tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

aro1975    324

chyba kolego sie pospieszyłes z jakiego rejonu jestes ? Powinno sie desykowac jak strąki sa koloru żóltego. Chcesz juz 15.07 kosic ?

 

Biały kiedy desykujesz, bo ja jutro wieczorem zamierzam pryskać - w przeciągu tygodnia zmienił kolor z zielonego na lekko brążowy (nasionka czarne)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wczoraj patrzyłem to tylko górne straki zrobiły sie żółte i w srodku sa juz nasiona czesciowo przebarwione ale nie całe czarne. A dól jest totalnie zielony. Boje sie żeby żyta nie były pierwsze pod kose bo mam juz kombajn naszykowany po rzepak :) Mysle ze w tym tygodniu opryskam ale kiedy to ciezko powiedziec


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja Visbiego pojadę jutro... Adam musi jeszcze poczekać do końca tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofoto    90

Już w czwartek (11.07) na naszym czacie będziemy rozmawiać o uprawie rzepaku ozimego. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Już dzisiaj możecie zapisać się na to wydarzenie http://www.agrofoto....pertem-monsanto

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

jaki nawóz przedsiewnie pod rzepak polifoska 6. czy coś może innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

lubofos pod rzepak

 

U mnie rzepak bez desykacji pójdzie około czwartku pod pokosówkę. a pewnie w poniedziałek w kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

jaki nawóz przedsiewnie pod rzepak polifoska 6. czy coś może innego?

 

Może być 6, nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

pod tegoroczy rzepak dawałem na jesieni 360kg polifoski 6 i rzepak jest ładny. potas na wiosnę uzupełniłem dająć sól potasową i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja w tym roku bedę dawał sól potasową i fosforan amonu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie nadaje sie polifoska 5 pod rzepak bo chce w tym roku zastosowac


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

a jak sie miesza fosforan amonu do soli potasowe ile tego sie sypie a ile tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

polifoska 5 jak najbardziej nadaje się pod rzepak, tylko trzeba dać jej przynajmniej około 500 kg zależy od zasobności gleby, wiec nie wiem jak to wyjdzie cenowo zawsze stosujemy fosforan i sól, fosforan w dawce 150-200 kg a sól 200-300 kg


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

W tamtym roku rzucaliśmi polifoskę 5 po ~300kg/ha. Wychodziło nawet taniej niż stosujać osobno P i K, więc niewiem czemu macie zamiar osobno rzucać, chyba że sytuacja cenowa się zmieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a jak sie miesza fosforan amonu do soli potasowe ile tego sie sypie a ile tego?

to zależy ile chcesz dać fosforu a ile potasu. Co do ceny nawozu, jest podobna porównując mieszanke fosforanu i soli a wieloskładnika. Jednak np. w burakach widze lepsze efekty po mieszance nawozów niż sypaniu wieloskładnikowego, chodzi głównie o potas. Dlatego w tym roku chce spróbować to też pod rzepak


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Nawet jeśli wieloskładnik troche droższy i tak wole rzucić jego ze względu na mniej roboty. Jeśli potrzebujesz dawkować każdy z osobna to się zgodzę. Zastanawiam się czy w tym roku nie podzielić K na jesień/wiosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

aktualne ceny z allegro polifoska 5 1950 zl sól potasowa 1652 zl a fosforan amonu 2019 zl czyli stosując 500 kg polifoski 5 wprowadzamy 25kg N, 75kg P i 150kg K za kwotę 975 zl, a stosując 165 kg fosforanu i 250 kg soli wprowadzamy 30kg N, 76kg P i 150kg K za kwotę 746 zl czyli mamy róznicę 229 zł/ha i dodatkowe 5kg N i 1kg P czyli fosforan i sól wychodzi sporo taniej i jest mozliwość stosowania dowolnej dawki K i P niezależnie od siebie tylko trzeba dwa razy jeździć....


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Wychodzi taniej bo wziełeś sól pewnie z importu, polska ponad 1800zł/t (chyba brutto) jak sprawdzałem ostatnio. Mam na oku odpowiednik polifoski 6, 1680zł/t netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

to byla cena chyba z importu ale nie wiem wogóle czy jest dostepna polska, bo zawsze jak sie kupuje to ona jest tylko pakowana w polsce, nawet licząc po 1800 zł/t to nam podnosi koszty tylko o 37 zl i nadal jest roznica 192 zl/ha czyli sporo, co do tego zamiennika tej plifoski 6 masz wg mnie bardzo dobra oferte czyli stosując 500kg/ha tego nawozu wpowadzamy 30N, 100P i 150K za kwotę 907 zł brutto czyli chcąc wprowadzić porównywalnie składników w fosforanie i soli musimy zastosować 100 kg fosforanu NP 12-52 i 100 kg fosforanu NP 18-46 oba po 2019 zł/tone (ten 12-52 jest chyba ze wschodu, wczesniej w obliczeniach brałem pod uwagę fosforan 10-46 z polic) i 250 kg soli po 1652 zl wprowadzimy wtedy 30N, 98P i 150K za kwotę 817 zł czyli nadal jest 90zł taniej ale mamy 2kg mniej fosforu. Oczywiście są to rozważania teoretyczne ale ta oferta za odpowiednik polifoski 6 za 1680 netto czyli 1814,4 brutto jest naprawdę bardzo korzystna i nie wiem czy powszechnie dostępna. jakbym miał taka oferte to bym sie chyba zastanawił czy nie dac 400 kg na jesieni i potas w soli potasowej na wiosne. Ps. ten zaniennik też pewnie jest ze wschodu

 

Tomku jak się nazywa ten odpowdnik?

 

 

to chyba o tym mowa tu cena jest 1690 netto

http://allegro.pl/npk-7-20-30-3s-jak-polifoska-nawozy-od-imortera-i3376710488.html


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja w tym roku planowałem dać 200kg Polidapu (fosforan amonu) pod korzeń + późną jesienią krótko przed zimą Kornkali 300kg, wyszło by że wprowadziłbym 36 N 92 P 120 K 42 S 18 Mg, cenowo coś koło 900zł brutto by wyszło, ale widzę że w sumie lepiej będzie dać 200kg Polidapu + 250kg Soli potasowej :) i jeszcze taniej wyjdzie :)

 

do tej pory stosowałem Polifoskę4 400kg + sól potasowa 100kg wczesną wiosną, cenowo wychodziło około 800zł/ha, ale trochę mało fosforu chyba w tym było

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

a czemu kornkali planowałeś dać na jesieni a nie od razu?? polifoska 4 ma strasznie duzy stosunek potasu do fosforu i jak jeszcze dawałes wiosną sól potasowa to miales straszny zapas potasu w stosunku do fosforu ale zalezy jakie kto ma zasobności gleby, dawkę soli mozna podzielic na jesien i wiosnę


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

W tym roku tak jak zwykle Polifoska 6, 200kg/ha i Polcalc(lub inne) późną jesienią sól lub wczesną wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

@aro1975 niewiem jaka nazwa, przyjedzie to rozszyfruje co pisze na bag'sach.

 

@emo87 nie szukałem na allegro, chodz może być jakoś powiązane. Różni się tym, że w tą cene co podałem mam wliczony transport do gospodarstwa. Z solą jest tak jak piszesz, tylę ze bezpośrednio z wschodu sporo taniej. Import chodziło że bez przesypywania w polskie worki.

 

@barabus siarki sporo dajesz, a jeszcze chyba chcesz rsm lać z siarka, nie bedzie za dużo?? Jak lżejsze ziemie dzieliłbym na jesień/wiosna. U siebie mam mozaiki od ciężkich po piachy także sam niewiem jak zrobić bo nie będe rzucać kawałkami.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

teraz tak sobie liczę że w sumie jak dam 400kg Polifoski 6 to wprowadzę odpowiednio N 24, P 80, K 120, S 28 w cenie ~750zł, jeden przejazd, bez mieszania itd... co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj