Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11303 odpowiedzi na ten temat

#3501 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3204 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 20:38

Rzepak i nawożenie [połączone] Na pierwszy rzut oka jest ok ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 17:34
  •  

#3502 Share Patryk198913

Patryk198913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 11:30

z czym wejść w pierwszym zabiegu na szkodniki (chodzi mi o substancje odżywcze), zaaplikuję mocznik, bor, odżywkę (fosfor + minimalne ilości mikro) czy stosować już większe ilości mikro (np. super 5) oraz stymulatory wzrostu (kelpak, tytanit itd?)

@ Kissmy mam pytanie mieszasz razem tyle mikro na jeden opryskiwacz ? Pytam bo wyczytałem że bor nie lubi się z siarczanem magnezu i się waham. Chciałem kupic odzywki intermagu stosowałeś je może u siebie ? Nie stosowałem dotąd odżywiania dolistnego i w tym roku chcę zaaplikować mocznik razem z odżywkami.

#3503 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 13:23

Rzepak i nawożenie [połączone] Rzepak wygląda jak Nigdy bardzo dobrze :) Zieloniutki i na moje ruszaa aż przyjemnie się Patrzy:) A juz sie martwilem że zainwestowalem i bedzie trzeba orac:() Na dwóch kawalkach(35ha) nawet 1 listek boczny nie odpadl:)Narazie nie dostał nic nawozu i sobie radzi :) Sąsiad obok posial juz 3 razy nawóz i niewidać róznicy .Po niedzieli Poleje RSM 32 na 1 dawke a Puźniej zaczepiam beczke i Lece z Gnojowica:)Beda Dobre plony

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3504 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 13:32

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie odbiegne trochę od tematu stosował ktoś taki obornik pod rzepak??? http://allegro.pl/ob...3160458840.html

#3505 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 14:01

U mnie dopiero dzis go zobaczyłem po oststnich sniegach bo w nocy mocniej popadałdeszcz i sniegu zgineło sporo ale jest jescze około 10cm. Dobrze ze posiałęm saletrosan przed swietami :) teraz to można pomażyć u nas o wjechaniu przez 2 tygodnie. bedzie problem ze zbożami bo nie zasilone :(

Piszemy "można pomarzyć" a nie "można pomażyć"

#3506 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 12 kwiecień 2013 - 14:06

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie wygląda bardzo dobrze jak da rade jutro wjechać to lece z drugą dawką saletra 300 kg/ha

#3507 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 14:15

Rzepak i nawożenie [połączone] JA od poniedziałku ide do pracy a na pole nie wjadę przez tydzień jutro sieję ręcznie 4ha :)

#3508 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2013 - 14:23

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja cholera mialem w planach na sobote 2 dawke na rzepak a tu dzis leje masakra ;( i juz widac ze woda stoi ;/

#3509 Share ArekJD1177

ArekJD1177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 17:14

Panowie odbiegne trochę od tematu stosował ktoś taki obornik pod rzepak??? http://allegro.pl/ob...3160458840.html

Ten obornik to musiał byś chyba z glebą zmieszać.

#3510 Share choinek.pawel

choinek.pawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 17:30

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowieco radzili byście na pierwszą dawkę? saletrosan czy saletra???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3511 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 17:47

Rzepak i nawożenie [połączone] ja po niedzieli lecę z drugą dawką 220 litrów rsm32 bo już czas :)

#3512 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3204 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 17:54

Rzepak wygląda jak Nigdy bardzo dobrze :) Zieloniutki i na moje ruszaa aż przyjemnie się Patrzy:) A juz sie martwilem że zainwestowalem i bedzie trzeba orac:() Na dwóch kawalkach(35ha) nawet 1 listek boczny nie odpadl:)Narazie nie dostał nic nawozu i sobie radzi :) Sąsiad obok posial juz 3 razy nawóz i niewidać róznicy .Po niedzieli Poleje RSM 32 na 1 dawke a Puźniej zaczepiam beczke i Lece z Gnojowica:)Beda Dobre plony

Wcześniej pisałes że połamane masz miejscami. Wkońcu jak jest??

#3513 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 18:19

@ Kissmy mam pytanie mieszasz razem tyle mikro na jeden opryskiwacz ? Pytam bo wyczytałem że bor nie lubi się z siarczanem magnezu i się waham. Chciałem kupic odzywki intermagu stosowałeś je może u siebie ? Nie stosowałem dotąd odżywiania dolistnego i w tym roku chcę zaaplikować mocznik razem z odżywkami.

dlatego trzeba uważać i stosować jak najwięcej składników od jednego dostawcy, dzielenie odżywek nie ma sensu, chyba że wykonuje się w krótkim okresie kilka zabiegów i można rozłożyć zasilanie, w zeszłym sezonie używałem bormaxu i jeszcze nie miałem problemów, a niektórzy na takim samym składzie zrobili galaretę także trzeba przetestować daną mieszankę przed przygotowaniem cieczy w opryskiwaczu

#3514 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 12 kwiecień 2013 - 18:27

Rzepak i nawożenie [połączone] dzisiaj posiałem na rzepaki miałem też posiać zboża ale dzeszcz przeszkodził
narobiłem kolein ale już czas nagli

#3515 Share smerf5030

smerf5030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 19:44

Rzepak i nawożenie [połączone] koledzy chce dac na pierwsza dawke 100 N w siarczanie amonu 200kg i saletry 200 kg.i tu pytanie.czy dac to razem czy oddzielnie i co pierwsze jak cos i po jakim czasie drugie

#3516 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 19:53

Rzepak i nawożenie [połączone] wysiewaj osobno .siarczan daleko nie poleci.oba nawozy jednego dnia

#3517 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3204 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 19:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie pomieszasz dokładnie, i nie rozrzucisz dokładnie jak pomieszasz. Rzuć osobno chyba że drugi raz już nie wjedziesz w ścieżke. Saletra potem siarczan jak dasz rady na ten sam dzień.

#3518 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 20:29

Rzepak wygląda jak Nigdy bardzo dobrze :) Zieloniutki i na moje ruszaa aż przyjemnie się Patrzy:) A juz sie martwilem że zainwestowalem i bedzie trzeba orac:() Na dwóch kawalkach(35ha) nawet 1 listek boczny nie odpadl:)Narazie nie dostał nic nawozu i sobie radzi :) Sąsiad obok posial juz 3 razy nawóz i niewidać róznicy .Po niedzieli Poleje RSM 32 na 1 dawke a Puźniej zaczepiam beczke i Lece z Gnojowica:)Beda Dobre plony

ile litrow gnojowicy chcesz dac? slyszalem ze ludzie mieszaja to z woda i pryskaja normalnie ale nie wiem jak to dziala i co to za teoria

#3519 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 12 kwiecień 2013 - 20:34

Rzepak i nawożenie [połączone] http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/rsm-nie-wiosna-w-oziminach,43187.html
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3520 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3204 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 20:53

Rzepak i nawożenie [połączone] Na rzepak zgadzam się, chodz można dawka większą nadrobić, ale w zbożach niekiedy sytuacja wygląda inaczej.