tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

wyrebski1    103

no tak kolego "maciek" ale i tak pojedziesz za kilkanaście dni na łuszczynowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

pictor i tak trzeba stosowac na opadanie pierwszych płatkow poniewaz pojawia sie wtedy pryszczarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Raz stosowałem Pictor i byłem bardzo niezadowolony. Stosowałem przy pokazaniu pierwszych kwiatów 300 l wody/ha. Rok po zpowrotem zastosowałem Alert 375 i dużo lepiej działał.

Nawet przy koszeniu rzepaku po Alercie przyjechał przedstawiciel firmy chemicznej, na pole ,który rok przed namówił mnie na Pictora, i bardzo się zdziwił dlaczego mam tak zdrowy rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z Alertem i szkodliwością dla pszczół? Kiedyś był bardzo toksyczny a teraz po zmianie formulacji na SE przestał nagle szkodzić?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To pytanie to do producenta. Podobno jedna substancja szkodzi, chyba karbendazym, ale nie chcą ją wycofać ze względu na koszta, a raczej straty firm chemicznych. A jest to nie udowodnione naukowo ze szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie stosowałem Dursban tydzień temu rzepak mysle ze w przyszłym tyg zakwitnie .Robaka nie widać .Trzeba teraz czymś pryskać Jeszcze ?? Jakieś Rady Dacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

obserwuj rzepak bo moze jeszcze byc nalot slodyszka przed kwitnieniem.jesli rzepak zakwitnie to slodyszka sie nie zwalcza poniewaz wtedy zapyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pryskał już ktoś z podlaskiego rzepak na słodyszka? U mnie już pojawił się, na dniach trzeba będzie pryskać. Rzepak w fazie zielonego pąka, tydzień temu pryskane pyrisimex + cyperkill max na chowacza. Jaki oprysk polecacie na słodyszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minka83    0

U mnie mija 6 dzień od pryskania(trzeci raz zresztą) na słodyszka. Używałem Dursban+Sumi Alpha, Proteus, Dursban+Cyperkil. Przez te kilka dni był spokój do dzisiaj. Niestety znów się pojawił, w mojej okolicy jest nalot. Daruję sobie chyba 4-te pryskanie, mam wczesną odmianę i powinna lada chwila kwitnąc. (mam taką nadzieję)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Jak chcesz wymieszać pictora?

 

1l Pictor 400 SL = 1,5l Swing Top 183 SC + 0,83l Bell 300SL

 

na ha aplikujemy 0,5l Pictora - czyli 0,75l Swing Top i 0,415l Bell (na hektar aplikujemy jednak jeszcze dodatkowo 65g epoksykonazolu, którego nie ma w Pictorze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pryskał już ktoś z podlaskiego rzepak na słodyszka? U mnie już pojawił się, na dniach trzeba będzie pryskać. Rzepak w fazie zielonego pąka, tydzień temu pryskane pyrisimex + cyperkill max na chowacza. Jaki oprysk polecacie na słodyszka?

 

 

Pryskane tydzień temu we wtorek. W ciagu kilku godzin 40 szt. słodyszka w naczyniu, a na roślinach po 5-6 szt.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

rzepak powoli zaczyna zakwitać a jak u Was? Duże szkody poczynił słodyszek?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja pryskam na słodyszka co tydzień wiec chyba nic nie zrobił


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Pewnie staje na rogu pola wyciąga co nie co i pryska - dokąd doleci to popryskane :D A tak na poważnie, to w cotygodniowe pryskanie ciężko mi uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Dziś ku mojemu zdziwieniu widziałem jak sąsiad jeździł po polu z rzepakiem rozsiewaczem nawozów. Co by to nie było czy roślina pobierze rzucone jej o tej porze substancje? Jednak wydaje mi sie że sypał azot i to w formie mocznika o_0 Pąk już zółty lada dzień zakwitnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Pierwszy był dursban i cyperkil max ,, potem dursban i cos jeszcze a teraz proteus


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

nie pobierze, roslina pobiera pokarm z gleby do momentu kwitniecia, pozniej korzysta z zasobow zgromadzonych w masie zielonej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

ilu procentowy roztwór mocznika na łuszczyny dawaliście w przeszłości można dać 15% ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23
Napisano (edytowany)

Maksymalnie chyba 12 kg mocznika na łuszczyny-ale tyle nigdy nie dawałem.

 

Podczas wczorajszego zabiegu spotkałem kilka saren. Jak zwykle próbowały mi przeskoczyć lance co było normą.

Najbardziej mnie jednak zdziwił dzik który biegał w rzepaku. Lanca go traciłem zrobił kółeczko wkoło ciągnika i wrócił w to samo miejsce.

Musiałem drugi raz wrócić. Podjechałem gdzieś na 3 metry, kulił się, próbował się schować. Normalnie tresowany.

W końcu udało mi się wypędzić go z rzepaku.

 

Pamiętajcie pryskać po 20.00- znów się czepiają o pszczoły.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja bym tego dzika w krokodyla wzioł ;)

a czy nie jest tak że dursban działa dłużej ? ja się spotkałem z opinią że 3 tyg trzyma, tylko w fazie zielonego bąka to na słodyszka gazowe środki (śmierdziuchy:P ) się stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj