Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#3481 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 11 kwiecień 2013 - 07:39

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie dopiero dzis go zobaczyłem po oststnich sniegach bo w nocy mocniej popadałdeszcz i sniegu zgineło sporo ale jest jescze około 10cm. Dobrze ze posiałęm saletrosan przed swietami :) teraz to można pomażyć u nas o wjechaniu przez 2 tygodnie. bedzie problem ze zbożami bo nie zasilone :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 13:53
  •  

#3482 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 07:58

Rzepak i nawożenie [połączone] Bylem wczoraj pola z Rzepakiem objechac Powiem tak że Odmiana Xenon brak jakich kolwiek strat wyglada jak w na Poczatku Marca .Odmiana Marathon F1 Tylko miejscami boczne liscie pomarzły poniewaz za wczesnie posialem i poszła w góre.Nawozu jeszcze nic nie sialem a rzepaczek Ciemno zielony:)Zapowiada sie bardzo dobrze

#3483 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 09:57

160 kg N ? no przepraszam bardzo mimo wszystko jeżeli tyle zapakujesz saletry to ja nie widzę jaki jest sens skoro rzepak jeszcze u mnie jeszcze wiosny nie czuje ? może jedna dawka ma prawo bytu za tydzień - dwa ale teraz można sobie i tak pozwolić na podzielenie 5-6 dni np. 100 kg N na raz i potem dokładka.

Jak to do mnie to sieje saletrosan , no u mnie juz czuje wiosnę bo aby place były ze śniegiem a reszta od paru dni odkryta tak w 70% ,

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3484 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 11:09

Rzepak i nawożenie [połączone] nie do Ciebie, dziś pogoda super 13 stopni i słońce się przedziera ale co z tego śnieg jeszcze leży
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#3485 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 13:48

Rzepak i nawożenie [połączone] z czym wejść w pierwszym zabiegu na szkodniki (chodzi mi o substancje odżywcze), zaaplikuję mocznik, bor, odżywkę (fosfor + minimalne ilości mikro) czy stosować już większe ilości mikro (np. super 5) oraz stymulatory wzrostu (kelpak, tytanit itd?)

#3486 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 11 kwiecień 2013 - 13:53

Rzepak i nawożenie [połączone] dodaj jakiś nawóz z siarką, np. siarczan magnezu
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3487 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 14:28

Rzepak i nawożenie [połączone] siarczan magnezu jest tak oczywistym dodatkiem, iż go pominąłem;]
a który makroelementy jest istotniejszy dla rzepaku fosfor czy potas? oczywiście w glebie jest składników pod dostatkiem rozchodzi mi się teraz o zasilanie dolistne

#3488 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 14:48

Rzepak i nawożenie [połączone] Na początku wegetacji zawsze jest problem z poborem fosforu, póżniej istotniejsze znaczenie ma potas

#3489 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 kwiecień 2013 - 17:04

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie , mam taka sytuacje pole podmokle i rzepak caly prawie fioletowy dostal 270kg saletry 6 marca nie rusza sie nic , korzen co 3 roslina sie urywa w ziemi i smierdzi , ten korzen ktory jest zdrowy nie zgnity a roslinka fioletowa ma szanse na ruszenie ?? kilka metrow dalej gdzie melioracja jest rzepak jest bardzo zielony i urosl kilka cm :/

#3490 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 17:22

Rzepak i nawożenie [połączone] Ma problem z pobieraniem składników, jak fioletowy to fosforu lub zwyczajnie masz jego nieodbór. Też mam na podmokłych kawałkach woda i błoto, śniegu niema na wogole tylko na skraju ale co z tego jak za dwa tygodnie pewnie pierwsza dawka N.

Edytowany przez Tomek90, 11 kwiecień 2013 - 17:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3491 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 17:24

Rzepak i nawożenie [połączone] no to nie sprzyjają mu warunki, gnicie może być spowodowane przemarznięciem lub silnym uwilgotnieniem którego rzepak nie lubi. musisz obserwować ale taki rzepak to problem strasznie nierówno kwitnie, czasem korzeń mimo, że wydaję się bujny rozwój jest potem zbyt słaby żeby zaopatrzyć całą roślinę i jest tylko kupa kapusty a nasion brak, jak nie ruszy po kilku dniach to nie ma co trzymać tego gipsu. Różnice robi też 33% z obsady 50 sztuk a z 20 bo to też może być nie rentowne potem. generalnie 15 roślin na m2 to jest minimum żeby inwestować w plantację.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#3492 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 18:07

Panowie , mam taka sytuacje pole podmokle i rzepak caly prawie fioletowy dostal 270kg saletry 6 marca nie rusza sie nic , korzen co 3 roslina sie urywa w ziemi i smierdzi , ten korzen ktory jest zdrowy nie zgnity a roslinka fioletowa ma szanse na ruszenie ?? kilka metrow dalej gdzie melioracja jest rzepak jest bardzo zielony i urosl kilka cm :/

a może masz kiłę kapusty ?

#3493 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 18:13

Rzepak i nawożenie [połączone] tez tak mam na podmokłych terenach, jest fioletowy, ale jak wyrwałem to wygląda ok, myślę że to wina nadmiaru wilgoci , wszystko się wyjaśni jak tylko troche obeschnie :)

#3494 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 18:19

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja mam raps praktycznie na wszystkich podmokłych kawałkach 2ha chyba takie w miare. Fioletowy tylko na jednym kawałku gdzie jest dzierzawa na gębe i niższe nawożenie. Korzeń zdrowy.

#3495 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 11 kwiecień 2013 - 18:53

Rzepak i nawożenie [połączone] moim zdaniem to rzepak sie budzi listki ale rosnąć to jeszcze chyba nie rośnie

#3496 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 kwiecień 2013 - 19:02

a może masz kiłę kapusty ?

ta co ty , jakby to byla kila to bable by na rzepaku byly , tak jak napisalem teren podmokly bo tam gdzie suszej to zielony tak samo przy miedzach , npk dostal jakos 350kg amofoski

#3497 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 19:06

Rzepak i nawożenie [połączone] Rzepak zapierdziela jak szalony już. Ja dopiero dzisiaj lałem RSM na rzepak, i jeden przeciołem na pół. W środku już z 3 cm urósł. Na zewnątrz nic nie widać, trzeba odciąć korzeń i wtedy na pół pionowo przeciąć.

#3498 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 19:28

Rzepak i nawożenie [połączone] no i sprawdzają się powoli najgorsze scenariusze, będzie oranie , wymokło prawie wszystko

#3499 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 20:15

Rzepak i nawożenie [połączone] ile rzepak pobiera poszczególnych mikroelementów na tonę nasion?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3500 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 20:26

Rzepak i nawożenie [połączone] moj rzepak wyglada moim zdaniem nawet dobrze

szerlok

http://www.fotosik.p...ce130c8e7e.html

http://www.fotosik.p...ac9b209d17.html

california

http://www.fotosik.p...6307a42c20.html

jakby nie to pogorszenie pogody pogody w marcu to bylby caly zielony pewnie jakies tam straty beda

Edytowany przez maly00, 11 kwiecień 2013 - 20:28.