Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11293 odpowiedzi na ten temat

#3181 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2013 - 11:40

Rzepak i nawożenie [połączone] Hmm Panowie Co z forma azotanowa ktora byla rozsiana na poczatku marca , bo o amonowa nie ma co sie martwic tylko nie wiadomo jak ta azotanowa czy juz sie wymyla czy siedzi jej troche w glebie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 07:46
  •  

#3182 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 13:22

Rzepak i nawożenie [połączone] Od lat wszystko ubezpieczam w PZU i w nosie mam czy wierzycie czy nie, ja napisałem o swoich doświadczeniach. W ciagu ostatnich 5 lat miałem wypłacone raz za suszę, raz za przymrozki wiosenne w rzepaku, raz za gradobicie i dwa razy za straty zimowe w zeszłym roku szkoda całkowita dwa lata temu 30%. W tym zgłosiłem bo widze że spokojnie można uznać 30% uszkodzenia.
Na likwidację szkody trzeba się przygotować, dokumentacja fotograficzna, wykresy z najbliższej stacji meteo, opinia doradcy ODR lub Izby rolniczej potwierdzajaca wystąpienie określonych zjawisk na danym terenie. Zdarza się (tak miałem z przymrozkami majowymi) ze likwidator nie chce przyznać odszkodowania wówczas nie podpisuje się protokołu, wnosi sie odwołanie. Najważniejsze rejestrować przebieg szacowania jeśli widać że likwidator kozaczy, jak zaczniecie fachowo dopytywać się co jeśli nie zgłoszone zjawiska spowodowały uszkodzenia, to zazwyczaj wymiękaja i idzie osiągnąć kompromis.
Zresztą nie będę się tłumaczył, ja ubezpieczam całe pakiety jesienią z ogniem włącznie i jeszcze nie było tak żebym tych pieniędzy nie odzyskał. Szkoda tylko że drastycznie wzrosła składka od suszy i obostrzenia co do jej stwierdzenia na polu. Ubezpieczałem w pierwszym roku dotowanych i z tego powodu wpadła niezła kasa później po podniesieniu składek już podziękowałem, zreszta nie słyszałem by ktoś później dostał jakąś kasę z suszy

#3183 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 15:07

Rzepak i nawożenie [połączone] Formy azotanowej już nie ma w ziemi. u nas już nie którzy drugi raz saletrę sieją , a ja jeszcze nic nie zaczynam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3184 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 28 marzec 2013 - 20:25

Rzepak i nawożenie [połączone] zgadzam się z westem w ciągu pieciu lat ubezpieczeń suma odzszkodowan większa niż składka, ale firmom i tak opłaca się ubezpieczać bo drugą połowę skladki na ubezpieczenie 50% dopłaca państwo

#3185 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 20:32

Rzepak i nawożenie [połączone] państwo dopłaca rolnikowi do składki a nie firmie do wypłaconego odszkodowania więc nie wiem co ma tu niby firmie się opłacać

Edytowany przez magnum123, 28 marzec 2013 - 20:32.

#3186 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 21:31

Rzepak i nawożenie [połączone] jak myslice siac juz czy jeszcze poczekac? mam zamair w sobote jutro ma padac wiec nie da rady cieplo niby ma sie zrobic za jakis tydzien wiec moze warto juz posiac? na poczatek 150 kg soli i 250 saletrosanu a jak pogoda sie troche zmieni na lepsze to dopiero saletra? czy jeszcze poczekac z tym saletrosanem>? nies stosowalem tego nigdy dopiero pierwszy raz nie wiem jak szybko to zadziala.....

#3187 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 21:39

Rzepak i nawożenie [połączone] siać i to jak najszybciej

#3188 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 marzec 2013 - 21:43

Rzepak i nawożenie [połączone] Jak pogoda pozwoli jutro startuje z saltrosanem. Na cienki snieg ale rzepak widac w 50% takze mysle ze 2 dni na + i bedzie bez sniegu. Jedynie na jednej działce przy lesie mam dylemat bo kawałek ze 30-50m po całej szerokosci jest ostro zasypany i zacieniony wiec snieg sie duzo wolniej topi. Siac po tym sniegu czy odpuscic i próbowac jak zejdzie ?

#3189 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2013 - 21:49

Rzepak i nawożenie [połączone] Odpuścić

#3190 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 22:46

Rzepak i nawożenie [połączone] Dzis jechalem do Słupska i siali tam nawóz:) ale bliżej morza malo śniegu a tu na dole pomorskiego zasypane:)

Edytowany przez Adrenalina, 28 marzec 2013 - 22:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3191 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 29 marzec 2013 - 08:47

Rzepak i nawożenie [połączone] ja wczoraj skończyłem zasilać I dawke na rzepakach, no i przeleciałem jęczmienie ozime. I dawka na rzepak 400 kg saletry 34% :)

#3192 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 08:55

Rzepak i nawożenie [połączone] ... a u nas znowu śnieg napierdziela, to już jest nudne

#3193 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 09:19

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie też sypie:(

#3194 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 29 marzec 2013 - 09:20

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie rano też padał śnieg ale godzina 6 rano wystartowałem na rzepak z saletrosanem, dostał 400kg. Siałem po mimo padającego śniegu, w tej chwili jest plus 2. Oby wszystko stopniało szybko.

#3195 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 09:23

Rzepak i nawożenie [połączone] @west
Potwierdzam post @westa. Warto się przygotować i czytać uważnie umowę z ubezpieczalnią.

#3196 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2013 - 10:06

Rzepak i nawożenie [połączone]

ja wczoraj skończyłem zasilać I dawke na rzepakach, no i przeleciałem jęczmienie ozime. I dawka na rzepak 400 kg saletry 34% :)

Twój nick usprawiedliwia taką dawkę.

#3197 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 10:56

Rzepak i nawożenie [połączone] czemu az 400 kg saletry w jednej dawce?

#3198 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 29 marzec 2013 - 11:25

Rzepak i nawożenie [połączone] nie żałuje na rzepak. Na drugi rzut pójdzie 300 polifoski 21

#3199 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 11:35

Rzepak i nawożenie [połączone] tutaj nie chodzi o zalowanie tylko czy rzepak zdazy pobrac taka dawke na raz zwlaszcza ze pogoda nie sprzyja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3200 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 12:36

Rzepak i nawożenie [połączone] U nas tak sypie że ledwo co widać już tak od godziny jakieś 5 cm śniegu napadało , Ręce opadają z nawozem może pod koniec kwietnia sie uda wjechać o ile to wszystko stopnieje teraz na polu jest jakieś 25 cm śniegu , Nie zazdroszczę tym co będą musieli przesiewać albo siac pszenice jarą i wgl zboża jare , Aż mam dość tej produkcji roślinnej trzeba bedzie na co innego sie przestawić.
A co co maja dylemat czy siać po śniegu to niech sobie dadzą na wstrzymanie i te pare dni ich nie zbawi , dopiero po 2 tyg jeśli sie nie zasili sie rzepaku po ruszeniu wegetacji spada plon przynajmniej tak jest ze zbożami