Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11296 odpowiedzi na ten temat

#3681 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 22:23

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie jest to wina podmokłego terenu?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 11:39
  •  

#3682 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 22:25

U mnie rzepak szlak trafi :(O dziwo nie przez pogodę ani szkodniki, tylko przez nawożenie. Zasiałem siarczan amonu co by mu dostarczyć trochę siary a później saletrę i kilka dni po tym zabiegu rzepak zaczął brązowieć i zwyczajnie zgnił. Tam gdzie nawóz nie doleciał to nadal pozostał zielony i ładnie rośnie. <_< Czy zdarzyło Wam się coś takiego?

Kolego wstaw jakieś fotki, to się odniesiemy do tematu. Rzepak z przesytu N nie powinien negatywnie reagować. Być może to nie wina nawozu tylko pestycydu.

#3683 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 07:33

Rzepak i nawożenie [połączone] Mam pytanie: czy dobrym rozwiązaniem jest stosowanie saletry 5-6 dni po opryskaniu galerą? Czy saletra nie spowoduje rozwoju chwastów zahamowanych herbicydem? Wiem że lepiej byłoby likwidować chwasty jesienią ale tak wyszło. A teraz należy jeszcze dać drugą dawkę saletry i wszystko szybko robić i tak wychodzi że co drugi-trzeci dzień trzeba pryskać czy nawozić. Doradźcie
hoduję króliki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3684 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 08:45

slawek2209 Co za mikro dodawałeś do boru?

compo nitrophoska czerwona 3 kg na 1 ha

Oj, kolego to musisz mieć potężną wiedzę skoro tak mówisz. Pewnie jesteś profesorem, gratulacje. To zakrawa o futuryzm, czy może czyste pieniactwo.

Odbij kolego gdzie indziej.Nie mam ochoty z Tobą dyskutować

Edytowany przez slawek2209, 29 kwiecień 2013 - 09:04.

#3685 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 13:26

Rzepak i nawożenie [połączone] Jeśli rzepak rozwija pąk to mogę zastosować mocznik 10-15kg na 250l wody i do tego odżywkę mikro z borem itp..., oraz czy mogę dodatkowo do tego dodać siarczan magnezu siedmiowodny? można mieszać bor z siarczanem?

#3686 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 29 kwiecień 2013 - 13:32

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie, chciałbym rozsypać 150-200 kg mocznika na drugą dawkę. Tylko chciałem się dowiedzieć czy to będzie dobre rozwiązanie i czy nie jest za późno bo rzepak mocno już poszedł w pęd i pąk kwiatowy. Nie chciałbym, żeby był wiecznie zielony. Doradzcie mi proszę.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#3687 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 13:55

Rzepak i nawożenie [połączone] zdecydowanie za późno już na mocznik, nawet eksperci BASF tak mówili jak była konferencja o rzepaku :-)
hoduję króliki

#3688 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 13:59

Rzepak i nawożenie [połączone] a na saletre kolego

#3689 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 29 kwiecień 2013 - 14:03

Rzepak i nawożenie [połączone] A można wogóle jeszcze czymś podsypać?? Saletrą jeszcze raz? Bo tak, przed orką poszło ok 20-25 to obornika, 200 kg tarnogramu i na wiosnę 200 kg saletry. W oprysku na grzyba dałem 10 kg mocznika, 7-8 kg mikrokompleksu, insol. Wystarczy?? Chciałbym troszke więcej wyciągnąć niż 3 tony.

Edytowany przez master20002, 29 kwiecień 2013 - 14:05.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#3690 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 15:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Dorzuć 250 kg saletry i powinno być ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3691 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 17:49

Rzepak i nawożenie [połączone] Teraz 250 kg saletry to głupota , wgl azot teraz to głupota , Takcie coś to było myśleć 2 tyg temu a nie teraz , a mocznik to wgl strzał w kolano .
http://www.agrofoto....ntacji-on-line/ polecam

#3692 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 18:33

Rzepak i nawożenie [połączone] Jaka głupota wysiew azotu o tej porze?Lepiej dac niz rzepak głodowal bedzie.Znajomy dawal azot tuż przed kwitnieniem i wyciągnąl powyżej 3.5t

#3693 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 18:43

Teraz 250 kg saletry to głupota , wgl azot teraz to głupota , Takcie coś to było myśleć 2 tyg temu a nie teraz , a mocznik to wgl strzał w kolano .
http://www.agrofoto....ntacji-on-line/ polecam

Raczej ty sobie powinienes strzelić w łeb. 2 tygodnie temu? Chlopak u mnie dopiero pierwsza dawka wtedy leciała a nawet później i nawet mi taki pomysł po głowie nie chodził co tobie zeby całą dawke zaplanowaną na wiosenna wegetacje podać w jednym rzucie.

#3694 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Bo chodzi mi o to, żeby obeszło się bez desykacji. Do tego jeszcze susza... Więc ostateczne, dawać coś czy nie? Bo on do tygodnia chyba zacznie kwitnąć.

#3695 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie wiem o co chodzi mojemu rzepakowi ale jak dziś byłem na polu zaobserwowałem że najmłodsze liście przy pąkach nabierają fioletowego koloru. Przy niedoborach boru czy fosforu fioletowieją starsze a tutaj te najmłodsze. W zeszłym tygodniu poleciał tebukonazol i prochloraz oraz cała gama mikro w proszku wraz z płynnym borem i mocznikiem 10% włącznie.
Czuje że w tym roku z rzepaku kokosów nie zbiję :/

Edytowany przez tobago, 29 kwiecień 2013 - 19:58.

#3696 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 20:08

Rzepak i nawożenie [połączone] 2 dawka wysiana 2 tyg temu. Rzepak wypuszcza już pędy boczne. Jutro dodam zdjęcie

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3697 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 20:18

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie zaobserwowałem to samo co u kolegi Tabago i dołączam sie do pytania ?? nawozenie dostał 330 kg saletrosanu 8 kwietnia i 11 tego 250kg mocznika plus mikro i na grzyba i na chowacze i słodyszki i rzepak jeden z najładniejszych w okolicy ale jak nie bedzie padać to moze byc słabo kwitnienie powinno rozpocząć sie pod koniec tygodnia, a wysoki za kolano moje :)

Edytowany przez Vladoo1, 29 kwiecień 2013 - 21:02.

#3698 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 29 kwiecień 2013 - 20:54

Rzepak i nawożenie [połączone] A moj rzepak jest strasznie niski jakos nie spieszy mu sie zeby isc w góre
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#3699 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 21:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Dołączę się Panowie do was, u mnie też są takie przebarwienia górnych liści. Teoretycznie siarki i boru powinien mieć pod dostatkiem...
Ja też nie liczę w tym roku na rekordy plonu z rzepaku. Mój chyba za bardzo wybujał na jesieni, odmiana Visbi dostał jesienią 30 kg. N, zimą stracił właściwie wszystkie liście, dużo wyleciało, teraz mam obsadę około 20-25 roślin na metrze, sporo rzepaku odbudowuje rozetę z szyjki. Pierwszą dawkę dostał 2 tyg temu 80 kg N, po 5 dniach następne 60 kg i po kolejnych 6 dniach następne 50 N. Skracany tebukonazplem w celu lepszej rozbudowy rozety. Ciekawe co z tego będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3700 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 29 kwiecień 2013 - 21:17

Mam pytanie: czy dobrym rozwiązaniem jest stosowanie saletry 5-6 dni po opryskaniu galerą? Czy saletra nie spowoduje rozwoju chwastów zahamowanych herbicydem? Wiem że lepiej byłoby likwidować chwasty jesienią ale tak wyszło. A teraz należy jeszcze dać drugą dawkę saletry i wszystko szybko robić i tak wychodzi że co drugi-trzeci dzień trzeba pryskać czy nawozić. Doradźcie

Zdecydowanie daj saletrę, gdy zaczekasz może być już za późno.

Panowie, chciałbym rozsypać 150-200 kg mocznika na drugą dawkę. Tylko chciałem się dowiedzieć czy to będzie dobre rozwiązanie i czy nie jest za późno bo rzepak mocno już poszedł w pęd i pąk kwiatowy. Nie chciałbym, żeby był wiecznie zielony. Doradzcie mi proszę.

Na mocznik zdecydowanie za późno. Jak występuje u Ciebie faza pąkowania to właściwie i na saletrę już ciut późno.

a na saletre kolego

Saletra może być.

Bo chodzi mi o to, żeby obeszło się bez desykacji. Do tego jeszcze susza... Więc ostateczne, dawać coś czy nie? Bo on do tygodnia chyba zacznie kwitnąć.

Juz trochę późno, jak dasz saletrę to jeszcze coś z niej wyciągnie, na inne nawozy azotowe już za późno.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)