Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11298 odpowiedzi na ten temat

#3341 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 13:53

Rzepak i nawożenie [połączone] Normalne że poodpadają zobacz ile śnieg zalegał. Jak jest stożek to jeszcze bedzie żyć. U mnie jeszcze sporo śniegu :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 19:50
  •  

#3342 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:06

Sajgon doradź mi i powiedz co ja mam w tej sytuacji zrobić: Na jednym polu mam rzepak i tak oceniam że 0,5 ha poszło pod ząb saren, w innej wiosce na drugim polu tak samo mam rzepak i tam oko 1ha poszło pod ząb, trzecie pole żytko 0,4ha pod ząb. Z doświadczenia roku ubiegłego po szkodach w grochu pierwszą szkode zgłosiłem łowczemu na piśmie w już w lutym, a oni mają tydzień na szacowanie i do tego czasu ich nie było, kontaktowałem się z łowczym telefonicznie a on nadal w kulki. Na dodatek powiedziałem mu że ma mi dać znać tydzień przed przyjazdem bo chec się umówić jeszcze z człowiekiem z izb, później w zeszłym tygodniu została zgłoszona szkoda w życie i drugim rzepaczku. I tak myślę że jeżeli teraz po roztopach znów w przeciągu tygodnia nie przyjedzie to też będę szedł do sądu. I tu sie pojawia moje pytanie czy do każdej szkody osobne podanie do sądu cz jedna sprawa do wszystkich 3 szkód?

Jeśli koło łowieckie nie chce szacować szkód to trzeba złożyć wniosek o zabezpieczenie dowodu do sądu wraz z informacją o że koło nie wykonuje swoich obowiązków, a także dołączyć zdjęcia szkody. Art 310 Kodeksu Postepowania Cywilnego. Sąd przysyła biegłego który szacuje szkody. Za biegłego trzeba będzie zapłacić. Następnie składa się pozew do sądu z rządaniem zapłaty tego co wyliczył biegły. Dodatkowo wnosi się o zwrot kosztów poniesionych na biegłego ( dlatego, że biegły został powołany z winy koła które nie chciało szacować szkód i tym samym wykonywać obowiązków, które nakłada na nie ustawa Prawo Łowieckie) Dodatkowo wnosi się o odsetki ustawowe które wynoszą w tej chwili 13% od dnia zawiadomienia koła o wyrządzeniu szkody. Wszystkie pisma do koła wysyła się z potwierdzeniem odbioru. Na przyszłość radzę robić zdjęcia zaraz po wschodach, przed zimą i po wyrządzeniu szkód, żeby mieć dowód w sprawie i biegły, który też może być mysliwym za bardzo nie "kombinował".
Jeśli koło oszacuje,a nie chce płacić wtedy wnosi się pozew w postępowaniu upominawczym. Do pozwu dołącza się protokół i wnosi się o zasądzenie kwoty głownej wraz z odsetkami.Sąd na posiedzeniu niejawnym(bez przeprowadzania rozprawy) wydaje nakaz zapłaty i każe kołu łowieckiemu w ciągu 2 tygodni zapłacić lub wnieść sprzeciw. Jak wniosą sprzeciw będzi normalna rozprawa sądowa i normalny proces sądowy.Jak nie wniosą to płacisz 6zł do sądu i wnosisz o wydanie wyrokowi klauzuli wykonalności. Wyrok wraz z klauzulą wysyła się komornikowi i czeka się aż komornik ściągnie.
@matyziak masz absolutną rację Koła nie mają pieniędzy na odszkodowania, ale nikt od nich tego by nie wymagał tych pieniędzy gdyby odstrzały były większe.

#3343 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 15:45

Rzepak i nawożenie [połączone] dziś posiana druga dawka na rzepak, rzepak ładnie się pozbierał po ostatnich mrozach, nabrał koloru, podrósł, pojawiły się nowe liście

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3344 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2424 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 06 kwiecień 2013 - 16:04

Rzepak i nawożenie [połączone] kurde, 2 dawka.... ja jeszcze pierwszej nie posiałem :P
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3345 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 06 kwiecień 2013 - 16:14

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie gdzie nie było śniegu to sarny wygołociły do samego stożna, wszystkkie liście i rozeta zjedzona tylko sam stożek wystaje miejscami. Zastanawiam się czy w tych miejscach przy dorym nawożeniu będzie w stanie się pozbierać i wyda sensowny plon bo obsada jest dobra.

#3346 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 16:51

Rzepak i nawożenie [połączone] A ja mam Pola ogrodzone i żadna sarna nie wejdzie, rzepak jest nie zagrożony:)a znajduje sie praktycznie w środku Lasu:)

Edytowany przez Adrenalina, 06 kwiecień 2013 - 16:55.

#3347 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 17:01

Rzepak i nawożenie [połączone] Dziś pierwszy dzień wiosny w kuj-pom.
Obejrzełem rzepak i nareście udało mi się wyrwać kilka z korzeniami.
Muszę powiedzieć że nie wymarzł nawet ten co go sarny zjadły ze stożkiem i bez okrywy śnieżnej a wybierałem najgorsze.
Z

#3348 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 17:15

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie mam pytanie sieje rzepak dopiero od dwuch lat i jestem jeszcze laikiem i w związku z tym mam takie pytanie czy 350kg polifoski 21 wystarczy na pierwszą dawkę??? a na drugą 350 saletrzaku ??? i przy opryskach czy mogę dodawać mocznik lub siarczan amonu jak tak to kiedy???

#3349 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2424 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 06 kwiecień 2013 - 17:34

Rzepak i nawożenie [połączone] tą polifoske sobie odpuść, szczególnie w obecnych warunkach, saletrzak na 2 może być. Polifoske zastąp saletrą lub saletrosanem bo jezeli jeszcze nie siałeś nawozu to musisz teraz dać azot szybko działający. Co do oprysków to do jakich oprysków chcesz dodawać ten mocznik?
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3350 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 17:54

Rzepak i nawożenie [połączone] W gwoli wyjaśnień, na początku przyszłego tygodnia tj. poniedziałek najpóźniej wtorek, dostanę wyniki badań przeprowadzonych na zawartość azotu w glebie do głębokości 60 cm .
Przyznaję się bez bicia. iż wysiałem saletrę amonową oraz siarczan amonu początkiem marca, jak jeden z wielu.
Próby na zawartość N robię dość systematycznie jesienią jak i wiosną.
Oto wyniki z jesieni 2012.
Klasa 3-4.
Gleba średnia i ciężka
Uprawa rzepak ozimy.
N w warstwie 0-30 = 74,8-80
N w warstwie 30-60 = 62

Wysiałem 200 kg/ha saletry oraz 150 kg/ha siaczanu amonu.
Poczekamy, zobaczymy.

Aha, byłbym zapomniał.
Poza zeszłe lata badania wiosenne wykazywały Nmin w granicach 180-210 na głębokości 0-30.
Wydaje mi się, że tegoroczne nie odejdą od normy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3351 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:01

Rzepak i nawożenie [połączone] losktos
tą polifoskę polecił mi gospodarz co ma prawie 700 ha i w ty, 200 rzepaku i uważasz że sie myli ??? a o pryskanie mocznikiem to chciałem zapytać czy mogę go dodać np do pryskanie od robaka grzyba i regulatoru wzrostu???

#3352 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:04

Rzepak i nawożenie [połączone] to czy ma 1ha czy 10000 ha to nie znaczy ze ten co ma 1ha zna sie mniej od tego 10000ha

#3353 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:14

Rzepak i nawożenie [połączone] i tu bym sie trochę posprzeczał ale chce sie dowiedzieć czegoś więcej na temat mojego pierwszego postu

#3354 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:18

Panowie mam pytanie sieje rzepak dopiero od dwuch lat i jestem jeszcze laikiem i w związku z tym mam takie pytanie czy 350kg polifoski 21 wystarczy na pierwszą dawkę??? a na drugą 350 saletrzaku ??? i przy opryskach czy mogę dodawać mocznik lub siarczan amonu jak tak to kiedy???

losktos
tą polifoskę polecił mi gospodarz co ma prawie 700 ha i w ty, 200 rzepaku i uważasz że sie myli ??? a o pryskanie mocznikiem to chciałem zapytać czy mogę go dodać np do pryskanie od robaka grzyba i regulatoru wzrostu???

słuchaj go dalej zobaczymy jak na tym wyjdziesz. w obecnej sytuacji najbardziej racjonalne jest użycie tylko i wyłącznie saletry,

#3355 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:23

Rzepak i nawożenie [połączone] a ile tej saletry ???

#3356 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:27

Rzepak i nawożenie [połączone] a siałeś już coś

#3357 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:41

Rzepak i nawożenie [połączone] jeszcze ani deka nawozu a jak bym zrobił tak 350 tej polifoski nastepnego dnia bym dał rsm, rsm zadziała natychmiastowo a polifoska sie rozłoży powoli

#3358 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:00

Rzepak i nawożenie [połączone] odpóśc całkowicie polifoskę działa najwolnie ze wszystkich azotowych, jak masz możliwośc lania rsmu to zmienia postać rzeczy. wal rsm jak tylko masz możliwośc wjazdu w pole i nad niczym się nie zastanawiaj bo to już póżno jest i trzeba go gonić jak najszybciej

#3359 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:08

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie jeszcze 10 cm sniegu :( moze pod koniec następnego tygodnia uda mi sie wjechać w pole i to nie pewne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3360 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:20

Rzepak i nawożenie [połączone] Mocznik jeszcze wolniej :D
Chyba ten twój wielkoobszarowiec ma tylko ziemie bo z wiedzą lekko kuleje ;)