Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#2981 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Prognoza na sobotę
http://meteomodel.pl/gempl/T2M/138

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 09:21
  •  

#2982 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2013 - 20:59

Rzepak i nawożenie [połączone] To lepiej niech jeszcze dopada tego śniegu, @Wicherek - rozumiem, że Chmurka też ma taką samą prognozę? :P

#2983 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:18

Rzepak i nawożenie [połączone] Tych prognoz jest więcej i się sprawdzają

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2984 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 18 marzec 2013 - 22:22

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie da sie na pole nadal wjechać, mokro, śnieg, śnieg z deszczem masakra, nawóz juz powieniem być rozsiaany

#2985 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 08:19

Rzepak i nawożenie [połączone] ja na części rozsiałem w sobote jak była idealna pogoda i prognozy mówiły że od środy ma być już lepiej a tu dzisiaj spadło 15 cm śniegu...ale pomału sie topi już

#2986 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 10:50

Rzepak i nawożenie [połączone] U nas w lubelskim od rana gruby i gęsty śnieg napierdziela, nawóz narazie czeka w garażu :rolleyes: nie ma co sie za wczasu zamartwiać, po świętach sie posieje :D

#2987 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 11:59

Rzepak i nawożenie [połączone] klauss, ale w piątek to było fajnie nie?;)

#2988 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 19 marzec 2013 - 12:42

Nie da sie na pole nadal wjechać, mokro, śnieg, śnieg z deszczem masakra, nawóz juz powieniem być rozsiaany

nie przesadzaj że nawóz już powinien być wysiany, w tym roku zima się ostro przeciągnęła i nikt na to nie ma wpływu, po prostu wiosna w tym roku przyjdzie trochę później niż zwykle i nawozy też będziemy wysiewać trochę później niż zwykle

@metiu20 tak piątek był bardzo ciekawy tylko ciągniki po szosie jeździły i nic więcej z pojazdów mechanicznych :D

Edytowany przez mocher, 19 marzec 2013 - 12:45.

Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#2989 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 19 marzec 2013 - 12:47

Rzepak i nawożenie [połączone] Ale jak okres wegetacji się przesunie.

#2990 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2013 - 12:51

Rzepak i nawożenie [połączone] Takie gadanie, że nawóz powinien być już rozsiany, jak zima na całego, to mnie rozbraja, ludzie zastanówcie się co piszecie !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2991 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 13:41

Rzepak i nawożenie [połączone] Dokładnie do poprzednika też mnie takie gadanie dziwi koniec lutego zapowiadali że zima z mrozem wróci ale pokazało się słoneczko 3 dni wtedy i ludzie wyjechali z nawozami bo terminy są, jeszcze by dwa dni na początku marca nie zamarzło już by siali zboża ale spadł snieg mrozy nawet do -17 były trochę puściły ale od czwartku znowu ma być -10 kilka dni i co że u nich azot leży pod śniegiem albo na zamarzniętej ziemi ,jak się ociepli może jeszcze ostatnie dni przed świętami coś się w pole wyskoczy a jak nie to w kwietniu się zasieje jak nie będzie jakiś anomali w pogodzie przyroda nadrobi to nikt mnie nie powie że sianie nawozów na zmarznietą oziminę i potem nakrytą śniegiem już teraz prawie trzy tygodnie to coś da

#2992 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 13:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Dokładanie takie gadanie jak by była pogoda i nie można było rozsiewać to sie można martwić, a tak jest zima i tyle, wszystko sie opóźnia

#2993 Share luki17

luki17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 13:45

Rzepak i nawożenie [połączone] Zgadzam sie na wszystko przyjdzie pora, kto wysiał to wysiał, gadanie ze nawóz ma już czekac od lutego na rzepak do mnie jakoś nietrafia przy tych cenach, dziesieć lat już sieje rzepak i bywało różnie zsianiem nawozu raz wcześniej raz pużniej i zawsze jakoś urosło.

#2994 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 13:49

Rzepak i nawożenie [połączone] Mnie interesuje gdzie sie podziały te osoby które jeszcze niedawno pisały i sie cieszyły ze dobrze zrobily.

#2995 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 13:54

Rzepak i nawożenie [połączone] no jak ozimina zmarznieta to juz tylko plug, swoja droga ja rozsialem pod rzepak siarczan amonu, nawiozlem 6ha kurzakiem zgruberowalem poplony, nie wszedzie sa takie same warunki jedni maja mróz gdzie indziej susza w innej czesci ulewy..

#2996 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 14:13

Mnie interesuje gdzie sie podziały te osoby które jeszcze niedawno pisały i sie cieszyły ze dobrze zrobily.

a tutaj jestem :P nadal uważam że zrobiłem dobrze wysiewając nawóz na rzepak 6 marca, był to saletrosan z solą potasową, który teraz sobie czeka w ziemi na ocieplenie, pozostały tylko zboża ale to jeszcze czas bo RSM działa bardzo szybko

nie zdziwcie się koledzy jak w kwietniu przyjdzie susza bo w naszym regionie WLKP to już prawie standard że w kwietniu i maju nie ma zbyt wiele opadów, co mi potem po nawozie skoro nie ma deszczu i nie ma jak go roślina pobrać ??
uważam że ten rok już jest opóźniony, w zeszłym roku 6 kwietnia rzepak już dawno był po dwóch dawkach nawozu i robiłem oprysk na chowacza... a w tym jak dobrze pójdzie to może uda się druga dawkę wysiać.... a w maju ma już kwitnąć... heh nie wiem jak to wyjdzie, nie można porównywać różnych regionów w Polsce bo między zachodem a wschodem jest przynajmniej 2 tyg różnicy

tak wyglądał mój rzepak 6 kwietnie 2012r., w tym roku dopiero chyba się obudzi
http://www.agrofoto....zepak-visby-f1/

a tak żyto 7 kwietnia
http://www.agrofoto....9-zyto-visello/

#2997 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 15:06

Rzepak i nawożenie [połączone] Mam pytanie czy zasiany nawóz w sobotę na który teraz spadł śnieg nie straci swoich właściwości. :mellow:

Rozsiane było 250 saletry, 100 siarczanu amonu i 150 kg kainitu.

#2998 Share rolnik32

rolnik32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 16:56

Mnie interesuje gdzie sie podziały te osoby które jeszcze niedawno pisały i sie cieszyły ze dobrze zrobily.

Ja posiałem 4 marca yara21 i jestem bardzo zadowolony

#2999 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 17:19

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja też posiałem i czuje sie z tym świetnie, a co żal d*pke ściska że się tak dopytujesz :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3000 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 19 marzec 2013 - 18:45

Rzepak i nawożenie [połączone] W zeszłym roku siałem nawóz koło 25 marca, to każdy pisał czemu tak późno, a w tym roku jak zasieje 25 marca to chyba cud będzie. Rok do roku nie podobny i dziwi mnie pisanie niektórych a że terminy itd, da się kiedy pogoda się poprawi i kiedy będzie można wjechać w pole. Był jeden dzień tak koło 10 marca co można było wjechać, ale zobaczyłem, że ochłodzenie będzie więc dałem sobie spokój, zresztą chcę aby podczas siania nawozów były najmniejsze straty po co mam tracić formę azotanową, która znacznie szybciej się rozkłada.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)