Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#3421 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 08:13

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie rzepak nie widział słońca os poczatku stycznia.
Mam dylemat jak każdy czy lać RSM na jedna dawkę (ok. 450 l/ha) czy podzielić to na dwie w odstepach 5 dniowych?

Edytowany przez lonski, 09 kwiecień 2013 - 08:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 13:53
  •  

#3422 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 09:27

Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj wstałem o 5 bo miał być już ostatni przymrozek ok -3 a tu lipa bo tylko -0,5 także czekamy!

#3423 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2013 - 09:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Rsm to mozesz na 2 podzielic bo i tak szybko dziala ;) , tylko to zalezy kiedy wjedziesz z 1 dawka

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3424 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 09 kwiecień 2013 - 09:52

Rzepak i nawożenie [połączone] Dziś udało się rozsiać saletrzak w pierwszej dawce 350kg/ha. Przy okazji dostała pszenica i pszenzyto. Na żyto nie starczyło już czasu bo puszczało.

#3425 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 09 kwiecień 2013 - 10:00

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie było -7 ale śnieg na polu jest jeszcze a na drodze do pola to już nie wspomnę, w niektórych miejscach w wąwozach to żeby chociaż do żniw się roztopiło zaspy ponad 3m wysokości ... :/
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#3426 Share ArekJD1177

ArekJD1177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 11:10

Rzepak i nawożenie [połączone] A ja z Hrubieszowa i dzisiaj poszła saletra 300kg/ha, na cześć rzepaku bo nie wszędzie dało się wjechać. Śnieg przy miedzach, wczoraj dużo stopniało.

#3427 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 13:01

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja wstałem o 4 i było -1 poczekałem ale temperatura rosła jak wyjechałem jak był 1 na plusie dojechałem rozsiałem 3 rozsiewacze i ciągnik nawet
nie siadł

#3428 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 14:19

Rzepak i nawożenie [połączone] Byłem dzisiaj na rzepaku,myślałem że może uda się wjechać z pierwszą dawką azotu,ale nic z tego.
Na działce 6 ha połowa pod śniegiem, w dołkach woda tak po 10-15 arów i zaczął padać śnieg

#3429 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 14:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Wczoraj rozsiana druga dawka w piątek poszedł kizeryt. Rzepak ma już kilka młodych listków i spore przyrosty korzeni. Gdzie są ci co krytykowali pierwszą dawkę w marcu? Okazało się że rzepak poradził sobie z mrozem i śniegiem.

#3430 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 15:56

Rzepak i nawożenie [połączone] Kurde teraz martwi mnie pszenica wczoraj zieloniutka dziś prawie wszystko rude :( co sie mogło z nią stać ??? przemarzała przy -2 ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3431 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:01

Rzepak i nawożenie [połączone] west dobrze że jesteś zadowolony że posiałeś przed mrozami śniegiem akurat dzisiaj jechaliśmy koło pola co nawóz dostał i oprysk wygląda nie ciekawie liście brązowe uschnięte a drugie pole na przeciw nic do dzisiaj nie siał pole zielone jakby inny świat ,może inny gatunek ma zasiany bo wygląda super muszę się go zapytać

#3432 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:02

Rzepak i nawożenie [połączone] No właśnie czyżby ucichli ? West na przymrozku siałeś czy w miarę można już wjechać z nawozem u was ? ja Chciałem dziś wjechać z 2 dawka ale nie dało rady ale u mnie akurat wszystkie pola są zmeliorowane to jak za mocno nie popada to przy takiej pogodzie jak dziś to w weekend rozsieje 2 dawkę na rzepak 300kg/ha a na pszenice też 300kg/ha i 100kg/ha dostanie dopiero na kłoszenie.

Marian2011 a wiesza może co siał ? znajomy posiał z początkiem marca 300kg saletry i też jakby mu gnił, mój dostał 350-400kg/ha saletrosanu i jest bardzo ładny z dnia na dzień robi się coraz zieleniej na polu w niedziele sprawdzałem to korzeń nie przemarznięty, stożek wzrostu i szyjka też ok.

Edytowany przez d4r4s, 09 kwiecień 2013 - 16:21.

#3433 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:21

Rzepak i nawożenie [połączone] ojam ojtam zaraz ucichli :) poprostu sieje się tam gdzie się da i nie ma śniegu a jak mam 20 ha rzepaku pod śniegiem od lutego chyba i jeszcze na górze to co miałem siać ? trzeba poczekać aż zejdzie za trzy dni

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#3434 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:45

Rzepak i nawożenie [połączone] Przez ostatnie lata siałem też w marcu,ale co miałem w tym roku zrobić śniegu masa ,czegoś takiego jeszcze nie było.
Dzisiaj jechałem na pole przez zaspy,drogi polne jeszcze zasypane.
Jak myślicie jest sens dzielić azot,czy dać jedną dawkę. W pole da się wejść dopiero za około 10 dni.

#3435 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:57

Rzepak i nawożenie [połączone] Według mnie to nie warto dzielić tzn zależy co np. rsm to tak bo szybko działa saletrę też ale już jest późno i niema co dzielić teraz rozsiać póki jest wilgoć w ziemi bo może być i tak że przyjdzie susza i wtedy co rozsiejesz 2 dawkę a on się nawet dobrze nie rozłoży, no chyba że w odstępie np. tygodnia między dawkami, ja gdybym nie miał rozsianej pierwszej dawki to bym teraz jak najszybciej dał całość w 1 dawce.

#3436 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Chyba nie mówisz poważnie, 500kg/ha salerty wysypać i co niby raps to wciągnie?? Pitolisz 3 po 3.

#3437 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:47

Rzepak i nawożenie [połączone] No to jak masz lepszy pomysł to pochwal się :) bynajmniej ja bym tak zrobił bo np. jak kolega wyżej wysieje gdzieś dopiero za ok 10 dni nawóz to mamy 19 kwietnia i co da te załóżmy 300kg saletry a za tydzień czy dwa następną dawkę ? jak rzepak tak czy siak będzie kwitł w pierwszej dekadzie maja. RSM działa bardzo szybko to zgodzę się dwie dawki ale saletra nikt nie wie jak będzie a co będzie jak pod koniec kwietnia przyjdzie susza i rozsiany nawóz tak szybko się nie rozłoży i roślina też tak szybko go nie pobierze. Nie wiem może i mówię źle ale każdy ma prawo do własnego zdania.

#3438 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:51

Rzepak i nawożenie [połączone] Noo 500kg duzo na jeden rzut ale moze niech ktos sie wypowie kto sypal tyle na jeden rzut i czy sie oplacilo , najlepiej wysiac jeden rzut z 350kg i za tydzien drugi rzut np. te 150kg

#3439 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:03

Rzepak i nawożenie [połączone] dzisiaj byłem na wszystkich polach gdzie mam rzepak ok.60-70% rzepaku znajduje sie pod śniegiem o grubości 8-10cm a po 12 zaczą podać śnieg z deszczem :(

może dopiero w następnym tygodniu coś rozsieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3440 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:12

Rzepak i nawożenie [połączone]

Kurde teraz martwi mnie pszenica wczoraj zieloniutka dziś prawie wszystko rude :( co sie mogło z nią stać ??? przemarzała przy -2 ???

Przypomnij sobie ubiegły rok, wszystkie pszenice były zielone i czasem usychały, jak słońce przygrzeje to jeszcze rożnie może być.

Wyłącz caps locka!

Edytowany przez milanreal1, 09 kwiecień 2013 - 18:18.