Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11293 odpowiedzi na ten temat

#3021 Share onyx1

onyx1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 08:52

Rzepak i nawożenie [połączone] Na podkarpaciu zapowiadają 40 cm śniegu na sobotę na chwile obecną jest ok 25 cm może się nie sprawdzi w tym układzie kiedy się posieje pierwszą dawke ? w polowie kwietnia zastanawiam się czego nie posiałem ok.10 marca :blink: :o

:rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 05:35
  •  

#3022 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 12:01

ale na rzepaki to rzepak juz powinien być posiany ale co zrobić jak zima trzyma. Wtamtym roku juz mialem o tej porze posiany nawóz

Czego wy piszecie ze w tym roku juz powinno być zasiane bo w tamtym juz zasialiście o tej poże , jedź i wysiej i nie bedziesz sie martwil ze w tamtym wysiałeś a w tym nie myślisz że jak w tamtym była wcześniej wegetacja i był dostarczony nawóz to w tym roku też jest o tej samej poże wegetacja . To tak samo jak ja powinienem być pijany bo w tamtym roku byłem . A co do plonu to nie ma co panikować i tak wszytko bedzie zależało od lata suche wiadomo mokre bedzie dobrze . Więc dajcie sobie na luz bo aby spamujecie pare stron jest aby narzekania "nawóz juz powinien być wysiany bo w tamtym roku był"

#3023 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 21 marzec 2013 - 12:47

Rzepak i nawożenie [połączone] Już tu pisałem kiedyś, że rok do roku nie podobny, ale nie którzy wola trzymać się kalendarza niż stanu pogodowego jaki występuję w danym okresie. Nikt nikogo nie trzyma może i po śniegu siać nawóz. Wegetacja przesunie się i rzepak kwitnął będzie np, dwa tygodnie później i zbiór też będzie dwa tygodnie później.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3024 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 marzec 2013 - 13:30

Rzepak i nawożenie [połączone] .

Edytowany przez e1leex, 19 luty 2014 - 23:57.

#3025 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 14:10

Rzepak i nawożenie [połączone] Chłopacy bez spiny od tego jest forum żeby dyskutować i wymieniać poglądy jak nie chcecie nie czytajcie.

#3026 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 15:10

Nie wiem, czy jest tak jak piszesz. Nasłonecznienie się nie opóźnia, dzień staje się coraz dłuższy. Śnieg zginie, rośliny będą dłużej naświetlane i zamiast stopniowo przyzwyczajać się do naświetlenia, regenerować siły, wystrzelą w pęd, a zboża nie będą miały czasu na krzewienie, tylko strzelą w źdźbło. Tak ja to odbieram, a jak będzie naprawdę to się okaże.

święta racja ,opóżnienie wiosny o 5 tygodni opóżnia żniwa tylko o 5 dni więc kiedy roślina ma zbudować plon?

#3027 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 16:21

Nie wiem, czy jest tak jak piszesz. Nasłonecznienie się nie opóźnia, dzień staje się coraz dłuższy. Śnieg zginie, rośliny będą dłużej naświetlane i zamiast stopniowo przyzwyczajać się do naświetlenia, regenerować siły, wystrzelą w pęd, a zboża nie będą miały czasu na krzewienie, tylko strzelą w źdźbło. Tak ja to odbieram, a jak będzie naprawdę to się okaże.

tez tak uważam

#3028 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 16:22

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie wiem jak jest u Was ale u mnie jeśli wiosna późno to i żniwa późno, ale różnie może być może w kwietniu być ciepło i wszystko nadgoni, tak czy siak rok do roku nie podobny i w tym aspekcie zdanie nie zmienię...

#3029 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 16:25

Chłopacy bez spiny od tego jest forum żeby dyskutować i wymieniać poglądy jak nie chcecie nie czytajcie.

Masz racje forum a nie jakiś pamiętnik żeby pisać " nie wysiałem nawozu a w tamtym roku wysiałem"

@Wicherek to przesiej jak sie martwisz o plon,
Czego panikujecie , panikować to można po zbiorach jak jest sie na ->. Z pogodą jeszcze nikt nie wygrał i trzeba sie dopasować do niej . Jak bedzie dobre lato to i będzie plon , tak samo było z j.j w tamtym roku w moim rejonie idealna pogoda podczas siewu i do wykłoszenia , wszyscy sie przechwalali zachwalali przyszła susza i plony do - 30% . Wiec lepiej nie użalać sie na forum , tylko czekać i działać na bieżąco

#3030 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 16:32

Rzepak i nawożenie [połączone] Jakby nie było plony będą mniejsze niż w tamtym roku, wątpie żeby pogoda to nadrobiła musiałoby nie brakować wody chyba, którą rzepak chla jak głupi.
Może zboża i miały spadek w twojej okolicy ale raczej nie rzepak dla którego tamten rok był bardzo udany pod względem wiosenej wegetacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3031 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 16:39

Rzepak i nawożenie [połączone] Rzepaki tak , widać było po nich że ładnie sypało, ale ja nie wiem bo w tamtym roku nie miałem

#3032 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 marzec 2013 - 17:26

Rzepak i nawożenie [połączone] .

Edytowany przez e1leex, 19 luty 2014 - 23:57.

#3033 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 21 marzec 2013 - 20:15

Rzepak i nawożenie [połączone] nie wiem jak na zachodzie kraju ale na wschodzie kilka kilkanaście lat do tyłu to nieraz pod koniec kwietnia się kończyło sie jare siać a jak przychodzio ciepło i deszczyk to wszystko się nadrabiało.
wiadomo że światła więcej ale liczy się również suma temp żeby do następnej fazy przeszły pytanie czy rozwijać się szybciej będa w wyniku ciepła czy np miesiąc przy ziemi siedzieć będa bo temp blisko rozpoczynającej wegetacje

#3034 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 20:47

Rzepak i nawożenie [połączone] Koledzy mam pytanie czy z obsady na m2 w ilosci okolo 30 sztuk idzie wyciagnac 3 tony?? czy da rade wiecej??Odmiana Hybrydowa Visby

#3035 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 20:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Wy tu gadu gadu o plonach a ja w pierwszej kolejności myślę by mi na sam koniec oziminy nie wymarzły, bo mróz zapowiadają w weekend, nie ma co dyskutować jak tu któryś z Panów pisał jeszcze wiele rzeczy może się wydarzyć nie ma co liczyć przyczep rzepaku i pszenicy jak jeszcze zima nie skończona, zobaczymy po żniwach co i jak, każdy będzie się mógł podzielić swoimi spostrzeżeniami czy opóźniona wiosna spowoduję jakieś straty czy nie...
Jeśli chodzi o rzepak to fakt lubi wodę ale na pewno też w umiarkowanym stopniu, pamiętam taki rok co dosyć często polewało, a rzepak miał już łuszczyny zawiązane, to tam gdzie kawałki mokrzejsze były, to korzeń gnił i cała roślina się czarna zrobiła, plonu zero...

Koledzy mam pytanie czy z obsady na m2 w ilosci okolo 30 sztuk idzie wyciagnac 3 tony?? czy da rade wiecej??Odmiana Hybrydowa Visby

Napisz coś więcej jaka kondycja tego rzepaku, jak przezimował czy są duże zniszczenia przez zwierzynę dziką ( jeśli wogóle jakaś jest).

#3036 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:01

Rzepak i nawożenie [połączone] Rzepak ciemno zielony byl przed zima i po tych pierwszych dniach marca nadal wygladal cieno zielony zniszczeni nie ma od zwierzat bo jest ogrodzony.Obsada srednio okolo 30roslin siany 2,5kg na ha a na koniec mi sie siewnik przestawil znaczy pomocnik mi przestawil i jest z 60 roslin ale to za gesto bedzie na probe czy siac gesciej czy nie.odmiany Visby i Marathon 40ha i 40ha

#3037 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:04

Rzepak i nawożenie [połączone] ja mialem nizsza obsade niz 30 roslin na m2 moze z 10 bylo miejscami i 3 tony lekko zalezy od roku.... ja mialem califonium

#3038 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:05

Rzepak i nawożenie [połączone] adrenalina odpowiedzialem tobie w temacie ;2013 pierwsza dawka nawozu

Edytowany przez slawek2209, 21 marzec 2013 - 21:11.

#3039 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:15

Rzepak i nawożenie [połączone] dziekowac slawek ale tam sie pomylilem myslalem ze pisze na forum o rzepaku a to byl o pszenicy wiec tu napisalem jeszcze raz:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3040 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 22 marzec 2013 - 09:33

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie, mam takie pytanie. Rzepak nie dostał jeszcze nawozu, ale planuje to zrobić najszybciej jak się da, może nawet jutro jak stopnieje trochę sniegu jeszcze. Mam zamier dać 400kg saletrosanu i moje pytanie jest takie czy rzucić od razu jakieś 100kg saletry jeszcze żeby szybko ruszył?