tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

emo87    5

no ph 5 na cieżkiej ziemi to lipa ale na powiedzmy V jeszcze jakoś ujdzie ale tam jest IIIB wiec trochę lepsza i jak pisał majes w pszenicy na objawy niskiego ph, ja widziałem już u ludzi którzy nie stosują wapna pola gdzie nie powschodził rzepak ale myślę ze ph mogło być około 4. tu na tym polu można zaraz na sciernisko dać jakąś krede i spróbować zasiać rzepak jak nie będzie się mu chciało rosnąć to zawsze jest sporo czasu na zasiew np pszenżyta tylko wiadomo koszty, nasiona i uprawa bo nawozy nie zginą i pryskać zaraz po siewie nie trzeba można później navigator i metazenx zastosować jak powschodzi rzepak.


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Witam

Szukam pomysłu na zmianowanie i troche doprowadzenie ziemi do kultury. Pytanie czy rzepak ma większe wymagania glebowe niz np pszenica? Czy na ziemi lekkiej, 3b, ph 4,86-5,16, P 23,8; K 8,6; Mg 8,2 moge posiać rzepak? Tzn. zabronić mi nikt nie zabroni :) ale czy ma to sens? w tej chwili posiana jest tam pszenica która wykazuje objawy niedoboru Mg, niskiego PH i mega problem z miotłą.

U mnie 3b to najlepsza ziemia. troche masz mało potasu ale fosforu i magnezu to nawet dużo u mnie na najlepszej ziemi nie mam tyle magnezu co u ciebie a plony rzepaku mam bardzo dobre. I troche ph masz małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Czyli myślicie że jak bym dał wapno (i tak w tym roku pole będzie wapnowane) to jest szansa na średni plon. Tylko jeszcze jeden warunek żeby szybko pszenica zeszła z pola i w terminie posiać. Ewentualnie mam podobne stanowisko po pszenżycie i chyba jednak po nim zasieję w tym roku rzepak. Pierwszy raz będę uprawiał więc czeka mnie 198 stron czytania, o matko :(


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ogólnie rzepak lepiej zasiać w glebę w dobrej kulturze jeśli masz do dyspozycji inne pole, to to doprowadź do ładu i składu i na przyszły rok zasiej tam rzepak


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jak tam u was rzepaki jeszcze kwitną ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

mój już powoli kończy kwitnienie, w niedziele będzie 3 tygodnie od początku kwitnienia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam

Szukam pomysłu na zmianowanie i troche doprowadzenie ziemi do kultury. Pytanie czy rzepak ma większe wymagania glebowe niz np pszenica? Czy na ziemi lekkiej, 3b, ph 4,86-5,16, P 23,8; K 8,6; Mg 8,2 moge posiać rzepak? Tzn. zabronić mi nikt nie zabroni :) ale czy ma to sens? w tej chwili posiana jest tam pszenica która wykazuje objawy niedoboru Mg, niskiego PH i mega problem z miotłą.

Rzepak ma nawet mniejsze wymagania, ma korzeń palowy, znacznie głębiej sięga niż system korzeniowy pszenicy. Najważniejsze ureguluj pH, radziłbym ci posiać tam rzepak rok po wapnowaniu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

Czyli myślicie że jak bym dał wapno (i tak w tym roku pole będzie wapnowane) to jest szansa na średni plon. Tylko jeszcze jeden warunek żeby szybko pszenica zeszła z pola i w terminie posiać. Ewentualnie mam podobne stanowisko po pszenżycie i chyba jednak po nim zasieję w tym roku rzepak. Pierwszy raz będę uprawiał więc czeka mnie 198 stron czytania, o matko :(

i duża skarbonka do rozbicia przed uprawą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Rzepak ma nawet mniejsze wymagania, ma korzeń palowy, znacznie głębiej sięga niż system korzeniowy pszenicy. Najważniejsze ureguluj pH, radziłbym ci posiać tam rzepak rok po wapnowaniu.

 

A jak bym dał wapno granulowane, wiem że to nie odkwasi ziemi ale szybko działa już w pierwszym roku. Kombinuję z tym rzepakiem bo tak jak mówię zalezy mi na przerwaniu monokultury zbóż, a w okolicy nic poza rzepakiem i zbożami nie sprzedam. A nie mam też ilości samochodowych żeby z polski ktoś po coś innego przyjechał.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

W zeszłym roku miałem posiany rzepak na polu o PH 3,8-4,6 sredni plon 3,3t/ha więc nie tak źle :) daj wapno pod agregat i bedzie bobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajmanek15    6

Moze odejde od tematu ale chcial bym wiedziec +/- ile kosztuje uprawa rzepaku czyli opryski noawzy itd. ile was wynosi koszt zasiewu i oprysku i nawozu itd na 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 tys trzeba liczyć


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

raczej to minimum jak wszystko policzych, w przeciwnym razie to loteria jak kombinujesz z technologią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to takie liczenie z grubsza i przy nastawieniu się na plon 3,5 do 4 ton max.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

To zależy na jakich glebach - na słabszych wszystko kosztuje więcej - więcej nawozów, dokarmianie dolistne itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

3 tyś wyjdzie napewno srodki podrożały nawozy tez nie ma sie co dziwic tylko zeby cena była :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja w ubiegłym roku przy plonie około 4t wydałem nie liczac wapnowania około 2,5-3tys na hektar, nie liczyłęm włąsnej pracy i sprzetu jedynie paliwo, opryski, nawozy, nasiona


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Nieraz się trafi skrecona łuszczyca (tzw. jest jaśniejsza w kształcie rogala), jaka to jest choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Moze odejde od tematu ale chcial bym wiedziec +/- ile kosztuje uprawa rzepaku czyli opryski noawzy itd. ile was wynosi koszt zasiewu i oprysku i nawozu itd na 1 ha

2908zł/ha za rok 2011/12 nie licząc robocizny,amortyzacji i podatku rolnego oraz dopłat, nie mam kombajnu, rzepak ubezpieczony, rzepak nie dosuszany. W tym roku podobnie wyjdzie chyba że będę dosuszał.

http://www.wir.org.pl/kalk/rzepak.htm

Z tego co pamiętam jeden z kolegów na AF zmieścił się w 2 tyś ale to jest minimum wkładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Znalazłem w sieci, będzie to pryszczarek niestety nie dopilnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmen    3

mi wychodzi przeszło 4 tyś na ha ale w tej cenie wszystko, podatki, ubezpieczenie, wynajęcie kombajnu, praca własnego sprzętu, nawozy, nasiona opryski..... Zobaczymy jaki będzie plon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

Jak do tej pory zmieściłem się w kwocie 2500 zł/ha (nasiona, nawozy, opryski)


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj