego ponad 500 kg saletry na ha i sol potasową z siarką do tego odzywka na rzepak rzepak plus i siarczan magnezu .. i rozkłada sie na szerokosc dosyc mocne liscie ma i kolor też ladny ciemno zielony .. teraz dostanie jeszcze siarczan i odzywke
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#3706 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 30 kwiecień 2013 - 10:38

Rzepak i nawożenie [połączone] jle dajecie siarczanu magnezu na 200 l wody ???

#3707 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 10:49

Jaka głupota wysiew azotu o tej porze?Lepiej dac niz rzepak głodowal bedzie.Znajomy dawal azot tuż przed kwitnieniem i wyciągnąl powyżej 3.5t

Ale raczej nie 250 kg saletry tylko pewnie jakąś znikoma ilość , zapytaj sie go pierwsze a potem pisz

Raczej ty sobie powinienes strzelić w łeb. 2 tygodnie temu? Chlopak u mnie dopiero pierwsza dawka wtedy leciała a nawet później i nawet mi taki pomysł po głowie nie chodził co tobie zeby całą dawke zaplanowaną na wiosenna wegetacje podać w jednym rzucie.

:o takie uwagi to zachowaj dla siebie , i czytaj to co pisze bo wgl nie wiem do czego ten post był . Nie moja wina że nie myślisz i po co teraz dawać azot żeby rósł i był zielony zamiast wylewać łuszczyny

#3708 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 10:57

Rzepak i nawożenie [połączone] jeszcze zależy z jakiego regionu kto pisze, bo między np. śląskiem a lubelszczyzną będzie przecież koło tygodnia różnicy
hoduję króliki

#3709 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 20:44

Rzepak i nawożenie [połączone] Na podlasiu, przynajmniej w mojej okolicy rzepaki nie są wyższe niż 20cm wczoraj wysiałem mocznik pod 2 dawkę, zobaczę ofekt. Tylko nieliczne sztuki szły w pęd głowny ale były wysokości jakieś 15cm. Jutro leci fungicyd+ odżywki, na regulator za wcześnie

#3710 Share zipo1

zipo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 20:45

Rzepak i nawożenie [połączone] no i tu macie racjrę między śląskiem a suwalszczyzną to jest co najmniej 2 tygodnie różnicy, u mnie jeszcze nikt nawet nie mysli o o drugiej dawce, rzepak ma może z 15cm- 20cm, a góra 2 tygodnie temu dostal pierwszą,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3711 Share Elpaw

Elpaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 20:51

Rzepak i nawożenie [połączone] Faktycznie, dzisiaj brat był pod Poznaniem, róznica w wegetacji z Lubelszczyzną około 1 tygodnia.
Co z tym mieszaniem boru z siarczanem magnezu? Naprawdę to niedopuszczalne?
Zroobiłem taki mix, plus jeszcze Topreks i na na owady. Nie wiem jak wyglada teraz rzepak bo wyjechalem, będęna polu w czwartek to napiszę jaki efekt.

#3712 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 30 kwiecień 2013 - 21:39

Rzepak i nawożenie [połączone] nie chodzi o to że to niedopuszczalne tylko że sie mieszanina może skopać ale jakoś większość miesza

#3713 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 22:20

Na podlasiu, przynajmniej w mojej okolicy rzepaki nie są wyższe niż 20cm wczoraj wysiałem mocznik pod 2 dawkę, zobaczę ofekt. Tylko nieliczne sztuki szły w pęd głowny ale były wysokości jakieś 15cm. Jutro leci fungicyd+ odżywki, na regulator za wcześnie

Dlaczego za wcześnie?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3714 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 kwiecień 2013 - 22:38

Rzepak i nawożenie [połączone] Regulator powinien pójść, 2 dawka N też. 2 dawka N powinna być zastosowana najpóźniej 3 tyg przed kwitnieniem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3715 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 22:51

Rzepak i nawożenie [połączone] Regulator czyli rozumiem, że grzybówka - Tebu, Toprex itp tak? powinny byc stosowane w początkowej fazie wzrostu pędu głównego tzn do jakiej mniej więcej wysokości? 15 cm?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3716 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 kwiecień 2013 - 23:14

Rzepak i nawożenie [połączone] Toprex można stosować od początku wegetacji wiosną. Do 15 cm to wg mnie optymalny termin.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3717 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 01 maj 2013 - 09:26

Rzepak i nawożenie [połączone] Koło mnie teraz jadą paklobutrazolem 25 gram na 1ha, to jest jedna substancja z toprexu. i dursban, rzepak za tydzień będzie kwitł, i ma z 50 cm.Mają zatrudnionego chemika co im doradza.
Jestem ciekaw jaki sens jest tego.

#3718 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 01 maj 2013 - 10:03

Rzepak i nawożenie [połączone] Przy 50 cm jeszcze go skracaja?Dursban tez troche za pozno.Robili jakies zabiegi wczesniej?

#3719 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 01 maj 2013 - 19:06

Ale raczej nie 250 kg saletry tylko pewnie jakąś znikoma ilość , zapytaj sie go pierwsze a potem pisz

:o takie uwagi to zachowaj dla siebie , i czytaj to co pisze bo wgl nie wiem do czego ten post był . Nie moja wina że nie myślisz i po co teraz dawać azot żeby rósł i był zielony zamiast wylewać łuszczyny

Post po to bo gadasz od rzeczy, nie jestes w rejonie tej osoby do ktorej piszesz i niewiesz jaka sytuacja. U mnie rzepaki ledwo 20cm maja miejscami i tego może nie i gdzie tu jemu do łuszczyn sypać dawkę, nawet do połowy maja nie zakwitnie więc dalej trzymasz przy swoim??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3720 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 01 maj 2013 - 19:47

Rzepak i nawożenie [połączone] Poczytaj albo zapytaj sie go w jakiej fazie jest jego rzepak a potem sie ciskaj , i jak sie dowiesz to sie zastanów czy azot w takiej ilość będzie dobrym rozwiązaniem teraz na dodatek w postaci mocznika, tyle na ten temat pozdrawiam